SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia czy SW

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13217

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez renegat44 z działu Grappling.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
Witam
jako , że już przestałem trenować judo zastanawiam się czy zająć się lepiej bjj/mma cz siłownią tak na poważniej.
A w dzisiejszych czasach opanowanych przez siłownię myślę , że wielu mało podobny dylemat. Chciałbym więc poznać wasze opinię na ten temat. Oczywiście można zrobić kompromis , ale w tedy nie będziemy mieli prawdziwych przyrostów na siłowni, ani poważbych postępów w SW.
ja przedstawie plusy i minusy jednego i drugiego tak jak ja to widze :)

Siłownia:
+ fajne samopoczucie, ze względu na wygląd i siłe , a co za tym idzie większa pewność siebie.

- trenujemy,trenujemy , a i tak jak przestaniemy to po paru miesiącach wyglądamy jakbyśmy prawie nie ćwiczyli
- strasznie dużo wyrzeczeń - niemożna za bardzo wypić, niezjeść.

SW:
+to czego się nauczymy to nam zostaje, wystarczy sobie po przerwie z 2 tygodnie przypomnieć, nie potrzeba tylu wyrzeczeń

-słabsza siła , gorzy wygląd.

Piszcie jakie wy macie opinie na ten temat , bo ja kurcze mam problem co wybrać, bo nawet jak będe chciał zrobić mixa to i tak któraś rzecz zostać priorytetem.

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3490
jak dla mnie sw to podstawa (cwiczenia z obciazeniem wlasnego ciała mozna wliczyc do treningu sw) a siłownia wchodzi na etapie, gdy mamy uzasadnione posiadaniem techniki przekonanie, ze nie bedziemy nadrabiac braki umiejetnosci siłą, ale roznie to bywa w rzeczywistosci ;)




btw. znam ludzi ktorzy posiadaja super zbudowane nogi i plecy (postura grapplera ;)) a nie widzieli na oczy sztangi, wygladajac tym samym sto razy lepiej niz "kulturysta wróbelek-elemelek"- typ kulturysty z bicepsem większym niż obwód uda (<-stąd cisnące się na usta porównanie do sympatycznego ptaka)


a tak na serio to jak pytalem znajomych którzy wczesniej cwiczyli na siłowni a w dosc poznym wieku zainteresowali sie sportami walki, to każdy który juz troche pocwiczyl szczerze żałował, że wcześniej nie zaczął przygody z sw :/

i pomimo iz zarówno kulturystyka jak i sporty walki pomagają w życiu, zalety trenowania sw są według mnie większe.

wg mnie oba:

wzmacnianie psychiki, zwalczanie stresu, pokonywanie samego siebie, nabieranie samodyscypliny w życiu, pracy etc. zdrowie, itp.

ale ci co cwicza sw maja szanse byc z reguly bardziej rozciagnieci, lepsi kondycyjnie i nierzadko równie silni jak kulturysci

ale to nie ma znaczenia w obliczu faktu ze wazne ze sie robi to co sprawia przyjemnosc ;)
pozdr.

the purpose of any travel is to get home.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Zdecydowanie sztuki walki. Siłownia tylko jako uzupełnienie. Główny plus? Nie chcę mi się rozpisywać, więc krótko: ktoś trenujący sw wpyerdoliłby temu co skupia się tylko na siłowni

Zmieniony przez - Puar w dniu 2010-07-08 21:09:31

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
oczywiście dodam , że w gre wchodzi tylko trenowanie bez apteki

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 163 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9874
Jeżeli zależy ci na wyglądzie to siłownia, tam jest czas i miejsce na dopieszczenie każdego mięśnia, jeżeli chcesz być sprawnym ogólnie i szczegółowo to SW... moim zdaniem wbrew pozorom większą pewność siebie daje trening SW, na siłowni jak wpadniesz w klimaty mierzenia co chwila obwodów, twoja samoocena spada,a nie daj boże ktoś zwróci uwaga że cos ostatnio "spadłeś" i bigoreksja gotowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Wbrew pozorom? Moim zdaniem to jasne, że SW dają większą pewność siebie.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
Dla mnie sporty walki jako pierwszorzędne a siłka dobry dodatek
Oczywiście każdy tutaj ma swoje priorytety i ty sam powinieneś wiedzieć na czym bardziej wolisz się skupić.Ja na siłowni trenuje siłę ,którą chce nauczyć się wykorzystać a nauczę sie tego ćwicząc sporty walki,przy dobrej diecie można nawet przybrać na masie,choć to na pewno proste nie jest.Co do tej twojej pewności siebie to nie wiem czy już zadajesz sobie sprawę ale są tacy którzy chodzą na siłkę a mają mniej pewności siebie od tych,którzy nic nie robią,choć tu też zależy od kontekstu

