SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Smarowanie gwintów, a inne treningi?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2629

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Trening w domowych warunkach.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, mam 17 lat. Chciałbym poprawić podciąganie na drążku, nie zaniedbując innych partii mięśniowych. Mój wynik w podciąganiu podchwytem to 11 p z prostych ramion, ale chciałbym dojść do 20p, lecz nachwytem. Celem takiego treningu jest zwyczajne wytrenowanie sobie takiej ilości powtórzeń pod testy.

Czytałem o tzw. 'smarowaniu gwintów', które bodajże polega na tym, iż wykonujemy 3s dziennie podciągania w różnych porach dnia(odstęp min 1h), np:
rano 1 s
południe - 1 s
wieczorem - 1 s

Z zakresem powtórzeń 40-50% rekordu, czyli w moim wypadku jakieś 5-6p.


Aktualnie trenuję obwody w domu i tutaj moje pytania dotyczące 'smarowania gwintów':

-Czy ten trening faktycznie daję niezwykły progres mimo małej intensywności?
-Jak go pogodzić z obwodami, czy w ogóle z nich rezygnować(w treningu obwodowym zamieściłem podchwyt i nachwyt)?
-Jak nie zaniedbywać innych partii mięśniowych?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cała metoda opiera się na słuchaniu się własnego ciała. Jak czujesz, że za ciężko - nie bój się zwolnić. Za lekko - delikatnie dołóż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 241 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3913
rob normalnie treningi ale bez podciagania. podciaganie rob wg zalecen smarowania gwintow. ppzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli codziennie rano-południe/popołudnie(po szkole)-wieczorem po 1serii=5powtórzeń i będzie progres?



Co inni na to?

Zmieniony przez - WPRS w dniu 2012-12-19 17:29:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Z początku możesz robić rano, po szkole i wieczorem, a potem dodawać serii np. w szkole i przed wieczorem, a po szkole. Może jaśniej: rano, w szkole, po szkole, przed wieczorem, wieczorem. Wyjdzie 5 serii po połowie maksa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Oczywiście w obwodówce musisz usunąć podciąganie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W szkole nie zawsze będę miał warunki zrobić, także nie jestem pewny jak to rozplanować.

Rozgrzewka podstawą czy jak jest podczas "smarowania gwintów" ?


Zmieniony przez - WPRS w dniu 2012-12-19 20:30:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
GTG daje dość efektowne przyrosty sprawnościowe, w szczególności na samym początku. Czy rozgrzewka potrzebna - ja się nie rozgrzewałem, to chyba ma być raczej trening robiony "Z partyzanta"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Można zastosować 2 ćwiczenia na inne partie mięśni do smarowania gwintów w celu poprawy zakresu powtórzeń tychże ćwiczeń?


np. nachwytem - 50% max 3s dziennie i zaraz po tym np. pompki klasyczne lub na krzesłach(nie dipy), czy nie powinno się tak łączyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Metoda ta opisana jest w książce "Nagi Wojownik". Poszukaj w internecie, jest dostępna w formacie pdf, możesz sobie ściągnąć i tam wszystkiego się dowiesz.

Zmieniony przez - Hervon w dniu 2012-12-20 16:28:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zaczytałem się w temat o Smarowaniu Gwintów w NG, ale nadal nie bardzo wiem jak podjąć trening z podciąganiem nachwytem:
-kiedy zmieniać rodzaj(odmianę) uchwytu/ćwiczenia(podchwyt/węższy nachwyt itd)
-kiedy dorzucać więcej powtórzeń oraz dodatkowych kg, tak aby się nie zajechać?


W książce piszę, abym się sprawdzał co 2 tygodnie jako początkujący, czyli co 2 tygodnie robić w jeden dzień max podciągania, aż do zmęczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Na to wygląda. Założeniem nie jest robienie konkretnej ilości serii tylko "ćwiczenie jak najczęściej pozostając jak najświeższym" dokładnie nie pamiętam założeń ale wszystko jest opisane "łopatologicznie". Podciągając się podchwytem dużo pracy przejmują bicepsy. Chcesz żebym cytował Ci książkę? Tam jest wszystko, powodzenia z czytaniem ze zrozumieniem ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to ze mną wygląda

Następny temat

Brak hantli...

WHEY premium