SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Silownia+kosz+suplementy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 501
Czesc, mam pytanie dotyczace suplementacji na mase przy nastepujacych zajeciach:
-grywam ostro w kosza 2-3 razy w tygodniu, mecze sie strasznie przez co masa spada az przykro patzec...
-chodze ofkors na silownie 3 razy tygodniowo
Kiedys zabralem kreatyne, przyrost byl znaczny bo 5 kg ale jak sie rozpoczal sezon na kosza to znowu spadlem o te 5 kg :( to przykre... myslalem zeby rzucic kosza, no ale kocham ten sport tak samo jak chodzenie na silownie i nie chce z niego rezygnowac. Chcialbym przybyc na masie i nie mam zamiaru schudnac znowu o 5 lub wiecej kg :/ Dlatego nie wiem jaka brac suplementacje, kiedy, ile. Zalezy mi na masie, jak najwiecej masy, ktora nie spadnie po 2 miesiacach.Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Aha, moge wydac na miesieczna kuracje odzywkami maks 300 zeta.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36538 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260901
Dużo energii -> czyt. dodatni bilans kaloryczny gruubo ponad norme.. masa będzie sie w miare trzymać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 501
Ok, rozumiem ze mam jesc rzeczy z ktorych moj organizm stworzy duzo energii :) A co z suplementacja? Myslalem o:
-kreatynie
-jakims cudzie na mase: np. top mass olimpu
-glukoza? czy glukoza i top mass ma sens? :/
-i cos jeszcze bym chcial tylko co?

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36538 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260901
Napisz jak sie odżywiasz.. jak wygląda harmonogram posiłków.. z czego sie składają.. jaka jest gramatura.. wtedy dostaniesz odpowiedź czego potrzebujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 501
budze sie o 6:50 jem sniadanie o ok. 7:20: najczesciej, platki kukurydziane z mlekiem+herbata zielona z 2 lyzeczkami cukru+jogurt+1-2 bananow
2 sniadanie: kolo 11:00, 3-4 kawalki chleba z wedlina, serem zoltym, snickers lub 2 :)
obiad: kolo 14:30-15:00, trudno powiedziec co, ale duzo i do fulla
podwieczorek: 17:00, jakas micha makaronu, ryzu lub kaszy (jesli trenuje to po treningu)
kolacja: 20:00 owoce (glownie banany, pomarancze lub ewentualnie jablka), 1-2 szklanki mleka, jajecznica z 5 jajek (nie zawsze oczywiscie) lub kanapki, jogurt.
22:00 spac.

Mniej wiecej tak to wyglada, a przez dzien to siedze w szkole. Mam jeszcze ciekawe pytanie, czy jedzenie batonow typu: mars, snickers to dobra alternatywa na dostarczenia weglowodanow gdy nie mozemy ich spozyc? (czyt. szkola).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36538 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260901
Wszystko zależy od twojego metabolizmu.. jeżeli jesz i sie nie otłuszczasz jednak też nie rośniesz to znaczy, że jesz za mało.. jeżeli jesz i sie nie otłuszczasz ale rośniesz to jest OK.. jeżeli jesz i sie otłuszczasz to jesz za dużo.. do czego zmierzam.. powinieneś znaleźć swój złoty środek.. poznać zapotrzebowanie kaloryczne.. tak, żeby rosnąć/utrzymywać wage i zarazem sie nie otłuszczać.. jasnym dla wszystkich jest, że kluczem do rośnięcia/utrzymywania wagi są kalorie.. postaraj się jeść więcej (ew. dodać gainera/bulka) i obserwować co sie dzieje.. jeżeli nie będziesz sie zatłuszczał to zwiększasz dalej racje żywieniowe.. jeżeli zobaczysz, że pojawia sie tłuszcz to zmniejszasz ilość kalorii.. w ten sposób określisz swoje zapotrzebowanie i będziesz wiedział ile jeść żeby rosnąć a ile żeby spadać z wagi.. proponuje kupić gainera i obserwować organizm..

Snickersy itp.. to takie średnie źródło energii.. są kaloryczne ale poza energią nie dostarczają żadnych potrzebnych składników odżywczych.. lepiej zjeść banana etc.. no ale lepsze to niż nic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 501
dzieki e-lite ;) postaram sie zastosowac do twoich rad. Mam nadzieje ze sie nie otłuszcze =D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy zaszkodzi ?

Następny temat

Do studentów AWF

WHEY premium