SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia dla szesnastolatka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1408

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
Witam,

mam wątpliwości odnośnie siłowni.
Mamy w szkolę siłownie w środy rano, dodatkowo jest możliwość chodzenia we wtorek po południu. I chciałbym z tej możliwości skorzystać.
Czy to ma sens? Mam 16 lat, muskulatura jest mierna, natomiast biegam co drugi dzień (teraz już mniej) i pływam w weekend.
Nasłuchałem się różnych "informacji":
a)Żeby młodzież nie powinna przekraczać 30 kg (od lekarza, ale uprzedzonego do siłowni).
b)Że mi się wzrok pogorszy, w jednym oku mam -2. w drugim +0,25.
c)Że ścięgna się naderwą i może się to ujawnić dopiero po wielu latach.

Co Wy o tym sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 287 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6891
Wiadomo ze sport niesie za soba jakies urazu i kontuzje jednak moje zdanie jest takie ze jest wiecej + niz jezeli -.

a) 16 lat to w sumie taki odpowiedni wiek zeby zaczac silownie ale nie bral bym odrazu nie wiadomo jakis ciezarow ale cwiczylbym rozsadnie i dokladnie.

b)niby jest ze od dzwigania moze sie pogorszyc ale nie wiem jak to jest dokladnie.

c)juz napisalem w a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
a) Bajka wymyślona przez lekarza, każdy jest indywidualny i inne obciążenie jest dla niego odpowiednie, z drugiej strony 30kg wyciskane żołniersko jest dla początkującego dość dużym obciążeniem, kiedy np w sztrugsach czy MC zbyt małe.
b) Raczej trening nie wpływa na pogorszenie wzroku, nawet logicznie myśląc to jakby od pracy fizycznej wzrok się psuł wszyscy proletariusze byliby ślepi, mam wadę wzroku i różnic nie ma płynących z treningu.
c) Niewłaściwa rozgrzewka, zła technika ćwiczeń, zbyt duże obciążenie - czyli niewłaściwe podejście, jak w każdym sporcie może powodować kontuzje- naderwanie ścięgien raczej ujawnia się od razu- boli przecież.

Idź i trenuj, zacznij od ACT poprzez FBW aż do bardziej złożonych planów. Pamiętaj o rozgrzewce, technice, regeneracji i odzywianiu a będzie dobrze. 3maj się

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
a)bzdura
b)bzdura
c)bzdura

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treningowy ACT... Ocena i poprawki

Następny temat

Trening na mase - prosze o opinie

WHEY premium