SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skręcenie Kostki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 768

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 82
Witam, mam mały problem. we wtorek, 5 dni temu skręciłem kostke, w srode bylem juz u chirurga, zalożyli mi szyne na noge. mam przyjsc za 2 dni (sroda) czyli rowny tydzien. Noga przestała praktycznie bolec, jednak zrobil się siniak i równiez jak dotkne czy przycisne miejsce nad kostka, pojawia się takie małe "rwanie" w nodze. Taki ból, rwie czy pulsuje, niewiem jak to nazwać. Czy to normalne??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
Tak normalne.Nie przejmuj sie i nie kombinuj.Za dwa dni powiedzą Ci dalej co robic.

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 82
A jesli mam przyjsc na kontrole za 2 dni, to znaczy ze najjprawdopodobniej sciagna mi szyne?

PS. ile moze byc zwolnienia z wf :D XD ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
Prawdopodobnie sciagna .Jesli nie ma pękniecia i wszystko bedzie OK zdejmą szyne. Zwolnienie zalezy od stanu.Mozesz dostac na 3 miesiące a nawet pól roku. Możesz tez dostac zwolnienie cześciowe.Wszystko w gestii lekarza.

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 627
Chłopaki jest szybka sprawa mam podobny problem nie chcę nowego tematu zakładać.

O tuż skręciłem kostkę dokładnie tydzień temu noga poszła od razu pod zimną wodę, wysmarowałem altacetem i pojechałem na SOR tam lekarz zlecił zrobienie zdjęcia itd. Po czym stwierdził, że jest to dość lekkie skręcenie i nie naruszyłem torebki stawowej następnie założył mi szynę mówiąc, że około 2tyg i napisał skierowanie do przechodni. Następnego dnia pojechałem do przechodni i tam lekarz stwierdził skręcenie drugiego stopnia praktycznie przez samo dotykanie mojej nogi. Po czym spojrzał na zdjęcie i stwierdził, że gips na 2 tyg, lecz przechodnia 28 jest zamknięta to do 1.10 więc prawie 3 tyg. Wybrałem gips lekki niestety trzeba było dopłacić i mam pytanie przez pierwsze 3dni w ogóle na niej nie stawałem noga ciągle w górze, chodzenie o 2 kulach. Po tym zacząłem na niej już stawać i teraz normalnie na niej chodzę w gipsie, kostka mnie nie boli. Ale gips mam założony tak, że pomiędzy stopą a piszczelem mam ponad 100stopni wydaje mi się, że jest to za szeroki kąt (wygląda jak bym chciał stanąć na palcach) i utrudnia mi to chodzenie i wywołuje lekki ból na górnej części stopy. Ostatnio doszło do odparzenia przy 3 stawie od opuszka najmniejszego palca i lekarz wyciął mi tam dziurę 2x2cm.

Chciałbym zmienić ten gips na stabilizator, ponieważ chodzę do szkoły i bardzo mi przeszkadza. Myślicie, że to dobre wyjście?

Zmieniony przez - olomos w dniu 2012-09-19 22:19:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Palenie miesni - minimalny wysilek

Następny temat

enzymy trawienne

Wiecej