SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła mięśni a masa ciała

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5914

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1498
Siemka
ostatnio zacząłem się zastanawiać czy jest jakaż zależność między masą ciała a podnoszonymi ciężarami. Jakiś czas temu zauważyłem, że wraz z przyrostem siły wzrasta moja masa (kg) podam przykład, pare lat temu ważyłem coś koło 73kg i nie mogłem podnieść wycisnąć na płaskiej ławce 80kg, za jakiś czas spróbowałem ponownie i podniosłem 80kg po czym poszedłem się zważyć i ważyłem 80kg, podobnie było pare miesięcy temu, ważyłem koło 83kg i nie mogłem podnieść 90kg, po jakimś czasie podniosłem 90kg i znowu poszedłem się zważyć i ważyłem tyle ile podniosłem czyli 90kg. Czy wraz ze wzrostem siły rośnie masa ciała i odwrotnie czy z wzrostem masy rośnie siła?
Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 4017 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33049
Na pewno jest zależność :) Na masie ma się większą siłę niż podczas redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 562 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2381
z ta masa i redukcja to sie nie zgodze. Poprawna redukcja to moze i byc nawet przyrost sily. A to czy jest zaleznosc, to jakas nieduza napewno jest. Ale moim zdaniem geny i treing nabardziej decyduja. Sa chlopaczki co waza 75kg i ciskaja 180 na klate. A sa co waza 90, maja maly poziom fatu a ciskaja 120.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1364 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9414
siła to zależy przede wszystkim od treningu a nie masy ciała...

NO PAIN NO GAIN!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1498
Obecnie lecę na redukcji i w tej chwili na czczo ważę 86kg a siła rośnie.
11 Stycznia
Wyciskanie sztangi w poziomie; 65kg 6 razy, 70kg 6 razy, 78kg 6 razy, 85kg 5 razy, 85kg 2 razy, 90kg 1 raz.
25 Stycznia (2 tyg później)
Wyciskanie sztangi w poziomie; 70kg 6 razy, 75kg 6 razy, 78kg 6 razy, 85kg 4 razy, 90kg 3 razy, 96kg 1 raz.
Oby tak dalej ;D 26 Grudnia poniosłem 100kg, 7 Lutego spróbuje 110kg podnieść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 105
itashix jak ty to robisz ze tak ci sila leci ;o
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4401 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22973
ważyć 75 i ciskać 180 to już trochę ciężko

--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
fejkop spore przyrosty siły mam od kilku miesięcy, ponieważ zacząłem stosować taki za***isty progres, wcześniej mój progres wyglądał tak, że dodawałem te pare kilo co seria, i co tydzień to samo aż w końcu zrozumiałem że muszę co tydzień zwiększać podnoszony ciężar po pare kilo, od tamtej pory mam za***isty przyrost siły.

Wg mnie progres trzeba robić z głową i kombinować "o na dzisiejszym treningu klatki kończyłem serie na 90kg, hmm za tydzień skończę na 93kg"
ja tak robie od jakiegoś czasu i jestem zadowolony.

Zmieniony przez - itashix w dniu 2010-02-05 16:30:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 818
itashix to ladnie spadles po sylwku jak w grudniu wyrwales 100 a w styczniu tylko 90 ;(

Ile wyciskasz? Najwiecej na plecach ):

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 193 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2268
ja nie moge przymasowac i cos kolo 74 kg jest, a bylo 120 w plaskiej^^ .
Tez mi po sylwku z 10 kg spadlo.

=[][]====[][]= No pain, no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
WponKlata nic mi nie spadło, 90kg podnieść na 6 serii to chyba wiadomo, że ciężko, zwłaszcza że na treningu klatki piersiowej wyciskam siódme poty, gdybym miał asekuracje to bym na ostatniej serii 100kg podniósł, a że ja ćwicze sam na siłowni to wole nie przesadzać bo mnie przydusi sztanga, 3 miesiące temu założyłem na sztangę coś koło 70kg i przy piątym powtórzeniu nie mogłem podnieść <lol> trochę mnie przycisnęła sztanga ale dałem rade ją ściągnąć z siebie, na szczęście.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZAWODY W PODNOSZENIU ODWAŻNIKA 17,5KG pomoc???

Następny temat

kto sie zna na kompie

Wheyvita