SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Silownia po kontuzji kolana??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7766

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4520 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18018
Mam do was pytanie moi mentorzy fitnessowi , jak wiecie jestem po operacji kolana: łekotki i ACL
Od przyszlego tygodnia moze za poltora jeszcze nie wiem dokladnie chcialabym wrocic na silownie, patrz trening calego ciala i tu zaczyna sie problem poniewaz cwiczen na nogi raczej nie bede mogla wykonywac oprocz... roweru stacjonarnego, wpychanie na suwnicy w poziomie z minimalnym obciazeniem, wspinania na palce malenkie obciazenie, 1/4 przysiadu dla wzmocnienia czteroglowego i to raczej narazie tyle... myslicie ze to wystarczy??

Wiem ze pytanie jest smieszne ale sama nie wiem co robic, czy np robic normalny trening pomijajac nogi wogole??

dzieki bardzo

Your body cannot go where the mind has not gone first.

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>.·´¯`·..><((((º>`
·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, wcale to nie smieszne - ćwicz nogi leciutko, tzn. tak mocno jak mocno możesz bez negatywnych skutków. Dzięki temu szybsza będzie rehabilitacja. Dodaj do tego ćwiczenia izometryczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4520 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18018
Dzieki Tyka ... zastanawiam sie tylko nad tymi izometrycznymi, to znaczy przykladami, myslales o czyms takim??

*leżąc na wznak z podciągniętymi nogami, z całą energią naciskaj obiema stopami jakiś nieruchomy obiekt. Po intensywnym napięciu mięśni zrób małą przerwę, a następnie spróbuj wykonać to wszystko po raz drugi

*Usiądź na brzegu łóżka, postaw stopy na podłodze, obejmij lewą dłonią prawe kolano, a prawą lewe i z całej siły próbuj rozchylać uda wbrew oporowi rąk, które ciągną kolana do siebie. Wytrzymaj tak przez 6 sekund, rozluźnij się nieco i zacznij ćwiczenie od nowa

*Usiądź w łóżku z wyciągniętymi nogami, oprzyj podeszwę jednej stopy o podbicie drugiej i naciskaj energicznie przez 6 sekund. Rozluźnij potem mięśnie i powtórz ćwiczenie, zmieniwszy położenie stóp. Podczas ćwiczeń najlepiej oprzyj ręce przy tułowiu.

*Opieramy dłonie na zewnętrznych częściach kolan i staramy się dociskać je do siebie. Jednocześnie siłą mięśni ud i podudzia przeciwdziałamy temu zamiarowi. To samo ćwiczenie można przeprowadzić odwracając kierynek akcji i reakcji.

*Ręce kładziemy wzdłuż tułowia. Nogi zwarte unosimy około pół metra od podłoża i maksymalnie wyprostowane stopy dociskamy do siebie wewnętrznymi krawędziami.

*Ręce ułożone wzdłuż tułowia. Nogi zwarte, płasko na podłożu. Dociskamy do siebie tylko kolana.

Your body cannot go where the mind has not gone first.

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>.·´¯`·..><((((º>`
·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dokładnie tak, dodałbym jeszcze do tego izometryczny przysiad - robisz tzw. krzesełko opierając się plecami o jakąś gładką powierzchnię (lepiej działa np. gładka powierzchnia szafy niż ściana), utrzymujesz tą pozycję 10 sekund, po czym obnizasz się o 1/3 ruchu potrzebnego do pełnego przysiadu, pauza 10 sekund, i znowu 1/3 w dół, 10 sekund, a potem takie same przystanki po drodze do góry - zajmuje około niecałej minuty a jak ktoś niezbyt wprawny to czworogłowe ud można w ten sposób ugotować

inna wersja to to samo, tylko że między plecami a np. ścianą utrzymujesz w bezruchu piłkę, trochę trudniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
na treningu skupiaj sie na mięśniach tylnej grupy ud i przywodzicielach - główna stabilizacja, nie czworogłowe.

i ani mi sie waż wykonywać wyprotów kolana w siadzie

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4520 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18018


Dez.. nawet nie zamierzalam
Mam prosbe panowie i panie ... po raz pierwszy ukladam sobie sama!!! trening wiec mozecie sprawdzic jak on wam sie widzi i czy np liczba serii, powtorzen jest odpowiednia??
Cel rzezba, czyli standardowo palimy tłuszcz.
Jak długo moge powtarzac ten sam trening??
Wprowadze rowniez diete; b 35%/t30%/ww35%

Codziennie aeroby naczczo- przymusowo rower, zaczne od 25 min, poniewaz musze rozruszac kolanko a nie jestem pewna czy dam rade od razu dłużej, po tydz postaram sie zwiekszyc czas o 5min a pozniej np po 2-3 tyg do 35-40min... moze tak byc?? Tetno 125-140.

