SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła na redukcji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 849

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
Chciałem się upewnić odnośnie jednej sprawy- wzrostu siły.

Czy przyrost siły mięśni jest uzależniony w jakikolwiek sposób od diety?
Czy przyrosty siłowe mogą być podobne w okresie budowania masy i redukcji tłuszczu? Zakładamy tu, że trening taki sam, np FBW.

Z tego co wyczytałem to przyrosty siły, lub jej braku, są jedynie powodowane odpowiedni, bądź nie, doborem treningu siłowego. Wynika z tego, że dieta ma się nijak do wzrostu siły. Jak to jest ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Dieta ma wpływ na funkcjonowanie organizmu, a więc do jego możliwości rozwoju i odbudowy zniszczonych treningiem włókien.
Jednakże do rozwoju siły nie jest to kwestia tak kluczowa jak w przypadku rozwijania masy czy redukowania tkanki tłuszczowej.

Czy przyrosty w okresie masy i redukcji będą podobne zależy od wielu czynników, dla początkujących często siła idzie wraz z masą mięśniową, a bez jej odpowiedniej ilości nie da się wykrzesać siły. Przy takim stażu możliwe jest zdobywanie siły na redukcji, ale będzie to mniejszy progres niż w przypadku okresu budowania masy (oczywiście o ile nie masz niedowagi itd.)

Tak w skrócie, jak czegoś jeszcze nie wiesz to pytaj :)

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening Fbw + pozostale dni

Następny temat

Rok splitu czas na FBW : )

WHEY premium