SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skok wagi o 2 kg po zmianie typu ćwiczeń z Kardio na Interwały

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1057
Witam forumowiczów,

Moje pytanie jest proste jaki jest powód skoku wagi o 2 kg z dnia na dzień,

Nadmienię, że zmieniłem ćwiczenia z kardio 5xtyg na 3xtyg na intensywne interwały w pon środy piątki po 30 min

Czy mam być zaniepokojony, czy jest to normalna reakcja organizmu na zmianę na tak intensywne ćwiczenia?

Również czuje się troszkę opuchnięty od kiedy przeprowadziłem zmianę.




Zmieniony przez - nitoper w dniu 2016-07-28 04:53:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62287 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777511
2 kg to nie jest jakaś duża zmiana wagi więc możesz być spokojny to skok w granicach normy.
Natomiast wrażenie opuchnięcia może mieć miejsce bo interwały są wysoko intensywnym wysiłkiem i takie odczucia mogą się pojawić.
Dbaj o regenerację i dobrą dietę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1057
Czy mogę rozumieć, że to woda która spadnie, bo to aż dziwne od poniedziałku wprowadziłem interwały i taka róznica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62287 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777511
Tak to może być woda, zgromadzony w mięśniach glikogen treść żołądkowa itd. Taki spadek wagi a raczej jej różnica jest do przyjęcia.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
J/W

Z pewnością zaszły takie zmiany o których Rion wspomniał.
Nie masz się o co martwić.

Wykonujesz po 30 minut interwały? ( w takim przypadku to już nie jest praca beztlenowa )


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-07-28 11:33:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1057
"Wykonujesz po 30 minut interwały? ( w takim przypadku to już nie jest praca beztlenowa )"

Chcesz powiedzieć że za długo je robie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62287 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777511
wszystko zależy ile trwa praca a ile odpoczynek i jak wygląda ten okres pracy czy wówczas dajesz z siebie maks czy nie do końca.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Personalnie uważam, że to zdecydowanie zbyt długo.
Jaką formę interwałów wybrałeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1057
Rower stacjonarny 1 min jazda spokojna, 1 min jazda na maxa, Pon Wtor Sroda/ 48h odpoczynku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62287 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777511
Czyli wykonujesz 15 takich interwałów to dużo i albo ten maks nie jest faktycznym maksem albo odpoczywasz za długo

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dwa plany FBW

Następny temat

FBW i redukca 35 lat ;D

WHEY premium