SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siatkóweczka - pytania/plan

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2046

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
witam forumowiczów ;)! zaczne od tego, że zaniedlugo zaczyna sie jak wiecie sezon, w wakacje trenowałem raczej pod kątem policyjnym (dla uzyskania dobrego czasu na TSF, nie chwaląc sie udało mi sie go zrobić w 1:06 :) ) mój trening opierał sie na treningu ACT - 3 razy w tygodniu i treningu interwałowego, też 3 razy . Dodatkowo brałem Bcaaa dla regeneracji. Teraz moje pytanie, czy potrzeba mi zmieniać ten plan , jeżeli chodzi o siatkówke, czy trening ACT może być ? koordynacyjnie jestem sprawny w 100% , co mnie martwi mój wynik w siadzie - jestem zbudowany potężnie (mezomorfik prob.) a w siadzie biore max 75kg lecz jak juz mowilem - wyskok nadrabiam dynamiką :) Czy może zmienić ten plan na jakiś inny? dodam że nie chce planu sołtysa - bo jest on robiony typowo pod wyskok, ja również chce budować w tym czasie plecy - barki - klate ,etc. czytałem ostatnio o planie Santiego - co myślicie, wart dla mnie ? bo chciałbym jednak 2x w tygodniu robić siady , by zwiększyć "moc" w nogach... plan Santiago : A
Podrzut 5x3
Przysiad 5x5
Wyciskanie 5x5
Podciąganie 3xMAX
Młotki 3x12

B
Podskoki ze sztangą 5x3
Martwy 5x5
Wyciskanie skos 5x5
Wiosło 3x8
Dipsy 3xMAX
czy nie lepiej w siadzie robić 5x4x3x2x1? (w celu zwiększenia siły) ? dodam że w planie treningowym w sezonie pewnie bede miał 3-może 4 treningi siatkarskie, conajmniej chciuałbym zrobić tą siłownie 2-3 razy, basenik 1-2 razy oraz chociaż ten raz tygodniowo interwały lub Plyo.co myślicie, czekam na pomoc, pozdrawiam !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Układ powtórzeń i serii w tym planie NIE wyklucza progresji, więc dokładasz co serię ileś kilo. Jeżeli się odpowiednio przyłożysz i dobrze wycyrklujesz progresję, to siła powinna szybko iść. Szczególnie, że masz stosunkowo słaby wynik startowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
A co z przysiadami ? Mogę dołożyć do 2 treningu ? Dokładać do 5x5 czy 5x4x3..? Plan jest okej ? Zmieniać coś , czy jest ok ? co trening 2,5kg dokładać do siadu/martwego tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
nie wiem jednak czy nie zostać przy planie sołtysa jak kiedyś , tylko dołożyć do tego ćwiczenia na góre , tylko jakie , co dołożyć ? plan by wyglądał tak Dzien 1
Podskoki ze sztanga na plecach 3x 5
Przysiad 5x5
Przysiad bułgarski 3x 8

Dzień 2
Power clean 4x5
Push and press 3x8
Martwy ciag 5x5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
Santiago, będę trenował Twoim planem - najbardziej mi przypasował - chyba jest to to, czego szukałem ;)
A
Podrzut 5x3
Przysiad 5x5
Wyciskanie 5x5
Podciąganie 3xMAX
Młotki 3x12

B
Podskoki ze sztangą 5x3
Martwy 5x5
Wyciskanie skos 5x5
Wiosło 3x8
Dipsy 3xMAX

mam również pare innych ćwiczen na dynamike - dodać je do tego treningu, czy robić je w 3ci dzień tygodnia osobno ? są to ćwiczenia t.j - Tuck jumps'y , jump squaty, depth jumpy,drop jumpy i zastanawiam sie nad jump shrugami :) po ile powtórzeń/serii robić dynamike?

Zmieniony przez - wsn123 w dniu 2014-09-03 22:09:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
panowie, cwicząc wykroki jaki ciężar dobierać ? w 5 , 4 seriach ? po ile powtórzeń? po przysiadach/ przed przysiadami ? czy całkiem w inny dzień ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 358
Santiago zna sie na rzeczy ale wydaje mi się że podskoki ze sztangą nie są najlepszym pomysłem, myślę tu głównie o lądowaniu które może byś niebezpieczne przy trochę większych ciężarach(czuje że hejty sie posypią). Jak chcesz trenować na poważnie to skup się również na ćwiczeniach zabezpieczających przed kontuzjami szczegolnie barków, wzmacniaj mięśnie rotatorów bo robienie klaty w tym nie pomoże. Wydaje mi sie że progres bedziesz miał dość szybki zaczynając od 75kg więc pamiętaj siła jest ważna ale treningi na hali ważniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
niestety u mnie mało tych treningów narazie/..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o poradę w sprawie kupna butów do biegania

Następny temat

bieganie vs siłownia

WHEY premium