SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej - kobieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 454

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10
Witam, ostatnimi czasy miałam sporo stresu przez co spadłam okropnie z wagi. Ogółem zawsze byłam drobniejsza.
Przy wzroście 162 cm ważę 45 kg, wiek 26 lat.
Chce przytyć chociaż z 10 -15 kg.
Czy jest tu dobra duszyczka która podpowie mi czy dobrym pomysłem do stałych posiłków będzie gainer?
I teraz, ćwiczę dwa trzy razy takie podstawy typu rozciąganie, przysiady, skłony, nic zaawansowanego. Mój *trening* to około 30 min 3 razy w tyg.
Myślicie że przybędzie mi trochę kg?
Mam wrażenie że waga nie rusza.. nieważne ile bym jadła. Zrobiłam badania które wykluczyły choroby..
Aha i jeszcze jedno czy pijąc ten gainer to ten tłuszcz co się tam trochę odłoży to odkłada się tylko na brzuch ?znowu nie chce być stsrsznie umięśnioną ale też nie zalana.
Pozdrawiam serdecznie. D
Każda wskazówka mile widziana.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32858 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
Cześć
Zamiast myśleć osuplementach to skup się na podstawach i od nich zacznij , musisz wyliczyć swoje zero kaloryczne a nastepnie stworzyć nadwyżkę kaloryczną .Chcąc miec kontrolę trzeba liczyć kalorie bo jedząc na oko może się okazać że jesz za mało i jesteś w deficycie lub w okolicy zera albo możesz przesadzić i stworzyć zbyt duza nadwyżke pzrez co szybko złapiesz spore ilości tłuszczu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Schudłaś, ponieważ spożywasz mniej kalorii niż wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Stres ewentualnie mógł być powodem tego, że nie miałaś apetytu, ale nie bezpośrednio tego, że schudłaś.

Podstawą kształtowania sylwetki jest solidny trening siłowy i dobrze dobrana dieta. Niestety z tego co widzę, u Ciebie nie ma jednego, jak i drugiego. Polecam skupić się na tych podstawach. Na temat treningu możesz poczytać tutaj i w dziale trening dla początkujących wrzucić do sprawdzenia:

https://potreningu.pl/artykuly/trening/plan-treningowy-dla-poczatkujacych-kobiet-5587

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html

Następnie z treningiem zapraszam tutaj celu obliczenia zapotrzebowania kalorycznego.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny [64kg]

Wiecej