Przykładowe ćwiczenia na poszczególne grupy mięśniowe:

PONIEDZIAŁEK- mięśnie klatki piersiowej, dwugłowe ramion (biceps), brzucha

KLATKA
1. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej 3x15
2.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej-głową w górę3x15
3. Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 3x15

BICEPS
1. Uginanie przedramion na maszynie - 3 serie po 12-15 powtórzeń
2. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem (z "supinacją" nadgarstka) 4x15
3. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie - w podporze o kolano; 3 serie po 12-15 powtórzeń

BRZUCH
1. Unoszenie nóg w podporze w górę - 3 serie po 20-25 powtórzeń
2. Skłony w przód na maszynie; 3 serie po 20-25 powtórzeń
3. Spięcia brzucha w leżeniu tyłem - 3 serie po 20-25 powtórzeń

ŚRODA - mięśnie grzbietu, trójgłowe ramion (triceps)

GRZBIET
1. Podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) 3x15
2. Ściąganie drążka do karku - 4 serie po 12-15 powtórzeń
3. Siedząc przyciąganie drążka wyciągu poziomego - 4 serie po 12-15 powtórzeń
4. PODCIĄGANIE (WIOSŁOWANIE) W LEŻENIU NA ŁAWECZCE POZIOMEJ- 3 serie po 12-15 powtórzeń

TRICEPS
1. Prostowanie ramienia podchwytem na wyciągu stojąc - 3 serie po 12-15 powtórzeń
2. Pompki w podporze tyłem - 3 serie po 12-15 powtórzeń
3. Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia - 3 serie po 12-15 powtórzeń

PIĄTEK - mięśnie dwugłowe i czworogłowe nóg, łydka, mięśnie naramienne (barki), brzuch

NOGI
1. Uginanie nóg w leżeniu przodem - 4 serie po 15 - 20 powtórzeń
2. Przysiady
3. Martwy ciąg na prostych nogach z małym obciażeniem
4. Wspięcia na palce w staniu- 4 serie po 15- 20 powtórzeń


BARKI
1. Unoszenie sztangielek bokiem w górę - 4 serie po 12-15 powtórzeń
2. Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia - 3 serie po 12-15 powtórzeń
3. Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami- 3 serie po 12-15 powtórzeń

BRZUCH
1. Unoszenie nóg w podporze w górę - 3 serie po 20-25 powtórzeń
2. Skłony w przód na maszynie; 3 serie po 20-25 powtórzeń
3. Spięcia brzucha w leżeniu tyłem - 3 serie po 20-25 powtórzeń

Your body cannot go where the mind has not gone first.

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>.·´¯`·..><((((º>`
·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
fajny trening, moze byc

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4520 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18018
fajny czzy moze byc prosze pana to nie jest precyzyjnie

Your body cannot go where the mind has not gone first.

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>.·´¯`·..><((((º>`
·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
i fajny, i moze być
chociaż średnio mi sie podobają te wspięcia na palce - najlepiej nie rób narazie łydek, bo i tak masz niestabilność w tym kolanie, a przy wspięciach przy takim urazie nietrudno o skręcenie.

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4520 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18018
co do łydek, czyli wspiec to jest zalecenie odgorne od rehabilitabta bez obciazenia na obu a pozniej 1 nodze

Your body cannot go where the mind has not gone first.

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>.·´¯`·..><((((º>`
·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
bez obciążenia tak! ale z dodatkowym mogloby dojść do lekkich odchyleń od pionu i repeta kontuzji gotowa hrhr
a kazał ci ćwiczyć mięsień podkolanowy?

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

specjalna dieta na mieśnie brzucha :>

Następny temat

Pare pytan

WHEY premium