SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia + sztuki walki - odżywki

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 39
Witam, chodzę na siłownie 3 razy w tygodniu (poniedziałki/środy/piątki lub soboty) i znów zacząłem chodzić na walki (dokładniej mma/mt - treningi mam we wtorki i czwartki + raz w tygodniu chodzę na basen. I tutaj moje pytanie: jakie mam stosować odżywki żeby nie stracić na masie po walkach i basenie, a wręcz przeciwnie - nadal przybierać na masie? Nie brałem do tej pory żadnych kreatyn itp i na razie nie chciałbym brać, chodzi mi raczej o jakieś odżywki. Odżywiam się zdrowo, tzn. stosuje jakby dietę białkową (rano jajka i coś do tego, przed i po siłowni ryż z kurczakiem i wieczorem chleb razowy z tuńczykiem bądź twarogiem).

1) obowiązkowa fotografia sylwetki ( przód lub tył); nie posiadam
2) wiek 19
3) waga/wzrost 178cm / 79,5 kg
4) staż treningowy: jestem po paromiesięcznej przerwie, narazie 3 miesiac
5) cel cyklu: zwiększenie masy mięśniowej, ewentualnie utrzymanie aktualnej wagi, aby nie spadło z mięśni
6) stosowane już wcześniej suplementy: brak
7) stosowane wcześniej spalacze: brak
8) suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od: brak
9) ilość dni wolnych od kreatyny
10) informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)
jem jak podczas diety białkowej, jednak nie jest to rygorystyczne
11)przewidziane finanse na cykl: max 80zł/mc
12) uwagi i sugestie: mam dobra przemiane materii, uprawiam sport od 12 lat i jestem przyzwyczajony do wysiłku, szybko tyje jak i szybko chudne. Przed powrotem do treningów (3 miesiące temu ważyłem 84,5 kg, na diecie białkowej schudłem do 79kg, a teraz chcę przybrać na mięśniu

pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi

Zmieniony przez - GEPARDmrau w dniu 2011-04-03 18:27:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 930 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19248
Skoncentruj sie na diecie, przy tak wysokim wydatku energetycznym jakim jest tak duza ilosc sesji treningowych konieczne jest zwiekszenie weglowodoanow i ogolnie kcal w diecie. Do tego okolotreningowo dorzucic bcaa w celu ochrony miesni przed katabolizmem i p[polepszeniu regeneracji, i cyklicznie robic cykle na kreatynie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Rozumiem.. bo treningi walk mam o godz. 20 do 22, więc mam jeść tylko przed czy po też? I jak mam brać BCAA(kaps.)?
Jaką kreatynę polecasz i czy mam ją zacząć już brać? Bo szczerze mówiąc jeszcze z 2-3 miechy wolałbym na sucho pojechać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 930 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19248
Kreatyna poprawi regenracji zwiekszy wytrzymalosc poprawi synteze bialek po czesci, na niej mozesz robic sobie cykle 2-3 x w roku w okresie zwiekszonego wysilku albo kumulacji treningow. BCAA w prochu celuj w lepszej jakosci firmy, przed i po treingu w dawkach 1g/10 kg masy miesniowej lub przy ciezszych trenningach w koncowej fazie treningu uderzyc z wieksza dawka rzedu 12-15 g , wegle po treningu musza byc nie wazne ze to pozna pora.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7723 Napisanych postów 148517 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1179992
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3792
Kreatyne poleciłbym Hyperfusion HiTec'a. 10 form kreatyn w "spokojnej" ilosci:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
witam ponownie, dzieki za odpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanie.

biore Aminostar BCAA Extreme Pure w kaps. i CarboNOX Olimpu. Posiadam jeszcze polowe kreatyny Olimpu (Monohydrate 1250mg) i zastanawiam się czy także zacząć ją brać?
Proszę o szybkie odpowiedzi i z góry dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 83559
Za jakies 2 miechy mozesz sie zastanowic i brac. Narazie wykorzystaj na maxa co daje Ci organizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
chciałem zacząć brać bo spadła mi waga do 77,8... i boje się, że wszystko mi spadnie z mięśni (już czuję się jakby mniejszy trochę). No, ale skoro tak mówisz to poczekam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 83559
Dowal kcal w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Okej skoro tak mówisz:) dzieki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Up Your Mass

Następny temat

czy sam sam gainer wystarczy ?