SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Soja w diecie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3682

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 68
Wiadomo,że soja zawiera 60% białka,zatem czy lepsze wyniki daje spożywanie soji czy może innych rodzajów białek?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
nie, soja to białko roślinne, niepełnowartościowe

poza tym
https://www.sfd.pl/SOJA_mity_i_fakty-t180193.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Kiedyś były takie badania dotyczące soji wynikało z nich że osoby stosujące soję zanotowały mniejszy przyrost masy mięśniowej

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 53
Volcanodon, nie zgodze sie z Toba... Mam wrazenie ze te cale zamieszanie o soji to jeden wielki spisek. Juz tlumacze. Grzebalem troche o soji i na stronach "niekulturystycznych" pisza ze zawiera aminokwasy pelnowartosiowe, nie obniza poziomu cholesterolu, jest zdrowa, zapobiega nowotworom itd itd. Natomiast na stronach "kulturystycznych" pisza ze jest nie dobra dla kulturystow jako bialko ze jest niepelnowartosciowe, ze przyrosty sa slabe itd ogolnie ze jest nie polecana w diecie kulturysty. Dlatego tez nasuwa mi sie wniosek taki poprostu na "chlopski rozum" Strony "kulturystyczne" nie polecaja soji poniewaz jest to tania alternatywa dla drogich odzywek bialkowych itd i poprostu producenci bialkowych suplementow brzydko powiem dostali by po d*pie. Przemyslcie to :) To tylko moja opinia i rozwazanie nic nie chce sugerowac jedynie przekazalem swoja "rozkmine" :p Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
ale przecież producenci odżywek też mają w swojej ofercie białka sojowe, więc nie podejrzewałbym tu żadnego spisku

masz rację, jednak jest pełnowartościowe

tutaj jest ciekawy temat
https://www.sfd.pl/białka_sojowe-_cała_prawda!!_pomóżcie_mi_obalić_mity!!!-t249669-s1.html

w sumie wynika z tego, że nie jest taka straszna i można uwzględnić ją w diecie
jednak wciąż wielu ludzi upiera się przy tym, że sa dużo lepsze źródła białka, więc cóż.. najlepiej sobie tą dietę urozmaicać i nie opierać diety na tylko jednym konkretnym produkcie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
że sa dużo lepsze źródła białka

Oczywiście, bo nasze mięśnie nie składają się z soji czy twarożku

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
po prostu soja to nie bialko ktore zastapi mieso , stad nastawienie na stronach kulturystycznycg . przy duzych dawkach zwieksza estrogen wiec nie bardzo jak facet z silki ma je jesc w duzych ilosciach .

moze byc w diecie ale nie jako jedno z glownych zrodel tylko jako dodatek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dietka na mase do ocenki

Następny temat

Dieta do oceny.poprawki

WHEY premium