SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Smukłość i mniej tłuszcu na stałe

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2087

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1
Witam.
Osiągnąłem w swoim czasie efekty z rzuceniem wagi ze 100kg do 76kgale to było 10 lat temu. Niestety ostatno zauważyłem że mimo stosowania diety nieznacznie waga mi sie podwyższyła( moze to wina jakiś niezauważonych zmian w niej ale już ją zaczałem bardziej pilnować)
Moje pytanie tyczy sie wygladu, mimo ze schudłem i jak jestem ubrany to wygladam niezle to problem jest z proporcjami, coś mi nie gra w wygladzie, poniżej klatki piersiowej mam jakby wcięcie ale to nie pas potem wszystko sie poszerza i wyglada bardziej naturalnie, poza tym pod skórą mam 1.5-2 cm warstwe tłuszczu i przez to robia mi sie tzw wałeczki i tego sie pozbyć nie mogę. mieli byście jakieś rady dla mnie co z tym zrobić i czy te proporcje są normalne? Wszyscy zazwyczaj bagatelizują moje pytania ponieważ jak sie na mnie patrzy w ubraniu to wygladam w miarę szczupło i nie za bardzo ktokolwiek uważa że mogę mieć jakiś problem.
Dziękuję za poradę

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 29

Waga: 80kg (+-2kg)

Wzrost: 177cm

Obwód klatki: 97cm, pod klatką 83 cm

Obwód ramienia: 37cm

Obwód talii: brzuch 90cm, biodra 94cm

Obwód uda: 60cm

Obwód łydki: 40

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: praca biutowa oraz prwoadzenie zajęc na uczelni (7 dni w tyg po 9 h w godzinach 8-20, niereguralne dni wolne) kurs 2*tyd ( 2 h)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Basen ( 20 min pływanie, 30 min sauna) cwiczenia 2xtyg w domu z łąweczką i hantelkami 4 kg ( brzuszki 2*40, klatka 2*40, biceps 2*40, 10 min sakanka)

Odżywianie: Małą ilość tłuszcu, sniadanie (7-9) np 2 kromki chleba z chudą wędliną lub jajecznicą smażąną bez tłuszczu z wędliną i serem , warzywa( pomidory, ogórki, kapusta itp)
Drugie śniadanie (12-13)herbata 1.5 łyżeczki cukru plus w zalezności od głodu, owoc lub buła z kanapka z warzywami i chuda wedliną
Objad (16-18)mała porcja (1/2 powieżchnai tależa warzywa, dodatek skrobiowy np 2 małe ziemniaki z wody, 1/2 torebki ryżu itp) dodatek mięsny zazwyczaj drób gotowany ale zdażają sie zmażone miesa ( raczej wszystko chude) Kolacji ni ejadam i też nie jadam po 18 chyba ze wymagają tego okolicznośći ale to sporadyczne zdarzenia


Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: Ciężko z czasem wiec 2 * tw tygodniu z trudem ale udaje mi sie wygospodarować ok 30 min czasu. Ograniczenia finansowe. wolał bym wykożystać efektywnie to co mam.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jesli nie zrujnują zdrowia i keszenie to tak, ale mam nadzieje że nie bedzie efektu jojo:)

Stosowane wcześniej diety: jedna i na całe życie

Pozdrówka
Mr.Akira

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Czy bardziej intensywny trening z odpowiednim obciążeniem na siłowni wchodzi w grę?

Dieta na chwilę obecną jest bardzo słaba/oparta o mity...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1
Czy bardziej intensywny trening z odpowiednim obciążeniem na siłowni wchodzi w grę?

Wcodzić by wchodził ale szczerze mówiąc brak czasu jest przytłaczajacym czynnikiem ( nie mówię tu o mobilizacji na 1 mc ale mam świadomość że jak coś się zmienia to na stałe).
Poza pracą i cwiczeniami chciałbym mieć czas na obowiazki domowe, rodzinne, dla znajomych, zabawę, kulturę i nauke. Zawsze jest jakieś rozwiązanie tylko moze ja go nie znam. Może uda mi sie takie znaleść z rozsądnych propozycji:)


Dieta na chwilę obecną jest bardzo słaba/oparta o mity...

Jakieś praktyczne wkazówki co do modyfikacji diety ale tak by nie stać się niewolnikiem w kuchni, nie terroryzować współżywicieli i nie powodować że na myslenie o jedzeniu bedę poświecać cały wolny czas:)Jakies proste zasady do wprowadzenia.

DZIĘKUJĘ BARDZO za zainteresowanie moim problemem i czekam na rozwinięcie tematu.

Pozdrówka
Mr.Akira

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1
I na tym rady się skończyły.
Hmm...
Dziękuje i pozdrawiam

Pozdrówka
Mr.Akira

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Oczywiście, że się nie skończyły. Jeśli chodzi o trening siłowy to nie myślałem o kilku godzinach dziennie. Chodzi o 30-40 minut 2-3 x tyg. Krótko i intensywnie, a więc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Za duzo pracujesz.Proponuje z czegos zrezygnowac Nie da sie wszystkiego pogodzic - obowiazki domowe,nauka,imprezy i praca.Tak zyja tylko studenci
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białka mięsne czy roślinne?

Następny temat

suple dla rodzicow

WHEY premium