SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia i siła fizyczna w sportach walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 235936

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
możesz zrobić trening siłowo wytrzymałościowy gdzie możesz ćwicz.

1,pompki -(klata,barki,tric.)możesz je robić z obciążenim na plecach wtedy ładnie siła pójdzie
2.podciąganie na drążku-(plecy,bic )
3.przysiady na jednej nodze (za***. ciężki i dają super dużo siły,tren.-nogi,plecy przedwszyt.)

teraz ładnie ułożyć plan i będzie zaje... ja tak trenuje bo nie mam czasu na siłkę już i muszę ci powiedzieć że siła i wytzrym. idą nieźle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1704
1. I takie 3 ćwiczenia wystarczą?
2. Co rozumiesz przez "teraz ładnie ułożyć plan"? ;) Ja właśnie potrzebuję planu, a sam sobie nie potrafię ułożyć.
3. Czy kontuzja kolana, którą niedawno miałem może się jakoś odnowić przez te przysiady?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
I takie 3 ćwiczenia wystarczą?
wystarczą
Co rozumiesz przez "teraz ładnie ułożyć plan"? ;) Ja właśnie potrzebuję planu, a sam sobie nie potrafię ułożyć
no proste ćwiczysz trzy razy w tyg. np pon-środ-piątek.
zaczynasz np od pompek(na każdym treningu rób różny rozstaw rak by ładnie szła cała klata),potem możesz przysiady i na końcu podciąganie.


np:
1.pompki 4s/
2.przysiady 3s/
3.podciąganie 3s

powtórzeń nie piszę bo nie znam twoich możliwości ja robię z obciążeniem na plecach w przedziale 4-10powt. czyli bardziej pod kątem siły fizycznej,,,,w każdym razie co do pompek więc proponuje ci pompki z progresją, czyli zwiększaniu liczby powtórzeń.zrób sobie test ile w jednej seri potrafisz zrobić max pompek potem będziesz się tym sugerował przy układaniu.
możesz zrobić 4s. przy czym w każdej następnej zwiększasz liczbę powtórzeń (w każdej serii zwiększasz o tyle samo co w poprzedniej)
np:
1s-20p
2s-24
3s-28
4s-32

możesz też robić pompki według tego planu

http://www.100pompek.pl/

ja go robię ale z obciążeniem jak kombinuje dużo mógłbym pisać ty też kombinuj w każdym razie widzę poprawę siły w każdym razie pamiętaj czy to w przysiadach czy w pompkach czy podciąganiu o progresji czyli zwiększaniu powtórzeń albo serii albo obciążenia o tym można by było artykuł napisać nie musisz co każdy trening robić więcej powtórzeń możesz przez cały tydz. jechać tak jak zaplanowałeś a potem dodawać powtórzeń czy obciążenia tu można się bawić


Czy kontuzja kolana, którą niedawno miałem może się jakoś odnowić przez te przysiady?


Zmieniony przez - Draciel 3 w dniu 2009-09-20 21:16:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1704
Chodzi mi o to czy te przysiady obciążają staw kolanowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 621
Ogolnie artykul super naprawde duzo moze pomoc!! Ale mam jeszcze jedno pytanie mam nadzieje ze znajdzie sie na nie odpowiedz... trenuje MT 3 razy w tygodniu 1 dzien chcialbym poswiecic na trening z ciezarami. Chcialbym robic okolo 2miesieczne cykle jeden na sile drugi na wytrzymalosc, rzezbe no ale wlasnie problem w tym ze moze to byc tylko 1 dzien i ograniczone mozliwosci sprzetowe mam tylko hantle, gryf lamany i prosty tzw. ekspandera uchwyty do pompek no i drazek. Moglby mi ktos podac jakis plan treningowy na oba cykle. wiem ze moze byc ciezko no ale mam nadzieje ze da sie cos zrobic. dzieki

"...im wiecej potu na treningu, tym mniej krwi na ringu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
1 dzien chcialbym poswiecic na trening z ciezarami.

jeden dzień w tyg. to bardzo mało raczej efektów nie będziesz miał,,,,,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 621
wiem ze jakis oszalamiajacych efektow w taki sposob nie osiagne... no ale przeciez sa jakies treningi ogolno-rozwojowe... i chcialbym sie dowiedziec jakis plan takiego treningu na sile no i wytrzymalosc. O ile oczywiscie cos takiego istnieje. Jesli ktos moglby pomoc bylbym wdzieczny. z gory dzieki

"...im wiecej potu na treningu, tym mniej krwi na ringu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
wiem ze jakis oszalamiajacych efektow w taki sposob nie osiagne

to dobrze ze to wierz,bo minimum to chociaż dwa razy w tyg. co ci ma dać niby raz,,,ludzie na efekty ćwiczą latami po kilka dni w tyg. a ty chcesz raz w tyg. musi być jakaś częstotliwość i intensywność treningów by były efekty,,,słabo to widzę

no ale przeciez sa jakies treningi ogolno-rozwojowe...

są nawet jeden rozpisałem koledze wyżej do tego jest mnóstwo innych w tym temacie lub w dziale dla początkujących lub dział w domowych warunkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1704
Poproszę o pomoc przy układaniu treningu siłowego pod boks. Oto mój temat:
https://www.sfd.pl/Siłownia_+_Boks-t535480.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak walczysz?

Następny temat

Rękawice do taekwondo

WHEY premium