SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Silownia raz w tygodniu

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1094

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 34
Cześć wszystkim
Chciałam się poradzić w sprawie siłowni. Ćwiczę w domu około pół roku, prawie codziennie, interwaly, cwiczenia aerobowe, cardio, wiekszość z Chodakowską, okolo 40 min dziennie. Ostatnio wpadłam na pomysł żeby uzupełnić moje treningi o siłownie. A mianowicie chciałabym na niej ćwiczyć plecy i ręce aby mięśnie ładnie się zarysowały, trochę spalić tłuszczu z rąk oraz ujędrnić. Z reszty ciała jestem zadowolona, nie chcę ćwiczyć na siłowni innych parti ponieważ jestem zwolenniczką treningu z wykorzystaniem własnego ciała. Myślę jednak, że plecy i ręce szybciej osiągne ćwicząc je na siłowni.

Stąd moje pytanie. Czy trening rak i plecow na silowni będzie miał sens? Czy będą efekty? Wydaje mi się, że będzie to dobre uzupelnienie moich treningow w domu, które niestety na siłe rąk (które są dość słabe, nie potrafię się podciągnąć ani zrobić pompki męskiej) i ładne plecy nie działaja. Mam też nadzieję, że nie uzyskam od razu przerysowanego efektu, a jedynie łądne zarysowanie.

Proszę o pomoc ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66926
https://www.sfd.pl/-t585708.html

Może znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytania?
Jeśli coś więcej Cię interesuje to warto zapoznać się https://www.sfd.pl/]]]KONCEPCJA,_REGULAMIN_DZIAŁU[[[-t666947.html i poczytać linki z tematu.

Powtarzając wielokrotnie już napisane na tym forum słowa: "ćwiczymy całe ciało, a nie wybraną partię", chyba, że chcesz doprowadzić do dysproporcji. I jeszcze jedno: "nie ma ćwiczeń na miejscowe spalanie tłuszczu".

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2014-02-02 20:36:15

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2014-02-02 20:40:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 34
Tak wiem. Aczkolwiek w domu też ćwiczę tyle, że te cwiczenia nie daja za bardzo efektów na ładne plecy i ręce. Reszta ciała także byłaby cwiczona tyle, że nie na maszynach a w domu, tak jak do tej pory przy treningach "full body workout".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66926
Ale z Twojego opisu wynika, że nie ćwiczysz siłowo, tylko areoby. Jakie ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała masz na myśli? Bo ćwiczenia Pani Chodakowskiej to raczej do siłowych się nie zaliczają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 34
Myślę, że moje pośladki, uda, łydki, brzuch ćwiczą się wystarczająco w tych programach. Mam też widoczną skłonność do powstawania mięśni w tych regionach.
Przykładowy zestaw, który robię:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66926
Do takich ćwiczeń bardzo szybko ciało się przyzwyczai przynajmniej tak mi się wydaje.

Ja raczej myślałam, że masz na myśli tego typu ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała:





Zmieniony przez - porandojin w dniu 2014-02-02 21:23:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
desire1120
Mam też widoczną skłonność do powstawania mięśni w tych regionach.



Jestem Ciekawa jak wyglądasz bo przyznam, ze nie znam żadnej kobiety, której po gibaniu się na dywanie urosły mięśnie. Większość myli retencję wody, pompę potreningową czy tłuszcz z "rozrostem mięśni". Te niestety ale łatwo rosnąc nie chcą - zwłaszcza u kobiet.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 34
Nie są jakieś wielkie, ale są ;) i siła w nogach też oczywiście większa niż w rekach (wiem, że to normalne u kobiet).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Z tego co tu wielokrotnie powtarzają moderatorki i doświadczone dziewczyny - ciało bardzo szybko przyzwyczaja się do ciężaru.. Jeżeli obciążenie nie będzie wzrastało - nie ma co liczyć na postępy.
Zrobienie ładnych nóg czy pośladków - to praca z solidnymi ciężarami i efekty wcale nie przychodzą szybko.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki redukcji Capoeira

Następny temat

agnieszka_ redukcja

WHEY premium