SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sokoliczka - tarczyca i hiperprolaktymia moje utrapienie

temat działu:

Ladies SFD

Ilość wyświetleń tematu: 5303

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 28 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 327
dodaję dwa ostatnie dni żywienia, marnie to idzie powiem, nie wiem czy kwestia zimna czy większej ilości siedzenia w biurze ale prawie wmuszam w siebie jedzenie -.-

ponawiam więc pytanie czy ktoś mi podpowie jak kaloryczne posiłki powinnam jadać?? te 1300-1400 kcal to jest obecnie moje maximum




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25
No ja mam dosc lekka ta niedoczynnosc tarczycy, ale ogolnie opieram swoj jadlospis o ryby, jajka bo bialko, ograniczalam spozycie surowych warzyw, postawilam na czerwona herbate. Regularnie jadam, nie najadam sie, nie spiesze przy posilkach no i cwicze. Przy lekkiej niedoczynnosci wyprobowalam nawet przez dwa miesiace Perfect Slim - srodek na odchudzanie, ktore ogolnie przy chorobach tarczyc nie jest wskazany, ale po konsultacji z lekarzem, ten srodek nie wchodzil w interakcje z moimi lekami na tarczyce, wiec ten Perfect Slim mi tez dosc sporo pomogl. Najwazniejsza jest cierpliwosc i regularnosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22495 Napisanych postów 11099 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 355919
Biedne te Twoje miski - 1000 kalorii to jest głodowa ilość. Dzieci jedzą więcej. I 17 gram tłuszczu na dzień? Serio? To aż się prosi o problemy zdrowotne i rozwalenie hormonów, a pisałaś, że masz problemy z tarczycą i nie tylko. A jedząc tak mało robisz wszystko, żeby je pogłębić.

Spróbuj sobie ułożyć miski na kilka dni z góry, na poziomie min. 1600 kcal, w tym minimum 60 gram tłuszczu z dobrych źródeł (jaja, oliwa, smalec, masło, masło klarowane, ew. orzechy). Do tego jakieś 90-100 gram białka (z różnych źródeł - różne rodzaje mięsa, ryby, jaja, nabiał raz dziennie jako dodatek, a nie podstawa diety), reszta z węglowodanów.

Jak już ułożysz dietę, to trzymaj się jej minimum 2 tygodnie, obserwuj organizm, sprawdzaj pomiary i pisz dziennik na forum. Łatwiej będzie wtedy coś doradzić i skorygować.

I nikt Ci nie powie dokładnie ile powinnaś jeść - to nie jest matematyka, że podstawiasz dane do wzoru i wychodzi wynik. Ilość kalorii to nie tylko waga i wzrost, tu się liczy aktywność codzienna, stan zdrowia, metabolizm danej osoby i wiele innych rzeczy. Musisz ustalić jakiś poziom, potrzymać się go przez pewien czas, zobaczyć jak reagujesz i ew. wprowadzać zmiany.
1

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Ruminate badz tak dobra i nie reklamuj jakis dziwnych srodkow tutaj. Sokoliczka, dieta NEDZNA, podpisuje sie pod Ghorta. Patrzac na Twoje zdjecia i na to co napisalas wczesniej to niestety , ale nie masz 1.5kg fatu tylko wiecej obawiam sie, woda woda, ale tluszczyk sie tez zebral. Micha kompletnie nieogarnieta i skladnikowo i kalorycznie. Tarczyca wymaga szczegolnej uwagi i suplementacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 28 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 327
cóż prawda jest taka że przez lata nie musiałam się szczególnie przejmować tym co jem bo zawsze miałam dobrą przemianę i stałą idealną wagę. wiem że muszę się sporo nauczyć i doczytać.

Ruminate - sprawdzone czy nie, ja w nowe tabletki bym nie chciała iść, i tak mam już za dużo tych od lekarza :/

żeby rozruszać ciut organizm i metabolizm, zamówiłam sobie paczkę yerby, dawno jej nie piłam ale zawsze po niej miałam większy apetyt ;) no i dodatkowa porcja płynów nie zaszkodzi.

Ghorta z tym tłuszczem cały czas słyszę że nie bo mam za wysoki cholesterol, więc już sama nie wiem. chyba czas przestać słuchać lekarzy.

postaram się poprawić, wszelkie sugestie mile widziane : za kilka dni coś wrzucę znowu. muszę też popracować nad jakimś zestawem ćwiczeń w domu... zobaczymy jak to wszystko się ułoży
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25
Tetiszeri - chyba przeceniasz moje mozliwosci ;p ja nic nie reklamuje tylko napisalam jak bylo i jest, chyba nie jest grzechem pisac na forum, ze sie bralo jakis suplement, do tego napisalam, ze nie powinno się brac suplementow gdy ma sie problemy z tarczyca, nikomu chyba nie szkodze.

Sokoliczka a nie latwiej bedzie sie zglosic do profesjonalnego dietetyka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
Sokoliczka
dodaję dwa ostatnie dni żywienia, marnie to idzie powiem, nie wiem czy kwestia zimna czy większej ilości siedzenia w biurze ale prawie wmuszam w siebie jedzenie -.-

ponawiam więc pytanie czy ktoś mi podpowie jak kaloryczne posiłki powinnam jadać?? te 1300-1400 kcal to jest obecnie moje maximum








przy takiej kalorycznosci jedyne co robis, to poglebiasz niedoczynnosc niestety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 28 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 327
Ruminate dietetyk jest dobry jak sie ma na niego czas i pieniążki, u mnie chwilowo z jednym i drugim ciężko

bziubzius czy pogłębiam nie wiem, nigdy nie jadłam jakiś dużych posiłków, kaloryczności nigdy nie liczyłam. a tarczyce od ponad roku mam unormowaną i raczej się nie pogłębia.

jak już pisałam wyżej postaram się jeść bardziej kalorycznie, aczkolwiek ja chce schudnąć nie przytyć bardziej. dwa - w ciągu dnia czy dwóch nie przeskoczę przecież z 1000 na 2000 kcal !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Jedzony tluszcz nie ma wplywu na ten produkowany przez cialo chyba, ze masz predyspozycje genetyczne. Ja szamie sporo (i o zgrozo nasyconego) i mam nawet ciut za niski jak na swoj wiek. Nie przeskoczysz, ale zacznij powoli dodawac.


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2016-01-07 09:56:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132702
Jak dostarczysz za mało cholesterolu z jedzeniem to organizm wyprodukuje własny i to często nie w takiej ilości i proporcjach jak powinno być

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Doradźcie proszę i podzielcie się doświadczeniem - co ćwiczyć jak ćwiczyć i co jeść

WHEY premium