SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skoki narciarskie sezon 2013/2014

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1774
kalikstat
Tyle, że w tym roku bez mamuta w Planicy, czyli największy atut Słoweńców (w tym Prevca) odpada. Do ego skakanie u siebie może mu pomóc, albo... wręcz paraliżować. Choć nie sądzę, żeby nadrobił tyle pkt. Obaj są w podobnej formie ze wskazaniem na Stocha


Zasada jest ta sama, zostało 3 konkursy. Bez różnicy gdzie skaczą, na każdej skoczni jest tyle samo pkt do zgarnięcia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1706 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13223
Poczekajmy do jutra,ale gdyby np prevc odrobil jutro troche i mial ze 100pkt straty to roznie moze byc w planicy,ze 150 to jest w miare bezpieczna przewaga stochowi starczy byc w 10 2 razy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Rossipl
kalikstat
Tyle, że w tym roku bez mamuta w Planicy, czyli największy atut Słoweńców (w tym Prevca) odpada. Do ego skakanie u siebie może mu pomóc, albo... wręcz paraliżować. Choć nie sądzę, żeby nadrobił tyle pkt. Obaj są w podobnej formie ze wskazaniem na Stocha


Zasada jest ta sama, zostało 3 konkursy. Bez różnicy gdzie skaczą, na każdej skoczni jest tyle samo pkt do zgarnięcia


Tak. Tyle, że Słoweńcy zawsze słyneli z dobrych skoków na mamutach O to mi chodziło. Na zwykłej skoczni mogą nie mieć, aż takiej przewagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1774
Ostatnio się z gościem kłóciłem bo mi wmawiał że Stoch to jest znacznie lepszy skoczek niż Małysz. Co o tym myślicie ?
Według mnie fajnie, że Stoch zdobył już złoto MŚ i 2x IO, ale bez przesady z tym IO. Igrzyska to najcenniejsze trofeum, ale nie żeby od razy zdobycie złota robiło z kogoś najlepszego zawodnika w historii.. Stoch dla mnie jest świetnym skoczkiem, ale jest według mnie w 20 najlepszych skoczków w historii co najwyżej, a Adam co najmniej w pierwszej 5...

Adam jest najbardziej utytuowanym zawodnikiem w historii MŚ, czterokrotnym medalistą IO, czterokrotnym zdobywcą PŚ, zwycięzcą TCS, tylko Ahonen ma więcej podium w PŚ od niego. Do tego Małysz z tego co ostatnio wyliczyłem z ciekawości, nie jestem pewien ale chyba nikt w historii się nie zbliżył do tego: W 44 startach z rzędu zajmował miejsca w pierwszej 9, z czego wygrał 18 z tych startów. Niewyobrażalny wyczyn.

Natomiast Kamil może się narazie poszczycić złotem MŚ, i dwoma złotymi IO jeśli chodzi o indywidualne. Może dojdzie w tym sezonie jeszcze PŚ. Ma 3x mniej zwycięstw w PŚ od Adama.

Obaj to wielcy skoczkowie, ale jednak według mnie Adam jest na tą chwilę zdecydowanie większym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Rossipl
Ostatnio się z gościem kłóciłem bo mi wmawiał że Stoch to jest znacznie lepszy skoczek niż Małysz.


O czym tu w ogóle dyskutować? Trzeba być głupim, żeby tak sądzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 53053
Dla mnie też Adam rządzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1706 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13223
Malysz vs Stoch
IO 3srebra,1braz-2zlote 0-1 dla Stocha
MŚ 4zlota,braz-1zloto 1-1
TCS 1wygrana,1 3miejsce-0 2-1dla Malysza
Puchary swiata 4-1(jesli sie uda) 3-1 dla Małysza
Styl wygrywania Małysz jak był formie to im odskakiwal o 10m,wygryanych w PS tez ma zdecydowanie wiecej wiec 4-1 dla Małysza jak dla mnie

No,ale,ze jednak Malysz nie byl mistrzem olimpijskim to przekladajac na wynik pilkarski daje 3-1 dla Malysza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1774
I zresztą fakt, można by mówić że Stoch przerósł Adama w medalach IO gdyby Małysz nie zdobył żadnego. Ale zdobył 4, więc 2 razy tyle co Stoch, co dla mnie jest podobnym osiągnięciem. Już nie mówiąc o pomniejszych sukcesach Małysza jak PŚ w lotach, LGP 3 razy, Turniej Nordycki 3 razy więc Małysz pakuje w doliczonym czasie bramkę na 4-1 :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 53053
idziaszek
Styl wygrywania Małysz jak był formie to im odskakiwal o 10m

Dokładnie. Stoch, jeżeli wygrywa, to zazwyczaj minimalnie. A Małysz za swoich najlepszych czasów rywali zwykle deklasował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1706 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13223
Małysz jak był w formie to nikt z nim nie miał szans.Nikt tak nie wygrywal ani Amman,Schmitt,Ahonen nikt
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc dot. treningu

Następny temat

Koszykówka - dynamika

WHEY premium