SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła uderzenia na automacie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28356

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Witam. Nie wiedziałem, w którym dziale zadać pytanie, ten wydaje mi się odpowiedni ;) Otóż na pewno każdy z nas miał styczność z badaniem siły uderzenia na automatach z gruszka dostępnych w wielu lokalach i innych centrach rozrywki. Z doświaczenia wiem, że im większa masa człowieka i siła wypracowana na siłowni oraz rozpęd tym wynik jest pokaźniejszy, z tym że jak najlepiej uderzać w tę gruszkę? Uderzenie z cepa (czyli tak jak uderza każdy) to jedyne słuszne rozwiązanie, żeby osiagnąć jak najwyższy wynik?

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Właściwie żadna maszyna nie jest w stanie w 100% wykazać, ile wynosi siła naszego uderzenia, gdyż to tylko elektronika. Jak zauważyć można, często bywa tak, iż mimo uderzenia z podobną częstotliwością i siłą, wynik na tak zwanej „gruszce” jest nieco inny.

Niemniej jednak technika jest podstawą uderzenia, to nie masa ciała i nasza muskulatura robią z nas dobrego zawodnika, to precyzja, dokładność i poprawna technika, z jaką uderzymy „gruszkę”, mogą zagwarantować nam wysoki wynik. Niestety wyniki te należy brać z przymrożeniem oka, traktować to w formie zabawy, niżeli kontrolowania swojej siły.

Jeśli chcemy poprawić swój cios, warto zacząć wprowadzać do treningu siłowego np.: treningi sztuk walki, czy jakieś ćwiczenia bardziej dynamiczne. W tym dziale: https://www.sfd.pl/Sztuki_Walki-f127.html możesz porozmawiać o ewentualnym dodatkowym treningu, który wzmocniłby Twój cios oraz wspomógł szybkość.



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Z cepa to zboże młócić możesz
2

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
widac ze chlopak chce sie popisac przed jakas dziewoja:d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
ja chyba zaczne banować za takie idiotyczne tematy...

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Panowie daliście 3 posty nic nie wnoszące do tematu. Ja trenuję SW od 5 lat i przed nikim nie chcę się popisywać. Ta grucha w lokalach jest pupularna i odzwierciela energię jaka została na nią przeniesiona. Jestem zwyczajnie ciekaw jak to wygląda technicznie. Czy są specjalne techniki, żeby osiągnąć jak najsilniejszy cios w czymś takim? Jak powinien być wyprowadzony cios?

Ma ktoś pojęcie o tym czy sami zieloni? :)

Zmieniony przez - Scorpion17 w dniu 2010-04-30 20:37:41

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 123 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2914
Te gruchy to pic na wodę. Kiedyś z kolegą w Kołobrzegu napiprzaliśmy w nią i kolega jest ode mnie silniejszy a miał dużo mniejsze wyniki, a biliśmy tak samo.
Tak samo jest z tymi piłkami i młotami..
Pamiętam że jak kiedyś Ojciec przywalił młotem to wyleciała cała ta sprężyna co się w nią uderza :D
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 89 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12109
No nie tak bardzo nie ma różnicy. Znajomy trenujący parę lat mt zamknął licznik (czy tam osiągnął jakiś niebotyczny wynik), powodując szok na twarzach prężących się dookoła "koksów", ważących kilkadziesąt kg więcej, którzy osiągnęli znacznie słabsze wyniki. Dodam tylko, że pewnie wielu zna podobne historie;)

Jak chcesz się przed kimś popisać, a boisz się ośmieszyć, to przyjdź wtedy, kiedy nie będzie dookoła boxera nikogo i popróbuj;)

My tylko chcemy żyć mocniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2464 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31970
Mysle ze trafienie centralnie w srodek tej gruszki daje dobry efekt. Uderzajac zawysoko czesc energi pewnie pojdzie w niebyt bo obciazy mocowanie gruszki a nie nada jej predkosci. natomiast obtarcie ( nawet mocne) czyli cios za nisko tez kupa. Wiec WAL GRUCHE W SRODEK

Palą to muzycy, nastolatki i dorośli
Urzędnicy i graficy, żony, matki i filmowcy
Palą biznesmeni, starsze laski, młodzi chłopcy
Nikt jeszcze nie poszedł do ziemi, od tej trawki, coś ty?
Palą ją dewotki, heretycy nie chcą słyszeć
Że to z czym kręcą jointy przestanie być narkotykiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Moja była szefowa jest w to mistrzynią. A uderza tak jak moja babcia. Nie siła, a technika robi z ciebie zawodnika. Możesz sobie "mucić z cepa" ile wlezie a i tak jak nie trafisz w punt to nici z popisywania się przed kolegami.
17 lat, a jeszcze tak głupi, żeby tego nie pojąć. Mówią, że Polska edukacja idzie w górę.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
bokser7393 ja miałem 17 lat jak Ty na swoją kupę mówiłeś papu ;)

I nie gadaj głupot, bo technicznie się w tę gruchę nie uderza, żeby osiągnąć dobry wynik. Chyba, że dla ciebie technika to jest rospędzenie się i uderzenie w barowym stylu, to by tłumaczyło twoje niskie umiejętności walki. :D

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 139 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 898
na tych automatach siła robiona na siłowni to za dużo nie zdziała. ;] Ogólnie nie mierzy to dokładnie siły uderzenia. Chodziłem na siłke keidyś tylko i mielismy dni naszego miasta więc po paru głębszych z kolega próbowlaiśmy sił przy tychautomatach.. ;] Mój kolega szczupły ,ja 110 kg żywej wagi po siłce i miał lepszy wynik. Z dokrokiem szybko walnij a wypadną ci monety jak w jednorękim bandycie heheh
2

sport:Kickboxing,muai thai
"Kiedy ty odpoczywasz, to twój przeciwnik trenuje"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Codner'aTaekwondo Moodukkwan

Następny temat

Rozcioganie przed trenigiem siłowym jak i wsztukach walki

WHEY premium