SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia. Czy to ma szanse wypalić?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 443
Witam,

Mam 24 lata, jestem na ostatnim roku studiów, jednak nie wiążę swojej przyszłości z pracą w zawodzie który studiuję. Po prostu mnie to nie kręci. Od zawsze mam zajawkę na to, aby otworzyć coś swojego. Kręci mnie kulturystyka, sporty walki, dietetyka. Ćwiczę na siłowni od 15 roku życia i jakieś efekty przez ten czas osiągnąłem. Można powiedzieć, że to jest moja pasja i w tym widzę swoją osobę.



Zawsze starałem się zaoszczędzić trochę pieniędzy i udało mi się uzbierać od 18 roku życia +/- 40tyś zł i chciałbym otworzyć swój własny klub fitness. Mam sporo pomysłów jak by to mogło wyglądać, aby to się udało, jednak mam obawy ponieważ w mojej osadzie meszka zaledwie 5tyś mieszkanćów + ludzie z okolicznych wiosek. Zauwazyłem, że ostatniego czasu wzrosły morale wśród młodych osób oraz tych w średnim wieku na uprawianie jakiejkolwiek aktywności, jednak nie mają najzwyczajniej w świecie gdzie. Do najbliższego klubu jest 25km, gdzie karnet w normalnej cenie jest po 150/200zł miesięcznie.



Znalazłem w internecie kilka ciekawych ofert sprzętu do 40tyś zł na początek. Moje doświadczenie pozwala mi ocenić, że jest to sprzęt wystarczający, aby siłownia mogłą zacząć w miarę profesjonalnie prosperować. Dodatkowo chciałbym zaoferować saune, układanie diet i treningów + handel odżywkami, batonikami i innymi gadzetami. Do pomocy miałbym moją narzeczoną, która również pasjonuje się sportem i z którą mógłbym prowadzić ten klub.



Wiem, że 40 tyś na otworzenie profesjonalnej siłowni to kropla w morzu, jednak myślałem o dofinansowaniu z UE. Mam duży budynek gospodarczy do dyspozycji (ok 200m2). Wymaga on gruntownego remontu i pomyślałem, aby pieniądze które udałoby mi się uzyskać z UE poświęcić na ten właśnie remont. Dużo umiem sam zrobić i miałbym do pomocy brata, który pracuje przy wykończeniach wnętrz i by mi pomógł, więc koszt tego remontu to praktycznie sam materiał.



No i pozostaje jeszcze kwestia małej ilości mieszkańców.....



Wydaje mi się, że sama sauna by przyciągnęła sporo klientów. Jest dużo młodzieży, która nie ma co ze sobą zrobić bo tu nic kompletnie nie ma. Mamy spory klub piłkarski, który może by wykupywał jakiś karnet grupowy. Wydaje mi się, że te minimum 40 osób miesięcznie by kupiło karnet + pieniążki z pojedyńczych wejściowek , drobnego handlu , ukladaniu diet i treningów.




Czy ktoś może obiektywnie ocenić mój pomysł i wyrazić zdanie czy to ma szansę się udać? I w ogóle jakie mam szanse na otrzymanie dofinansowania na ten projekt ? Od czego zacząć? Słowa krytyki mile widziane, może sprowadzą mnie na ziemię za wczasu, natomiast jeżeli jednak są jakieś szanse na realizację tego projektu bardzo proszę o pomoc.




Zmieniony przez - rexor05 w dniu 2018-01-02 01:25:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Obiektywnie trudno oceniać, w miejscowości niedaleko mnie 12 tys, otworzyli i chyba ma się dobrze, ale oprócz siłowni sa zajęcia grupowe czy to jakiś pilates, turbo spalanie itp, dobrze coś takiego mieć to kobitki będą chodziły.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Własny lokal to już sporo. Remont niestety komplikuje sprawę. Policz ile musisz zarobić miesięcznie, żeby zrobić wszystkie opłaty, odzyskiwać zainwestowane pieniądze i jeszcze coś zarobić. Jeśli wyjdzie Ci na przykład 10000 zł to 100 osób musi kupić karnet za 100 zł +podatek. W Twojej miejscowości będzie to poważny problem. Chodzi o to, że na siłowni jest rotacja. Poza trzonem przychodzą ludzie na 2-3 miesiące i rezygnują. W przypadku dużych osiedli zasoby ludzkie są prawie niewyczerpane, ale mała miejscowość to co innego. Gdyby nie ten remont to bym polecał, bo sprzęt można odsprzedać z niewielką stratą. Remont to inwestycja trudna do oszacowania. Oczywiście zakładam, że nie zrobisz go za darmo, bo w przeciwnym razie nawet ja siłownia nie zarobi na siebie to jesteś do przodu, bo zrobiłeś remont z dotacji.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-01-02 11:53:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 443
Gdybym nie mieszkał w takiej dziurze, to nawet bym sie nie zastanawiał. Właśnie ta rotacja to jest spory problem. Wiem, ze duzo osob regularnie cwiczy i dojeżdża te 25km ale to za mało. Spora szansa to wlasnie ten klub piłkarski. Najważniejsza w tym przypadku musiałby byc promocja i ciągle zachęcanie ludzi do dbania o formę.

