SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia + Boks

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1704
A więc po kolei:
-przez ponad 5 lat trenowałem koszykówkę, niestety spowodowało to problemy z kolanami. Półtora roku temu poszedłem z tym do lekarza i okazało się, że nie jest za ciekawie. Ponad rok nie robiłem nic - żadnego biegania, skakania, żadnych sportów. Przed wakacjami dostałem od lekarza pozwolenie na siłownię, a po wakacjach na normalne treningi. Dlatego też zapisałem się na boks.

Mój tydzień wygląda tak:
Pon: Boks
Wt: Siłownia
Śr: Boks
Czwartek: -
Piątek: Boks
Sobota: Siłownia
Niedziela: -

Na boks chodzę dopiero 3 tygodnie, na siłownię chodziłem 2,5 miesiąca przed wakacjami i wróciłem od września.

Mój obecny trening na siłowni to trening ACT, który ma za zadanie wprowadzić mnie w cykl treningów. Trening został rozpisany na 5 tygodni, dlatego za 2-3 tygodnie będę potrzebował nowego programu. Po wielu przeczytanych artykułach stwierdziłem, że pod boks najlepszy będzie FBW.
Tylko teraz pojawia się wiele pytań:
1. Czy powinienem ćwiczyć jednym treningiem, czy dwoma i np. we wtorki robić lżejszy (gdy dzień później mam trening boksu), a w soboty cięższy (niedziela na regenerację)?
2. Czy na ćwiczenia typu martwy ciąg nie jest za wcześnie? Szczególnie przy skrzywieniu kręgosłupa? Czy powinienem najpierw wzmocnić plecy innymi ćwiczeniami, czy wręcz przeciwnie - ćwiczyć martwy ciąg, bo to on najlepiej wzmocni plecy?
3. Czytałem, że rozgrzewka to kilka minut aerobów, by podnieść temp. mięśni, potem właściwa rozgrzewka konkretnie pod trening, a potem streching. I na czym ma polegać ta właściwa rozgrzewka? Bo czytałem, że kręcenie ramionami itp. to nie najlepszy pomysł, a innego nie mam.
4. Więcej czasu na treningi na siłowni niestety nie mam (trochę zajmuje dojazd), ale czy przydałoby się coś dodatkowo? Np. bieganie w czwartki i niedzielę, gdy nie mam treningu, a może trening siłowy w czwartek wykonywany w domu (pompki, przysiady itp), żeby mój plan chociaż w pewnym stopniu był robiony 3 razy na tydzień?
5. Chciałbym brać jakiś preparat na stawy, bo jednak wciąż boję się o te kolana. Co polecacie? Arthroblock? Animal Flex? O nich czytałem dobre opinie, ale co będzie najlepsze?
6. Czy streching po treningu, który zamierzam robić po siłowni i po boksie dla lepszej regeneracji, wygląda tak samo jak ten rozgrzewkowy? Bo czytałem, że streching dzieli się na statywny i dynamiczny, i któryś się robi po wysiłku, a któryś przed czy coś takiego, ale do końca nie zrozumiałem.
7. Jak z liczbą powtórzeń? Lepiej powiedzmy 4 serie po 10 powtórzeń, czy raczej jedna seria 14, potem jedna 12, potem jedna 10, jedna 8, zwiększając stale obciążenia?
8. Czy na początku trening ćwiczyć na ciężarach, które nie specjalnie będą "dawały w kość", tak by móc potem dokładać ciężary, a nie zatrzymać się po dwóch tygodniach progresji?
9. Czy robić serię rozgrzewkowe na 40, 50% Maksymalnego Powtórzenia? Czy stale zwiększać ciężar przyzwyczajając mięśnie do coraz większej pracy, czy lepiej jedna seria rozgrzewkowa powiedzmy na 50%, a potem już 3 czy 4 razy na ok. 75%?
10. Czy po treningu FBW, który wydaje się cięższy niż ACT, będę w stanie dzień po ćwiczyć na maksa na boksie? Czy taki trening dzień po dniu nie jest szkodliwy dla organizmu?
11. Czy polecacie jakieś odżywki? (cykl na kreatynę mam w planach, ale tak za 2-3 miesiące, ponadto biorę witaminy i omega-3, o czymś na stawy już pisałem, czy coś jeszcze? Białka póki co nie chcę, na razie sprawdzę czy wystarczy mi przyjmowanie go w pożywieniu, jeśli nie to o białku pomyślimy. Czy coś innego? Coś na regenerację? Proszę o opinie

Pytania na pewno jeszcze się pojawią, ale póki co tyle.

