SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Simple plan treningowy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 913

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38
Mamy jeszcze wakacje i trochę czasu do popracowania nad sobą przed rozpoczęciem np. roku szkolnego. Zanim przejdę do pytań podam parę informacji.

Posiadany sprzęt: hantle (6 kg), sztanga (maks. cięż. 37,5 kg), ławka prosta, worek bokserski.

Schorzenia: Uniemożliwiające mi wykonywanie ćwiczeń- brak, ale po bieganiu miewam bóle pleców i ortopeda powiedział mi że może być to dyskopatia lędźwiowa, zlecił rekonesans (trochę sobie na to poczekam).

Ogółem: kawał ze mnie chłopa, mam 187 cm wzrostu i 75 kg wagi. Dzieciństwo spędziłem grając w gry przy komputerze, ćwiczę od pół roku, lecz moja kondycja wciąż nie jest zadowalająca. Nie jestem gruby ale nie mam umięśnionego brzucha, od siedzenia przy kompie miałem odstającą klatę, robiłem dużo pompek i umieśniłem klatę lecz wciaż jest ona trochę odstająca. Gram w koszykówkę, boksuje, a przede wszystkim siatkówka.

Chciałbym was zapytać o ćwiczenia na dane partie ciała, które dawałby mi najszybsze rezultaty i które mogę wykonywać w domu z pomocą wyżej wymienionego sprzętu.
* brzuch- jakieś ćwiczenia które nie obciążają kręgosłupa
* klata- chce zbudować klatę bo mam do tego predyspozycje, szeroką klatę.
* Biceps- duży korpus i mały biceps, to nie wygląda dobrze ale dla mnie to nie problem, nie potrzebuje 40 w łapie. Chodzi mi raczej o siłę i rzeźbę, wiec chciałbym bardziej po prostu umięśnić rękę. Do tej pory robiłem to za pomocą hantli.
* Nogi- częsty ból przy bieganiu zapoczątkowany tym, że od dzieciństwa biegałem źle (całą stopą). Myślę że jestem gotowy wznowić trening z bieganiem (skakać nie mogę), ale myślę że istnieją jeszcze jakieś ćwiczenia na nogi.

chciałbym zbudować dobrą rzeźbę, jak widać jestem amatorem. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Trening siłowy w domu - film! by czorcia7 https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_domu__film!-t825837.html 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
Jeśli chcesz się rzeźbić, musisz mieć z czego. Poczytaj tematy podwieszone, ułóż jakąś dietę, poczytaj to co przesłał Ci TomQ. Na początku radziłbym Ci dietę na masę, chyba, że chcesz być chudy jak patyk ( czego nie polecam). To wszystko jest w tematach podwieszonych. Trochę maławy ten ciężar na sztandze. Ogólnie musisz sobie postawić cel. Czy chcesz być dobrze wyrzeźbiony ( pamiętaj, że to nie jest tak hop siup, tylko miesiące, a nawet i lata poświęcenia), czy chcesz schudnąć i być "żylasty" i być chudym. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Nie mówię, że musisz być super zbudowany, wiem o jaki typ budowy Ci chodzi, dlatego trochę przymasuj, potem się rzeźb. Wiem, że sporo osób się może ze mną nie zgodzić, ale taką mam opinie.
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Krzysztofitos pójdę za twoją radą, bo nie chce być chudy, to nawet nie pasowałoby do mojej "byczej" budowy ciała. Ułożę sobie dobrą dietę i powoli dobiorę sobie ćwiczenia na każdą partię mięśni. Na razie chciałem skupić się na nogach, brzuchu i klatce piersiowej, a triceps i biceps swoją drogą. Filmik bardzo dobry tylko nie widzę ćwiczeń na brzuch ;/. Jeszcze takie pytanie odbiegajace od treści tematu; czy po treningu na masę mogę spędzić kilka minut na worku treningowym i czy mogę zacząć delikatnie biegać mimo diagnozy ortopedy (jak się okazało, żaden lekarz nawet mi tego nie powiedział, a moje problemy-dyskopatia lędźwiowa- mogły wystąpić też z tego że biegałem źle- całą stopą- a nie śródstopiem i tak od dzieciństwa. Zauważyła to koleżanka uprawiająca lekkoatletykę)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
Na brzuch możesz sobie zrobić ABS II. Uważaj z tą kontuzją na ćwiczenia, jakie wykonujesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kalkulator potreningu

Następny temat

Odżywka na masę dla chudego człowieka :)

WHEY premium