SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skuteczność Fikołków :D

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 156

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 3 dni Na forum 3 dni Przeczytanych tematów 4
Cześć wszystkim :)
Jestem tu nowy. Piszę, bo wiem, że jest tu wielu doświadczonych fighterów. Od jakiegoś czasu uczęszczam na treningi mające uczyć walki. Uczymy się na nich głównie rzutów i jakichś fikołków (do przodu, do tyłu, z wyrzucaniem nóg). Zastanawiam się jakie jest realne zastosowanie takich fikołków? Bo mi jakoś trudno sobie to wyobrazić w walce:(
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1027 Napisanych postów 4704 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 128129
Bezpieczne padanie + koordynacja ruchowa niezbędna do jakiegokolwiek rzutu + świetna rozgrzewka całego ciała.

A za nazwanie przewrotów FIKOŁKAMI powinieneś dostać 40 nahajów na goły zadek ;)

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2019-11-08 22:43:03

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 216 Napisanych postów 464 Wiek 18 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 50701
Naprawdę trenujesz judo? A jak długo?
Pytam, bo to wygląda, jakbyś obejrzał z zewnątrz jeden - dwa treningi dla początkujących.

Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2019-11-10 11:17:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 37 dni Przeczytanych tematów 22
Właściwie to nie wiem czy to jest judo. Oficjalnie nazywa się to treningiem samoobrony i jestem tam już około miesiąca. Zastanawiam się po prostu na ile przewroty mogą się przydać np. na betonowej ulicy? Bo ja jakoś tego nie widzę :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 216 Napisanych postów 464 Wiek 18 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 50701
Rezus777
Właściwie to nie wiem czy to jest judo. Oficjalnie nazywa się to treningiem samoobrony i jestem tam już około miesiąca. Zastanawiam się po prostu na ile przewroty mogą się przydać np. na betonowej ulicy? Bo ja jakoś tego nie widzę :(

Nie nauczycie się wykonywać rzutów, ani obaleń bez umiejętności padania. Przecież połamiecie się na treningu. Ponadto przewroty i pady wyrabiają koordynację, gibkość, uczą kontroli nad swoim ciałem i jego odruchami. No, a miesiąc to nic zupełnie: dziś, gdybyś w bójce chciał wykorzystać to, czego się do tej pory nauczyłeś, to przypuszczalnie dostałbyś łomot gorszy, niż gdybyś próbował bić się na żywca, na instynkcie. Może po dwóch latach w miarę intensywnego treningu coś te treningi w praktyce dadzą, ale też bez gwarancji. Rozważ przeniesienie się na prawdziwe judo. Dużo lepsze i ciekawsze niż niby-samoobrona.
W każdym razie - wytrwałości i powodzenia.

Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2019-11-10 13:27:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening pod judo poprawiający również sylwetkę?

WPC