SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siatkówka - 15 lat

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 937

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
Witam, mam 15 lat, jestem dziewczyną, mam 165 cm wzrostu. Od około pół roku trenuję siatkówkę w klubie z dziewczynami młodszymi dwa lata i niedługo planuję zacząć grać z dziewczynami dwa lata starszymi, które nie grają w lidze, lecz należą do klubu. Generalnie pierwszy raz w siatkówkę zagrałam w pierwszej klasie gimnazjum. Moim celem jest dostanie się do swojego rocznika (w zeszłym roku w I lidze jako młodziki, aktualnie II liga kadetek). Moja kuzynka tam gra od trzech lat i wg mnie gramy na całkiem zbliżonym poziomie, jednak mi sprawia problem atak. Czy jest jeszcze szansa na to by móc grać w przyszłości na poziomie OL/I ligi, jeśli w 1 klasie liceum zaczęłabym grać w lidze?

Jakie ćwiczenia mogłabym robić samodzielnie w domu? (w kierunku libero)

Moim problemem jest przede psychika. Gra na wfie nie sprawia mi żadnego problemu, ponieważ mam świadomość, że gram dobrze i niczego się nie boję. Jednak kiedy przyjdę na trening zaczynam się stresować, przez co gra zupełnie mi nie idzie. Jak mogę się pozbyć tej blokady i grać na swoim poziomie także na treningach? Może znacie jakieś książki, które mogłyby mi pomóc?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Psychika to wazna rzeczy w sporcie. Co do tego chyba nikt nie ma watpliwosci Ale mysle, ze wraz z ograniem na "wiekszych" imprezach powinna przyjsc i pewnosc siebie. Dla Ciebie bedzie to oczywiscie trening, a nie impreza

Czy warto probowac? Wg mnie warto. Nie wiadomo jak potoczy sie twoja "kariera", ale nawet jesli pojdzie slabo to zawsze beda plusy dla Ciebie Zawsze to jakies wspomnienia, sprawnosc fizyczna, milo spedzony czas Tego nikt Ci nie odbierze

Co mozesz robic w domu sama? Tutaj klania sie przedewszystkim rozciaganie statyczne/dynamiczne, cwiczenia z ciezarem wlasnego ciala, cwiczenia plyometryczne

Pamietaj! Zawsze lepsze to niz siedzenie przed kompem (napisal facet, ktory wlasnie siedzi przed kompem)

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o opinię i radę (lekkoatletyka)

Następny temat

pytania n.t wyskoku

WHEY premium