SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Siatkówka (Pomocy)

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2540

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 565
Siemka mam 14 lat i od roku gram w siatkówkę. Około 1 miesiąca temu zapisałem się do klubu UKS i gram tylko na zagrywce.Potrafię już dobrze serwować zazwyczaj dobrzy gracze nie potrafią przyjąć gdyż piłka leci im w lewo w prawo lub do tyłu. Bardzo chciałbym grać na ataku lub odbiorze. Czy moglibyście mi podać jakieś ćwiczenia na atak ( Mam dosyć dużo siły codziennie ćwiczę na domowej siłowni a raz w tygodniu chodzę na siłownię) oraz ćwiczenia na poprawę odbioru.

Wzrost: 174
Wyskok : 80 cm
Waga: 65kg
Sylwetka : Lekko umięśniona.

Liczę na waszą pomoc :)

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 516
nie no te wasze posty to rozmieszaja wyskok 80 cm? zapytam sie jakim czarem ? w wieku 14 lat jak to policzyles? siłownia w takim wieku ^^ cwiczenia na atak? atakuj w klubie....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Położyłem dłoń na ścianie i obliczyłem jaką wartość ma pkt w którym mam dłoń i go zaznaczyłem. Potem rozbieg i jak najwyżej zaznaczyć pkt na ścianie ( *304 - 224** =80)
*najwyższy punkt
**wzrost z długością ręki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 74
Jeżeli w takim wieku masz taki zasięg to na pewno nie siedziałbyś na ławce, w kadetach siatka jest powieszona na wysokość 235cm, także nie powinieneś mieć większego problemu ze zbiciem, chyba że nie potrafisz najść do ataku, w takim wieku to siłownie sobie odpuść, a ćwicz technikę, trener na pewno pokazuje wam ćwiczenia techniczne, które z powodzeniem możesz powtarzać przed domem z kolegą. A co do twojego zasięgu, ja mam 17 lat i ćwiczę od 12 roku życia, teraz gram w IV lidze (podkarpackiej) i mam 4 treningi tygodniowo, a wyskoku mam 90cm, a w twoim wieku (2 gimnazjum) miałem niecałe 50cm, także raczej ci nie uwierzę, że masz 80cm wyskoku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 79 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1958
Moim zdaniem ten wyskok jest dość podejrzany ,ale nie można tego ocenić bo każdy może sobie coś wymyślać. Ja przy wzroście 1,87 w wieku 14lat mam około 2.90 dosiężny a w ataku nie mierzyłem więc mój wyskok jest około 45cm-50cm. Sposób na atak jest to częste i dokładne zbijanie na treningach, gra, gra i jeszcze raz gra. I nie kombinuj w ataku z każdej piłki atakuj mocno i jeszcze sprawa nabiegu staraj się go robić z 4 do 5 kroków wszyscy mówią z 3 wystarczy a gdy robisz 3 to moim zdaniem atak nie jest taki dynamiczny ja osobiście robię właśnie z 4 kroków mój atak jest bardzo dynamiczny. Wzrost w siatkówce jest dość ważny ale nie zapominaj o technice gdy przy swoim "zasięgu" bijesz po autach to nie jesteś potrzebny trenerowi ,a jak piszesz że masz małe problemy z przyjęciem to radzę pracować. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak moim największym problemem jest najście do ataku . Kiedy raz atakuje wybijam się nisko i mam głowę na równi z górną linią siatki , a jak dobrze wyskoczę jestem dosyć wysoko głowę nad tą linią i mam większą kontrolę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 79 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1958
A z ilu kroków bierzesz rozbieg do ataku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Z 3. Dwa mniejsze zaczynam z lewej nogi a potem 3 najdłuższy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 74
Przy tym najdłuższym dołączaj drugą nogę i wybijaj się z dwóch, najlepiej lewą nogę podczas wybicia(prawą jak jesteś leworęczny) ustaw pod kątem do środka, wtedy zostaniesz wyrzucony do góry i nie będziesz tracił centymetrów w ataku, po drugie jak jesteś praworęczny to robisz ostatni krok prawą i lewą pod kątem dołączasz. I najważniejsze w nabiegu to praca rąk, pierwszy krok ramiona wyciągnięte do przodu i przy wybiciu robisz zamach do tyłu, ja bez tego nie dałbym rady zaatakować ;) Musisz sobie najście wyćwiczyć, ćwicz z piłką palantową, normalny nabieg i rzucasz piłeczką tak jakbyś atakował. Nie zapomnij o dogadaniu się z rozgrywającym, bo jak pójdziesz na szybką, a rozgrywający postawi ci świeczkę to nic nie zrobisz ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
THX za rady biorę się do treningu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jeszcze takie pytanie! Jak w poprawny sposób przyjąć piłkę od dołu ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plam treningowy na 1000m

Następny temat

Slizgajace sie buty do kosza