SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sińce w okół oczy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 196
Witam. Od dłuższego czasu w okół oczu mam sińce. Pojawiły mi się gdy przeszedłem z redukcji na masę, gdy dieta jest bardziej kaloryczna (ponad 4000kcal) a trening mocniejszy i częściej wykonywany (5 razy w tygodniu). Dodam że w miarę wysypiam się (śpie po 9h) dlaczego w miarę? otóż czasami mimo tak długiego odpoczynku chodzę zmęczony. Pół roku temu robiłem ogólne badania krwi i bilirubina oraz kreatynina były ponad normę ale nieznacznie. Przyczyną tego stanu była zapewne dieta o dużej ilości białka (250g) a co za tym idzie dużej ilości mięsa (650g). Po jakimś czasie udałem się do nefrologa i zrobiłem badanie cystatyny c i wszystko jest w porządku. Lekarz powiedział mi że przyczyną może być za duża masa mięśniowa do której nerki genetycznie nie są stworzone czy coś w tym stylu. Ćwicząc naturalnie nie chce mi się w to wierzyć. Co o tym myślicie ? Jakie badania ewentualnie polecacie zrobić ? Może ktoś był w podobnej sytuacji i wie jak temu zaradzić ? Z góry dzięki za odpowiedzi :)





Zmieniony przez - mlskone w dniu 2017-02-23 12:47:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
a co to za różnica czy dla męzczyzn czy kobiet? najważniejsze jest jakiego wieku - lepiej +25 dla kobiet niż +40 dla mężczyzn w tym wieku. Druga sprawa że taki krem co najwyżej może spowodować złagodzenie objawów, bez odnalezienia przyczyny problemów to walka z wiatrakami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Od kiedy je zauważyłeś. Jak wygląda w tym czasie dieta, spanie , stres itp. ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 196
Zauważyłem je od lipca 2016 roku lecz wtedy te since nie były tak wyraziste. Jesienią jadłem mniej, trenowałem mniej i spałem też mniej i praktycznie ich nie było. Tak jakby były uzależnione od ilości jedzenia i trenowania. Od dwóch miesięcy są takie jak na załączonym zdjęciu z tym że trenuję bardzo ciężko 5 razy w tygodniu i jem bardzo dużo bo ponad 4000kcal. Waga dużo podskoczyła bo 5kg w 5 tygodni ale takie było założenie. Dieta typowa na masę około 400g węglowodanów, 250g białka, 100g tłuszczy. (produkty takie jak: płatki owsiane, jaja, odżywka białkowa, warzywa, pierś z kurczaka, indyk, chude mięso z szynki, kasza, ryż, masło, oliwa, orzechy, kakao, wiórki kokosowe, twaróg). Spie średnio po 9h i czasem po tylu godzinach snu ciężko wstać. Suplementacja jest bardzo bogata: witaminy minerały, białko, b3k2, magnez, glutamina, zma, żeń szeń, bcaa, arginina, beta alanina, cytrulina, witamina c. Stres myślę że optymalny, raz lub dwa razy w tygodniu go odczuwam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 196
Jeszcze zauważyłem że mam problem ze skupianiem się i ogólnie nic mi się nie chce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jesli powstaly sine oczy na jakis skutek to tak szybko nie zejda po wyeliminowaniu tego tylko potrzeba troche czasu inna sprawa ze brak nie wyspania po dlugim okresie snu oraz problemy z koncentracja nie sa normalne, trzeba byloby wykonac podstawowe badania.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 196
Wykonałem podstawowe badania i bardziej złożone, między innymi: morfologia krwi, badania cholesterolu LDL, HDL, kreatyninę, estradiol, progesteron, prolaktyna, testosteron, TSH, Ft4, Ft3, homocysteina, żelazo, ferrytyna, bilirubina, fosfataza, GGTP, Alat, Aspat, glukoza, Kortyzol, boreliozę, receptor TSH (trab), byłem u okulisty, byłem na badaniu na wykrycie nużeńca, byłem u hepatologa bo bilirubina była nieznacznie ponad normę, byłem u endokrynologa bo Ft4 lekko ponad normę. Wszyscy jak mantra powtarzali że jestem zdrowy i że to może być przetrenowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 196
aaa i jeszcze byłem na usg brzucha i lekarz powiedział ze wszystko gra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 196
Od półtora tygodnia nie trenuję, cięgle zmęczenie daje o sobie znać, za bardzo nie jem bo apetytu nie mam, odczuwam często bóle głowy i brak jasności umysłu . Since jak były tak są nadal. Planuję jeszcze zrobić badana na obecność pasożytów. Jeżeli wynik będzie negatywny to chyba muszę się pogodzić z brakiem predyspozycji do ćwiczeń na siłowni i przerzucić się na szachy :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Podeślij wyniki badań. Wsio mogłoby skłaniać do myślenia o mikroflorze jelit, więc albo od razu wykonać badanko, albo w ciemno wlecieć z jakimś probiotykiem. Poza tym dokwaszenie żołądka i zejście na jakiś czas do kalorii na zero na pewno nie zaszkodzi (a w pierwszej kolejności zrzucić z białka, i dodać z węgli na rzecz tłuszczy).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 196
Wyniki :)













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 196
C.d




Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Arytmia

Następny temat

Rozstępy

WHEY premium