Nie mam doświadczenia w prowadzeniu wlasnego interesu i nawet za bardzo nie mam kogo dopytac o kwestie podatkowe. Czy ktos moze mi podpowiedzieć co się dzieje po otwarciu takiego biznesu?

Czy podatek się odprowadza w zależności od Ilości klientow/sprzedazy czy jest staly w przypadku ZUSu? Czy przy otwarciu interesu Panstwo wspiera w jakis sposob takie osoby na początku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie podpowiem Ci co do podatku, jakaś księgowa czy w skarbówce powinni wiedzieć
Moze coś Ci podpowiedzą te linki
http://www.vat.pl/aktualnosci-podatkowe/0804-stawka-podatku-vat-na-silownie-9887/
http://www.rozliczeniapodatkowe.pl/artykul,1808,11608,jak-opodatkowac-uslugi-rekreacyjne.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem jak jest z siłownią, ale mając działalność płacisz wyższy podatek od nieruchomości, bo jako działalność gospodarczą. Z tego co wiem to największe stałe obciążenie, bo od karnetów w sumie płacą klienci. Dochodzi kasa fiskalna i warto zastanowić się nad księgową, której też trzeba płacić co miesiąc za obsługę firmy. Do tego ZUS, ale konkretów nie znam, bo podpiąłem się do firmy teściów.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-01-03 09:47:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 443
Przy takiej ilości mieszkańców to raczej nie wypali. Śmieszne Panstwo, nie da nawet szansy na start. Nic dziwnego, że ludzie stąd wyjeżdżają. Podatki, podatki i jeszcze raz podatki.

Chyba dam sobie spokój, bo to zbyt duze ryzyko. Tu tylko spozywczaka sie oplaca zrobić.
Zeby sie to opłaciło i dalo sie godnie żyć trzeba liczyć gdzieś na minimum stałe 50-80os/mc, co jest raczej nierealne jak na te warunki.


Zmieniony przez - rexor05 w dniu 1/3/2018 12:36:09 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 443
Chyba zaryzykuje. Wkrotce ruszę z remontem i zobaczę co z tego wyjdzie. W razie gdyby po drodze zmieniły mi sie plany to mam inny pomysł na to pomieszczenie. Rachunki będą tylko za prad, bo wode bede czerpał ze studni. Ze dwa ekokolektory na wode(koszt 5tys zl i mam bieżącą wodę cale okres letni) Z tego co sie dowiedziałem to przez 2 lata placi sie maly ZUS 500zl.
Takze rachunki nie beda takie straszne a jak dofinansowanie to mozna spróbować. Najszybciej bede mógł sie zarejestrować w UP w polowie roku, bo jeszcze studiuje ale poki co to moge pomalutku "cos robić" we wlasnym zakresie.


Mam jeszcze pytanie.

W jaki skuteczny sposób mógłbym sprzedawać karnety, aby nikt za darmo sobie nie wchodził. Jakies oprogramowanie na pewno jest potrzebne.

Jak pozniej weryfikować osoby, którym sie sprzedalo karnet przy wejściu?




Zmieniony przez - rexor05 w dniu 1/5/2018 2:14:34 PM

Zmieniony przez - rexor05 w dniu 1/5/2018 2:16:29 PM

Zmieniony przez - rexor05 w dniu 1/5/2018 2:18:03 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 356 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21281
zrób jakieś rozeznanie w terenie ile osób byłoby chętnych ćwiczyć, jakaś ankieta czy coś w tym stylu
jeżeli jest jakaś szkoła u Ciebie to wstaw jakiś podstawowy sprzęt żeby młodzież podłapała bakcyla
u mnie gmina 8 tys mieszkańców i jak była siłownia to sporo osób chodziło, gość zamknął bo inne interesy robi i brak czasu
sporo było tematów o otwieraniu siłowni, więc poczytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie wiem jaki jest u mnie na siłowni, jakieś karty są z kodem kreskowym, na pewno prosty system, wcześniej na każdy miesiąc były pieczątki na karnecie ale to zalatuje archaizmem.
na karnecie wyczytałem że to jest ten system http://www.gym-system.pl/ 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Unidox a alkohol

Następny temat

Jaka silownia w Poznaniu?

WHEY premium