SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia, bieganie i suplementy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1147

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Witam, mam kilka pytań, ćwicze ponad rok 3 razy w tyg i biegam w następne 3 razy -oczywiście na zmiany i 1 dzien wolnego... Chciałbym zacząć suplementacje kreatyna+białko+bcaa i teraz moje pyt:
1. jak brać w dni treningowe na siłowni
2. jak brać podczas dni kiedy biegam
3. jak brać w wolny dzień

Z góry dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1746
Kreatyne - w dni treningowe (DT) - 5 gr przed treningiem i 5 gr po treningu.
- w dni nie treningowe (DNT) 5 gr w porze treningu.
Siłownia i bieganie to DT, wolne to DNT. Kreatynę popijasz min. 400 ml wody (mieszasz z woda)
Białko - kiedy chcesz, według braków w diecie - potrzebujesz ok 2 g białka na kg masy ciała
BCAA - wg. opisu na opakowaniu może być

Zmieniony przez - slavek18 w dniu 2015-04-11 11:08:24

GNLS
Jesteśmy e(L)itą, nie tłumem, w sercach nosimy dumę. (L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Wielkie dzięki... Wsumie miałem tylko wątpliwości z dniem w którym biegam- jak go traktować czy jak treningowy czy nie... jeszcze tylko spytam czy traktować dzien w którym biegam jako treningowy nie zależnie od tego czy robie interwały czy aeroby?? i czy wszystko zostaje tak jak jest (proporcje) nie zaleznie od stylu biegania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 278 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3263
I popij 400ml wody :D:D
Możesz popić jedną szklaneczką i wystarczy, ważniejsze jest to abyś w ciągu dnia wypił te 3 litry wody, a nawet i więcej jak będzie suszyć :)
A co do kretki to różnie, poczytaj w podwieszanych...ja jak robił cykl kreatynowy to i w DT i DNT brałem po 5g, (DT 5g po treningu, DNT w porze treningu lub podobny)dla każdego inaczej. Jeszcze inni stosują fazy nasycenia itd ale to już inna bajka :)

A co do białka to przelicz sobie orientacyjnie b/w/t i zobacz jak wyglądają braki i dobierz sobie odpowiednią dawkę, białko możesz też stosować zaraz po treningu :)

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."

"Żyj godnie-to największa zemsta !"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
mam ostatnie pytanie jak robie interwał to trwa on około 20-30min max ... czy mam brać kreatyne przed i po? czy odstęp czasowy nie jest za krótki czy moze w dni które biegam lepiej rano i po biegu,...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 278 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3263
Jeżeli chcesz brać 10g w DT to weź 30minut przed biegiem i zaraz po...a jak chcesz brać tylko 5g to bierz zaraz po bieganiu :)

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."

"Żyj godnie-to największa zemsta !"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
ok wiec zrobie tak: w dni na siłowni bede brał kreatyne 5g przed i po treningu, bcaa tylko przed. i do godz po siłce białko. w dni biegania:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
sorki nacisnołem enter i poszło nie dokonczone.... cd: w dni biegania tylko przed 5 gram kreatyny i bcaa do godz po białko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
i w dzien wolny tylko kreatyna w porze treningu... mam nadzieje ze może byc jakby co to mnie poprawcie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1746
spoko. może być :)

GNLS
Jesteśmy e(L)itą, nie tłumem, w sercach nosimy dumę. (L)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Hantle a sztanga

Water