SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Serie łączone

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 501
Witam wszystkich.Od pewnego czasu,długie 1,5 godzinne treningi stały się dla mnie po prostu nudne.Powiem szczerze, że ciężko mi się za nie zabrać.A to mi się nie podoba.A gdy mi się cos nie podoba to staram się to zmienić, a nie pieprzyć bez sensu.Zacząłem robić tzw. serie łączone.Przykładowo na klatę planuje wykonać 4 ćwiczenia, łączę pierwsze ćwiczenie z drugim i trzecie z czwartym.Mam 3 pytania:
1) ile serii łączonych powinno się wykonywać?
2) ile razy w tygodniu można przeprowadzać taki trening?
3) Jaki okres czasu można trenować tym sposobem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
myąlę,że lepszym będą superserie niż serie łączone.

jednakże żeby nie oceniać na ślepo- napisz coś o sobie, staż, cel oprócz skrócenia czasu treningu...

4 cw. na grupe wydają mi się przesada mala... - choć wszystko zależne jest od ilości serii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
nie no na klatę to 4 ćwiczenia wg mnie nie jest tak masakrycznie jeszcze...

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
NIE NO... MOŻE NIE MASAKRYCZNIE- LECZ WSZYSTKO ZALEŻNE JEST OD ILOŚCI SERII-JAK WSPOMNIALEM/JEŻELI KTOŚ WYKONUJE NP. ŚREDNIO PO 5 SERII NA ĆW. TO JUŻ DAJE 20/
także ważna jest częstotliwość treningów a także intensywność- ilość powt. i tzw. serie na maxa czy jakiś zapas/jeżeli istnieje/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
W pełni się zgadzam - więc autorze - napisz coś więcej

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 501
trenuję 1,5 roku.Chciałbym zwiększyć wytrzymałość mięśni i to jest podstawowy mój cel.Nie chodzi mi o masę mięśniową, bardziej o kształt mięśni.Regularnie biegam i wiem,że sporty siłowe gryzą się z aerobami, ale z biegania nie zrezygnuję.Faktycznie Apokalipsa trafił, na klate wykonywałem 20 serii, trening trwał bardzo długo.Postanowiłem go więc skrócić....poprez serie łączone.Nie wiem czy jest jednak sens machać 10 takich serii łączonych, czy to nie za dużo???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ale wytrzymałość nie musi polegac -i nie polega- na nadmiernej ilości powt/zważywszy na to, że wykonujesz 20 serii, mnożąc to przez 15-20 powt. uzyskujesz b. dużą objętość.
trening wytrzymałościowy zasadniczo nie powinien sie w tej kwestii wiele rożnic od masowego, a różnica jest wieksza ilość powt. i naogół brak progresji- najczęściej stały ciężar albo regresja.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na masę - prośba o korekty

Następny temat

Trening na spalenie tluszczu dla mezczyzny

WHEY premium