SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Soczewki kontaktowe i trening SW.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 965
mam pytanie czy ktoś kto nosi soczewki kontaktowe może uprawiać np. vale tudo????????

Betzuś

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 233 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6333
siemka heheh ostatnio rzadko wchodze ale dzis akurat koniec tygodnia zajrzalem i temat tez ze mna zwiazny
ja chodze na treningi w szklach praktycznie nie ma z nimi wiekszego problemu rzadko.
Co moze przeszkadzac to to ze nieraz jak sie spocisz i pot splywa po oczach to troszke moze szczypac przynajmniej ja tak mam nie wiem czy taki efekt jest tez bez soczewek
inny problem to to ze nieraz jak jest walka w parterze i ktos ci scisnie glowe tzn obejmie ja przedramieniem i zapnie zrobi sie nacisk na oczy to potrafia sie zsunac wiec moze sie zdarzyc mi poki co raz tak sie zdarzylo ze mi kompletnie wypadla a kilka razy ze sie zsunela ale to rzadko nie ma wiekszego problemu
Pozatym ja zawsze przechowuje kontaktow z poprzedniego miesiaca wymieniam oczywiscie plyn w nich i na wszelki wypadek jakby mi wypadla to zawsze mam zapas na jakis czas poki nie kupie nastepnych
naszczescie jeszcze nigdy nie musialem korzystac z zapasow
(ta która mi wypadla wtedy udalos sie odzyskac jeszcze)
Za***isty wynalazek !
pozdro

Zmieniony przez - Mariusz87 w dniu 2005-10-21 17:15:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4446 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
nie szkła, a soczewki

czy można...?

VT to formuła bardzo kontaktowa, soczewka jest miękka, przepuszcza powietrze i wilgoć, więc jako tako nie stanowi zagrożenia dla oka.
jednak sądzę, ze okulista będzie odradzał.

dodatkowy problem: podczas walki łatwo (zwłaszcza podczas szarpaniny, walki o uchwyt, próbach duszenia) "zachaczyć" o okolicę oka i w ten sposób uszkodzić, spowodować "żłożenie się", lub wypadnięcie (to już trudniejsze) soczewki, co może mieć takie następstwo, że zaczniesz łzawić i niewiele będziesz widział.

gdy jest to trening, to nie ma porblemu, ale w turnieju...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 310 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1579
Jedyny problem jaki mialem to podczas treningow bjj jak wpadl paproch z maty mi do oka. Zadnych innych problemow nie mialem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
więc zaczałes ćwiczyć bjj zamiast kravata? gratsy, witamy w klubie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

K-1 : Fight at the Border IV z udziałem POLAKA !!

Następny temat

Fedor mistrzem świata w Combat Sambo 2005!

Wiecej