SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia + rower

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1889

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie.
Zastanawiałem się, czy gdybym ćwiczył na siłowni 3 razy w tygodniu w formie splitu i dodał do tego codzienną (pomijając weekendy) jazdę rowerem 12 km (około 40 min) w dwie strony, to czy nie odbiłoby się to na wzroście mięśni?

Oczywiście odstęp pomiędzy jazdami wynosi jakieś 8-9h zazwyczaj, bo na uczelni tyle przesiaduje.

Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli chodzi o ćwiczenia mięśni brzucha podczas fbw mogę wykonywać te ćwiczenia w taki też sposób ? http://www.menshealth.pl/fitness/Najszybszy-sposob-na-miesnie-brzucha,3768,2

Zmieniony przez - KrisAMV w dniu 2014-03-10 19:39:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 9131 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 470091
w niczym Ci to nie zaszkodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3294 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19444
Redukujesz czy budujesz masę? Taki rower to bardzo fajne kardio, więc nic się nie stanie. Jednak proponuję uwzględnić to zwiększonym bilansem kalorycznym, jeśli jesteś na masówce. Split 3 razy w tygodniu? Możesz mieć problemy z wyrobieniem się z treningami, jeśli w szkole siedzisz 9 godzin. Może rozłóż na 4 dni lub spróbuj FBW? Zależnie od stażu i doświadczenia

Projekt Masa 2014, czyli KUREK nie zniknie!
http://www.sfd.pl/KUREK_nie_zniknie__masa_zimą_2013_[DT]-t994269.html

[ART] Dlaczego białko to nie magiczny proszek i czemu z kreatyną warto poczekać?
http://www.sfd.pl/[ART]_Dlaczego_białko_to_nie_magiczny_proszek_i_czemu_z_kreatyną_warto_poczekać_-t1004088.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W sumie bardziej się skupiam na budowaniu masy. Rowerkiem chciałem sobie m.in. innymi poprawić kondycje i troche bardziej wyćwiczyć mięśnie brzucha. Hmm wybrałem split z tego względu iż mam domową siłownie i wole sobie rozdzielić poszczególne partie ciała na inne dni gdyż musiałbym wszędzie za każdym razem specjalnie zmieniać ciężarki w każdej części sprzętu, co w sumie jest najmniej przyjemne podczas takich ćwiczeń :P (ograniczony sprzęt). Hmm zapotrzebowanie kaloryczne wynosi u mnie około 3000 na masówce. Ale na 4 dni też mogę to rozłożyć. Z czasem więcej sprzętu będzie dochodzić, to będzie łatwiej, bo niestety nie stać mnie na publiczną siłownie :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
KUREKski
Redukujesz czy budujesz masę? Taki rower to bardzo fajne kardio, więc nic się nie stanie. Jednak proponuję uwzględnić to zwiększonym bilansem kalorycznym, jeśli jesteś na masówce. Split 3 razy w tygodniu? Możesz mieć problemy z wyrobieniem się z treningami, jeśli w szkole siedzisz 9 godzin. Może rozłóż na 4 dni lub spróbuj FBW? Zależnie od stażu i doświadczenia


12km to jest żaden wysiłek, wcale nie trzeba tego wliczać Ale z resztą się zgadzam - rower to świetne cardio i nie zaszkodzi nawet jak po treningu dasz go więcej. Btw. 12km w 40 minut? jakie ty masz tempo jazdy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hahaha, to są komputerowe obliczenia, pewnie zabrałoby mi to dużo mniej :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
jak masa to rower zbędny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
ale też nie zaszkodzi :_D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
ale też wielce nie pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czy zastąpienie siłowni pływalnią byłoby dobrą zamienną czy też nie? Czy po prostu efekty byłyby przeciwne lub mniejsze?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja, dieta do oceny+ ewentualne rady :)

Następny temat

Plan treningu oraz kreatyna i mutant.

WHEY premium