podsumowując (siłka) zdobędę siłę ,masę,którą mogę nauczyć się wykorzystać,poprawa swojej budowy (V) również fajna sprawa

jednak sporty walki to coś więcej dla mnie
tam można poczuć się jak malarz podczas natchnienia
mniejsza z tym że zdobywa się super wytrzymałość,ciekawe techniki,szybkość,dynamika,
do tego powiem ci że czym bardziej skomplikowane zadania dla naszego mózgu, tym bardziej synchronizujemy nasze półkole mózgowe,a to poprawia sprawność naszego mózgu,a w końcu to nasz komputer że tak powiem
tak wiec sporty walki ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2803 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18927
a moim zdaniem SIłownia + SW. Jedno uzupełnia drugie. Śmieszą mnie czasami typy na treningach SW którzy z góry kpią z nowego który do tej pory ćwiczył tylko na siłowni - okazuje się że ten nowy jest bardzo dobrze przygotowany do różnorodnego wysiłku ba! Czasem na sparingach parterowych daje rade "starym wyjadaczom" bo jest zwyczajnie silniejszy. Ale też są typy które myślą ze jak sie doyebią to nie ma na nich mocnych. Jedni i drudzy są w błędzie.

Siłka powinna być bazą wszystkich innych sportów.

"Gniew przebywa w piersi głupców" (Koh 7:9 )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
Siłka powinna być bazą wszystkich innych sportów.
czy szachy też?
sory za off-top
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
a moim zdaniem SIłownia + SW. Jedno uzupełnia drugie. Śmieszą mnie czasami typy na treningach SW którzy z góry kpią z nowego który do tej pory ćwiczył tylko na siłowni - okazuje się że ten nowy jest bardzo dobrze przygotowany do różnorodnego wysiłku ba! Czasem na sparingach parterowych daje rade "starym wyjadaczom" bo jest zwyczajnie silniejszy. Ale też są typy które myślą ze jak sie doyebią to nie ma na nich mocnych. Jedni i drudzy są w błędzie.

Siłka powinna być bazą wszystkich innych sportów.


Oczywiście, że musi być uzupełnieniem. Ale generalnie, jeśli spotka się jeden chodzący TYLKO na siłownię, a drugi TYLKO na np. MMA, to postawiłbym na tego drugiego.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2803 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18927
czy szachy też? - to miało być dowcipne? Szachy jeżeli uczą myślenia to jak najbardziej, wkońcu warto używać mózgu również na ringu (jakie pytanie taka odpowiedź)

Oczywiście, że musi być uzupełnieniem. Ale generalnie, jeśli spotka się jeden chodzący TYLKO na siłownię, a drugi TYLKO na np. MMA, to postawiłbym na tego drugiego. - w pełni się zgodzę.

Generalnie chodzi mi o to że często osoby ćwiczące tylko sw mają jakieś wykrzywione wyobrażenie o siłowni i gardzą nią. A zainteresowanie siłownią oprócz oczywistych korzyści pociąga za sobą również zainteresowanie o anatomi, budowaniu siły, wytrzymałości i odżywianiu. Powiedzcie mi że to jest nieistotne w SW.

Zmieniony przez - Orson_lol w dniu 2010-07-08 21:59:20

"Gniew przebywa w piersi głupców" (Koh 7:9 )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1137 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13203
" trenujemy,trenujemy , a i tak jak przestaniemy to po paru miesiącach wyglądamy jakbyśmy prawie nie ćwiczyli "

Zgadza się, ale jeśli uczciwie (bez kokszenia) się ćwiczyło, to te spadki można baardzo szybko nadrobić dzięki pamięci mięśniowej :) Także nie powiedziałbym, że ta praca idzie całkiem na marne.

pzdr

Moje p4p:
- Anderson Silva
- Jones
- GSP / Aldo

Favs: A. Silva, Rashad, Shogun, Fedor,t he Reem, Palhares, B.J. Penn, GSP, Machida, Aldo, Jones

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mark Hunt w UFC?!

Następny temat

Mir vs Filipovic na UFC 119

WHEY premium