SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sos do słoików. Przepis dla LENIWYCH

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 294 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6805
jak sie zamknie dobrze to w lodowce i miesiac wytrzyma

AG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Jeżeli się zawekuje to spokojnie może stać, w suchym, zimnym miejscu, kilka tyg. Ja mojemu synkowi robilam tak słoiczki, poniewaz kupnych nie preferuje, to robilam sama zupki na 3 porcje, jedna dawalam tego samego dnia, a dwie wekowalam i spokoj :)

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 83124
Produkty się zmodyfikuje, pomysł mi się podoba

"If I advance, follow me. If I stop, urge me on. If I retreat, kill me."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94313 Napisanych postów 364245 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668527
jak bedzie gdzies promo na kuraki i kupie więcej to włoże z 10 słoików na spróbowanie

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
Czy proces wekowania to tylko włożenie gorącego dania do słoika i solidne zakręcenie czy pózniej gotujecie słoje z zawartością ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1968
Wedle uznania, chęci i posiadanego czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Jak wlewasz gorace jedzenie do słoików i zamierzasz juz nie gotować to trzeba wlać go jak najwięcej, aby zostało mało powietrza, a później przewracamy do gory nogami ,wekami w dol ,na sciereczke i czekamy do ostygniecia, jezeli po ostygnieciu weko sie zassalo to znaczy ze sie zawekowalo :)

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 96 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1968
Moja mama robi dosłownie tak samo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 554
j.w też robie tak samo ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gravlax czyli marynowany łosoś

Następny temat

banany w cieście kokosowym

WHEY premium