SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Spójrzcie na fotkę,plan,plisss...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1071

Mam 152 cm wzrostu,61 kg.Tak wygląda moja zmora-brzuch,2 miesiące po cesarskim cięciu.
Mam dietę indywidualną wykupioną u dietetyka z tego forum,więc do diety nic się przyczepić nie można.Zapotrzebowanie moje to 1900 kl,na diecie mam 1400.
Powiedzcie mi jak mogę się w miarę szybko pozbyć tego brzucha?
Od kilku dni wykonuję a6w(słyszałam,że nie wiele mi da )
Biegam około 4-5 razy w tygodniu po 40-50 minut.
Skaczę na skakance po bieganiu,albo rano.Długo nie jestem w stanie skakać na niej.

Mam takie pytanie-czy po bieganiu jeśli odpocznę 10 minut a potem zabiorę się za skakanie to czy będzie dobry efekt?Czy muszę od razu złapać za skakankę i nie odpoczywać?

Zmieniony przez - niunius100 w dniu 2010-06-10 11:17:10

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3159 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25123
Mówiłaś dietetykowi, że będziesz cwiczyc zanim Ci ułozył dietę ?
Z ciekawosci: jaki jest koszt ułożenia takiej diety ?

Jestem fanem robienia programu na brzuch nawet przy odchudzaniu, bo efekty przydadzą się na później ( jeszcze sie nie doczekałem ), ale w tym wypadku od razu bym z tego zrezygnował, szkoda czasu i energii wydawać na to na tym etapie.

Ja bym dał basen jeżeli Ci nie przeszkadza, aktywne jest całe ciało, tak samo jak przy bieganiu - max 2 baseny w tygodniu moga byc spokojnie.

Co do skakanki to ile na niej skaczesz ? Jak przerwa jest 10 minut to (wg mnie - moze mnie ktos poprawi...) opada tylko tętno, bo poziom glikogenu i tak jest spalony po bieganiu, więc do dalszego spalania tłuszczu będziesz musiała osiągnąć tylko znowu tętno aerobowe, co jest bardzo łatwe.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-06-10 11:30:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10682 Napisanych postów 45053 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
Wklej tutaj tą dietę też jeśli możesz

Zmieniony przez - rossi_ w dniu 2010-06-10 11:34:46

Zmieniony przez - rossi_ w dniu 2010-06-10 11:35:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1071
Basen odpada-boję się wody,nie umiem pływać,złe wspomnienia z dzieciństwa.Bieganie tak.

Jeśli dam linka,to będzie dostęp do mojego konta.

Zmieniony przez - niunius100 w dniu 2010-06-10 11:42:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 982 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12814
Trening : Silownia (ciezary) , rower stacjonarny ,basen,spacery

unikaj biegania i skakanki ze wzgledu na twoja wage (ochrona stawow,mala wytrzymalosc)

Kalorie ustaw na -300 w stosunku do treningow.

Diete sie poprawi tutaj , podziekuj dietetykowi . Tylko sie nie zdziw ,bo zalecane produkty moga Ci nie podchodzic,jak wszystko co zdrowe . Napewno cos sie znajdzie dla kazdego.

Poczytaj posty podwieszone w miedzyczasie o podstawach ukladania diety ,zeby nie bylo pytan typu co to jest BWT ,niskie-wysokie IG, ww proste ,zlozone,oraz bialko pelnowartosciowe.

No i na koniec daj sobie duzo czasu, najlepiej w ogole bez terminow . Im wolniej w twoim przypadku,tym mniej luznej skory po odchudzaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
b]Śniadanie
Mleko spożywcze 1.5 % tłuszczu 225 g (1 szkl.)
Płatki owsiane 40 g (4 płaskie łyżki)

II śniadanie

Jabłko 75 g (½ średniego)
Miód pszczeli 2 g (niecała łyżeczka)
Cytryna 15 g (1 plasterek)
Płatki owsiane 10 g (1 płaska łyżka)
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 45 g (3 łyżk

Obiad
Jaja kurze całe 70 g (1,2 szt.)
Mleko spożywcze 1.5 % tłuszczu 90 g (7 łyżek)
Mąka pszenna. typ 500 55 g (0,6 szkl.)
Olej słonecznikowy 7 g (niecała łyżka)
Przyprawy:
Sól biała 1 g (1,2 szczypty)

Kolacja
Filety z mintaja - np. FROSTA 225 g
Cytryna 20 g (1½ plasterka)
Cebula 20 g (1½ plasterka)
Olej słonecznikowy 7 g (1½ łyżeczki)
Przyprawy:
Tymianek
Pieprz biały, mielony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
co do diety ułożonej przez dietetyka-lubię produkty na niej,więc nie mam z tym problemu.Jestem zdesperowana.Próbowałam swojej diety ułożonej z linków podwieszonych,ale efekty były marne,więc się podłamałam.

Detoxik-tak mówiłam,a raczej pisałam,że będę biegać 4-5 dni w tygodniu.A co to zmienia?

Zmieniony przez - niunius100 w dniu 2010-06-10 11:53:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3159 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25123
Jesli tak bardzo lubisz biegac i nie będziesz czuła monotonii...pomysl czy nie ciekawiej będzie biegac, jezdzic na rowerze, wejsc na orbitrek, isc na basen (ale odpada z tego co piszesz).

Bieganie obciąża kolana, stawy - nie masz jakiejs duzej wagi, ale z drugiej strony jestes dosc niska Sama wyczuj, czy codzienny bieg po 40 - 50 min nie bedzie dla Ciebie przesadą. Zwykly rower (w terenie lub silowni) rozładowałby te ewentualne przeciażenia.

Silownia ?

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-06-10 11:59:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 328 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5924
miedzy ktorymi posiłkami trenujesz?. bo wydaje mi sie ze to co tutaj wkleiłaś jest słabe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 982 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12814
nie odzwazyl bym sie na tej diecie przeprowadzic redukcji....

detoxik uwazasz ze Pani powinna biegac a po robic skakanke i ze utrzyma na niej tetno aerobowe?

brak warzyw,bialka znikome ilosci, ale na nabial i slonecznik miejsce zawsze sie znajdzie

do poczytania o kwasach tluszczowych,bialku,rownowadze kwasowo zasadowej i zwolnionym metabolizmie

Przypominam jest Pani na FORUM sportowym a nie na ''jak szybko zrzucic 5kg'' i takiego podejscia do tematu nalezy spodziewac sie ze strony innych uzytkownikow

Zmieniony przez - TheBigBoss w dniu 2010-06-10 12:06:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
To jest jeden jadłospis,w inne dni wygląda różnie,ale moja dieta to nabiał,mięso i ryby przede wszystkim.

TheBigBoss-uważasz,że dieta jest zła?Przecież to ułożył ktoś kto wiele się uczył o tym
Proszę Cię nie załamuj mnie,że dieta jest zła.

Poncjusz90-biegam między obiadem a kolacją.

Kiedyś biegając schudłam dużo,nic mi nie było,miałam podobną wagę,co teraz,nawet większą.Nie czuję się bardzo otyła,fakt mam nadwagę lekką,ale nie jestem otyła.,zdjęcia zrobione z bliska więc może dlatego wydaje Wam się,że bieganie nie dla mnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co przed aerobami

Następny temat

Dieta na masę od 58 kg do 70?