SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła uderzenia i wyskok SIATKÓWKA

temat działu:

Sport Dla Wszystkich

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14066

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5448
Lekko, albo prawie wcale.
Bez sprzetu jedyne co mi przychodzi do glowy to przysiad na jednej nodze, glute ham raise, pompki na poreczach krzesel, podciaganie na drazku, unoszenie nog na drazku lub unoszenie prostych nog i rak lezac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
wyskok- Trening plyometryczny, po zastosowaniu tego treningu- w domu ćwiczylem, lub w terenie, bo kilku modyfikacjach uzyskałem znakomity efekt ;] przed:
zasięg w ataku- 315
zasięg w bloku- ok. 309
po:
zasięg w ataku- 325
zasięg w bloku ok.317


tu masz trening
http://strball.fateback.com/plyometryka2.html

Jednak ze wzgledu na młody wiek narazie poczekaj z treningiem na wyskok, chociaż taki trening moim zdaniem mozesz stosowac ;] nie wymaga jakiego sprzetu, a przysiady zastap zwykłymi i tyle ;]

Co do głównego wątku to młody jesteś, gwożdzie to nie wszystko, narazie jak najwiecej graj, i podpatruj u dobrych zawodnikow technike, co Ci z gwozdza jak przed tobą będzie 2 osobowy blok na wysokości ponad 3 m? wiec graj i jeszcze graj, technika jest kluczem do sukcesu, najpierw wiec nie bazuj na wyskoku, bo czym wyzej to nie znaczy lepiej ;]

np. Co ci z wyskoku jak nie bedziesz mial odpowiedniej techniki? nie bedzeisz umial sprasowac, nie bedziesz umiał odpowiednio kiwnąć, uderzać w odpowiednich kierunkach? dostawał bedziesz czapy, jak to widzialem wiele razy, zasieg kosmiczny, technika kuleje, sredni blok, czapa za czapą ;],
Najpierw w trenowaniu siatkówki zapełnij swoj trening czasem poswięcanym na trenowniu wyszkolenie technicznego, potem nad wyskokiem ;]
Jednak co nie zmienia faktu że zasięg jest rzeczą bardzo ważną, ale na to przyjdzie czas ;]

np.
Duże kamienie- rzeczy ważne
piasek- błachostki, rzeczy mniej ważne

Duży słoj to Twoje życie, jeśli napełnisz je najpierw piaskiem to potem nie napełnisz je duzymi kamieniami, no bo jak?

A jak najpierw napełnisz je dużymi kamieniami to potem piasek przedostanie sie przez szpary pomiędzy kamieniami;]

powodzenia



Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2010-05-13 12:33:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5448
Jaka metafora :D
A przed zaczeciem tego treningu miales rozwinieta sile w nogach? Tzn duzy wynik w przysiadzie i mc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
Trening plyometryczny stosuje sie własnie gdy ma się jako tako zbudowane miesnie nog, ogolnie to poczytaj bo jest tego mnostwo, jednak ten trening stosowalem i efekty zadowalające ;], na takich treningach bazowali kiedys lekkoatleci z Rosji, wlasciwie wtedy ZSRR, byli wtedy siła sportu ;], niestety trenować siatkówke zacząłem trenować dosyć późno, lepiej późno niż wcale ;], zacząłem dość intensywnie rozbudowywać nogi i robić inne ciężkie wielostawowe ćwiczenia od 16 roku życia, wczesniej wiadomo, nie chciało się, pozatym swoje zdanie na ten temat mam i tyle, teraz troche odpuscilem siłownie ze wzgledu brak czasu, jednak powoli zaczynam na poważnie właściwie pierwszy raz, i postaram się cwiczyc systematycznie, szukam motywacji , reasumując trzeba wcześniej rozbudować swoje nogi aby taki trening przyniósł oczekiwane efekty, głównie przysiady z dużą ilością powtorzen jak i małą, stosowałem zamienne w rozpisanych cyklach + wykroki/prostowanie, uginanie przedewszystkim zawsze robilem, bo angazuje znakomicie miesien dwuglowy, który jak NIE wiadomo jest głównie odpowiedzialny za "skoczność"




Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2010-05-13 21:35:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 68 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107
Podciagaj Sie ; )

Pozdro!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch- jak zrzucić tłuszczyk?

Następny temat

BOKS co potrzebuje kupić ?

WHEY premium