A teraz to co sam sobie wymyśliłem:

WTOREK:

-Przysiady ze sztangą >> 14x40%, 12x50%, 10x60%, 8x70%, 6x80% <<
-Wiosłowanie sztangą >> 14x40%, 12x50%, 10x60%, 8x70%, 6x80% << (*) - (Wiosłowanie sztangielką, Podciąganie końca sztangi w opadzie na ławce skośnej)
-Wyciskanie sztangielek z ramion >> 14x40%, 12x50%, 10x60%, 8x70%, 6x80% <<
-Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej >> 14x40%, 12x50%, 10x60%, 8x70%, 6x80% <<
-Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem >> 14x40%, 12x50%, 10x60%, 8x70%, 6x80% << (Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc, uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku)
-Spinanie mięsni brzucha na maszynie >> 4x12 <<
-Skakanka >> 3x2 min <<


SOBOTA:

1. Rozgrzewka
-Rowerek (5 minut)
-Rozgrzewka właściwa (5 minut)
-Rozciąganie (5 minut)

2. Trening właściwy

-Martwy ciąg >> 14x40%, 12x50%, 10x60%, 8x70%, 6x80% << (*) - (Unoszenie tułowia z opadu)
-Podciąganie się na drążku nachwytem >> 3x10 << (*) - (Ściąganie drążka w siadzie nachwytem)
-Arnoldki >> 14x40%, 12x50%, 10x60%, 8x70%, 6x80% <<
-Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej >> 14x40%, 12x50%, 10x60%, 8x70%, 6x80% << (Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej)
-Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano >> 14x40%, 12x50%, 10x60%, 8x70%, 6x80% <<
-Skłony boczne na ławce >> 4x12 <<
-Wspięcia na palce w staniu >> 3x20 <<

W nawiasach zamienniki ćwiczeń, przy martwym ciągu czy wiosłowaniu jest to automatycznie pytanie, czy powinienem robić już takie ciężkie ćwiczenia, czy może lepiej te lżejsze zamienniki z nawiasów? Co do drążka to mam zamiennik, jeśli nie uda mi się podciągnąć tyle razy ile trzeba, a myślę, że możliwe, że się nie uda.

Mój cel to zdobycie masy (chciałbym przytyć do 70 kg), dodatkowo nie tracąc szybkości, wytrzymałości i dynamiki bardzo potrzebnej w boksie, a wręcz jeszcze polepszając te cechy.
Proszę o pomoc.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 61

Wzrost: 171

Cel treningowy: Masa, rzeczy potrzebne pod boks (siła, wytrzymałość, dynamika)

Staż treningowy na słowni: 3 miesiące

Uprawiane inne sporty: Boks

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full osprzęt siłownia

Dieta: Śniadanie:
-Mleko+Musli+Orzechy+Owoce suszone

Drugie śniadanie:
-Czarny chleb+jajka+warzywa, jogurt, owoc

Obiad (przetreningowy):
-Kurczak + Kuskus (rzadziej makaron i jeszcze rzadziej ryż) + warzywa

Posiłek potreningowy:
-Kurczak + Kuskus (rzadziej makaron, jeszcze rzadziej ryż)

Kolacja:
-Czarny chleb+twaróg+warzywa, lub czarny chleb+jajka+warzywa


Przeciwskaznania medyczne: Lekkie skrzywienie kręgosłupa od wielu lat; półtora roku temu wykryte poważne problemy ze stawami kolanowymi (zwyrodnienie mięśnia, naderwana łąkotka, zwapnienie chrząstki, narośl na kości piszczelowej) - 1,5 roku bez żadnych ćwiczeń, obecnie już jest pozwolenie od ortopedy na trenowanie, z zastrzeżeniem, by nie niszczyć kolan np. biegając na betonie

Zażywane suplementy: Olimp Omega-3, Olimp Vita-Min Multiple Sport
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 394 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21935
Podpisuję się pod kolegą.

Na serio.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1704
Pomoże ktoś?

Wiem, że się rozpisałem i pewnie się nie chce nikomu tego czytać, ale jeśli ktoś ma czas to proszę o pomoc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1704
Nikt nie pomoże?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1704
Czemu nikt nic nie napisze?

Piszecie, żeby wypełniać ankietę, opisać jak najlepiej wszystko, żeby łatwiej było ułożyć trening, a jak wszystko napisałem to wychodzi, że za dużo, bo nikomu się przeczytać nie chce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 48
Witam
Wszystkich chętnych do trenowania boksu zapraszam do profesjonalnego klubu bokserskiego Boxsport Arena. Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach dopołudniowych i popołudniowych. W zajęciach uczestniczą także kobiety. Więcej informacji na stronie www.boksradom.pl lub pod numerem telefonu 889969254.
Pozdrawiam
Maciej

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Wielki chaos i ludziom się nie chce czytać - PROSTE

podstawy jesteś wstanie określić obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

Twoim priorytetem jest BOKS tak ?

1. Jak sobie dajesz radę z jedzeniem ?
2. Jak dajesz sobie radę z wypoczynkiem ?

DIETA - dział odżywianie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
temat z 2009 roku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
tyle w temacie

dzięki messsi
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa /Redukcja?

Następny temat

Trening na drążku 5 razy w tygodniu ?

WHEY premium