SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła + fbw 2x w tygodniu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 867

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

23

Waga

65

Wzrost

173

Cel treningowy

siła, fbw

Staż treningowy na siłowni

1,5 roku

Uprawiane inne sporty

kolarstwo

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

pro

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie mogę wykonywać przysiadu, mc

Zażywane suplementy

kreatyna mono, bcaa, izotoniki, białko, ba, zna

Ostatnio przerabiany plan

fbw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
Otóż trenuję kolarstwo, dwa pierwsze ćwiczenia są kluczowe - reszta typowo ogólnorozwojowa, opanowałem w nich odpowiednią technikę przez ponad rok katowania. Cel to utrzymanie równomiernie rozwiniętej sylwetki, ciągła redukcja %BF poprzez dietę i ćwiczenia oporowe, oraz siła maksymalna w wypchnięciu/przyciągnięciu jak największego ciężaru w 6 powtórzeniach w 2 pierwszych ćwiczeniach (4 tygodnie - później dalsze modyfikacje na rzecz wytrzymałości siłowej/mocy).

Wstępny rozkład ćwiczeń na luty
Wypychanie nogami na suwnicy: ?
Wiosłowanie sztangą: ?
Wyciskanie sztangielek leżąc: ?
Wyciskanie sztangielek siedząc: ?
Uginanie ramion z hantlami: ?
Pompki na poręczach: ?
Mięśnie brzucha, rdzenia kręgowego: ?

Ciężary, serie, powtórzenia w tych ćwiczeniach w ubiegłym miesiącu (przykładowo, podobne FBW robiłem 3x w tygodniu, nadążałem z regeneracją - zawsze to jakiś odnośnik do moich wyników, trening na hipertrofię mięśniową, przygotowanie do siły)
Wypychanie nogami na suwnicy: 110, 120, 130, 130 (12-10 powt.)
Wiosłowanie sztangą: 45, 45, 47, 47 (12 powt.)
Wyciskanie sztangielek leżąc: 20, 20, 22, 22 (12 powt.)
Wyciskanie sztangielek siedząc: 9, 10, 10, 10 (12 powt.)
Uginanie ramion z hantlami: 10, 10, 12, 12 (12 powt.)
Pompki na poręczach: 4x max (około 20 powt na serię)
Mięśnie brzucha, rdzenia kręgowego: 15min

Ćwiczeń nie chciałbym zmieniać, każde z nich jest przystosowane do mojej dyscypliny. Prosiłbym o przykładowy rozkład serii i powtórzeń odnośnie moich celów.
1. Dwa pierwsze ćwiczenia - jak największy ciężar w 6 powtórzeniach. Nie wiem od czego zacząć, ile serii, powtórzeń, jak zwiększać ciężar, jak dodawać serie/powtórzenia dla maksymalnego rozwoju. W artykule zamieszczonym na forum pisze, by zaczynać od dużej ilości powtórzeń (np 8-6-4-2-1) stopniowo dodając ciężar, ale mi zależy na maksymalnym ciężarze w 6 powtórzeniach. Sposób wykonywania ćwiczeń 1-0-2 (1s skurcz, 0s zatrzymania, 2s rozkurcz).

2. Reszta ćwiczeń - wystarczający bodziec do dalszego rozwoju, chodzi mi tu o ciągłą aktywność tych mięśni, ich procesy adaptacyjne (poprawa regeneracji, zwiększenie ogólnej sprawności jak wytrzymałość, siła, wygląd, elastyczność i szereg innych cech). Dni na regenerację jest dużo ze względu na tylko dwa treningi w tygodniu, dlatego w tym przypadku nie wiem ile serii i powtórzeń zastosować by maksymalnie wykorzystać swój potencjał. Nie wiem też w jaki sposób wykonywać te ćwiczenia - 1-0-3 jak na masę, by maksymalnie pobudzić mięśnie do rozwoju? Bazując na artykule Pandarek, najlepiej do moich celów byłoby wykonywać po 20 powtórzeń tych ćwiczeń nie zwiększając ciężaru w kolejnych seriach - niemożność wykonania tych 20 powtórzeń w kolejnej serii świadczyłaby o dostatecznym uszkodzeniu komórek, czyli przerwania treningu tej partii (wstępnie wyszłyby pewnie 3 serie, teraz co lepsze: 3x20 czy 4x12 jak dotychczas)

Moje dane:
Wiek 23
Waga 65kg
Wzrost 173cm

Błagam o pomoc, mam mętlik w głowie... Czytam książki, artykuły, tyle informacji często sprzecznych - dlatego proszę o pomoc praktyków, mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)

Zmieniony przez - Spalaczi w dniu 2013-02-01 11:48:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

w drodze po dobra forme.

Następny temat

drążek pytania !!

WHEY premium