SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Shotokan- szukam bratnich duszy:)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3886

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej szukam ludzi którzy uprawiaja ten sport dluzej od mnie czyli ponad rok, chce zeby podzielili sie wrazeniami, uwagami:) Pozdrawiam serdecznie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26
A ja trenowałem jak byłem mały i miałem zaledwie żółty z dwoma belkami. Ale o pasach niżej.
A teraz mam 19 na karku i znów zaczynam chodzić. Mam możliwość jechania od zółtego pasa bo większość pamiętam , ale ja wole od nowa.

A poza tym pasy są dla flusiów którzy potrzebują podnieść się na duchu tym że mają taki i taki kolor.
Liczą się umiejętności a nie pas.

Urzywając wyrazu flusie nie miałem na celu nikogo urazić , lecz podkreślić swoją wypowiedź :)

"Głową w dół z ambony spadł..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1193
WItam:) Ja trenuje shotokan okolo 3,5 roku i mam niebieski pas. Narazie mam wakacyjna przerwe w treningach bo jestem w USA a tu poziom sztuk walki jest bardzo kiepski...:( Chwilowo przerzucilam sie na taekwondo WTF i stwierdzam ze to kolejna piekna sztuka walki ( cudowne kopniecia) Napis o sobie cos wiej (gdzie trenujesz itd.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej Nashi, tak jak napisalam nie caly rok probuje trenowac karate co od zawsze bylo moim marzeniem, a gdzie? w moim miasteczku Mońki ale to Ci pewnie nie duzo powie:( Nasz trener mowil nam o tym ze poziom w Stanach jest slaby, ze jesli ktos z nas sie tam pojawi to moze wywolac sensacje, no mysle ze to nie do konca prawda ale ... kiedy wracasz? napisz mi cos wiecej o sobie, papatki:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 20 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 834
Ja trenuje karate shotokan od 2 lat i mam aktualnie zielony pas
Bardzo lubie sztuki walki, nie wyobrazam sobie bez tego zycia... Myslalem tez o judo, ale u mnie w miescie nie ma chyba zadnej sekcji tej sztuki walki...
Pozdrawiam wszystkich shotokanowcow!

A person can become really strong, when he want to protect his important person. Do you have a precious person?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmm... co ja trenuje? W sumie to trenuje shotokan. Tak nam piszą na dyplomach. To stworzył sensei Funakoshi. No ale mówię ze trenuje karate tradycyjne.. a na dobra spare shotokan to jest karate tradycyjne.
Różnica jest tylko na górze - w organizacji. Jedni są w WKF inni w ITKF. Ale to na dobrą sprawę to samo karate.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 996
Trenujesz SHOTOKAN. Nie wiem skąd biorą się niedomówienia. Na dyplomach każdy, łącznie z Kwiecińskim i Nishiyamą napisane ma SHOTOKAN.
Karate Tradycyjne to podkreślenie metod treningowych i podejścia do spraw związanych z karate w ogóle. Ale styl, jaki trenujemy to SHOTOKAN i nic innego. Każdy z moich instruktorów mówi to samo, a zajmują sie tą zabawą od jakichś 35 lat.
Hough!
Duduś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiesz dudus międzu karate Shotokan senseia Nishiamy a tym z WKF sa pewne róznice, w zasadzie kosmetyczne. Wystarczy spojrzec na kata WTF. Porównując do naszego wykoniana są troche inne, ale ogólnie zasady są te same. Cała istota karare i zasady budo są takie same i u nas i u nich.
Co wiecej Istota karate, poważe się rzec jest taka sama w każdym stylu karate (tego prawdziwego, orginalnego - no cóż trzeba powiedziec tradycyjnego). Wyjątkiem sa szkoły nowoczesne, które z prawdziwym karate mają współno jedynie nazwę - w sa w zasadzie zlepkiem różnych stylów jak boks tajski jujutsu i inne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 996
Jasne, że masz racje. A co do kata to różnice widać nawet pomiędzy wychowankami różnych trenerów w tym samym klubie. U nas po wykonaniu np. Bassai dai czy Kanku widac kto ćwiczy u Wierzbickiego a kto u Kwiecińskiego czy Szeremety.
Co dopiero w różnych organizacjach. Ale patrząc na ćwiczącego kata można natychmiast poznać czy to jest KK czy Shotokan...
Tu róznica jest zasadnicza.
Duduś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1193
Kitty odezwij sie na gg to pogadamy 3486870
poziom w stanach jest naprawde NISKI i juz w kilku klubach wywolalam sensacje choc takim "debesciakiem" to ja nie jestem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 198 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4166
no ja tez trenuje shotokan..od ponad roku.. jestem dosc zadowolony,szczegolnie teraz,w drugim roku,gdyz walczymy w kontakcie, a nie 'na odleglosc', i poza tym czassami poznajemy techniki innych sztuk walk tj. judo czy aikido..

"trzeba wiedziec kiedy zejsc ze sceny niepokonanym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 132
Też trenuje Shotokan od 8 lat i powiem szczerze ze jest to dobry system.Gdzie trenujecie w jakich miastach klubach?

Pozdrawiam

Miłość,dom,rodzina---najdroższe mi ziarna...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to skomentujecie??(filmik tkd vs muai)

Następny temat

Judo a Ju jitsu

Wiecej