SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Serie ćwiczeń a upadek mięśniowy.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 496

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 263 dni Przeczytanych tematów 857
Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie odnośnie tego, czy w każdej serii, nieważne jakiego ćwiczenia, powinienem doprowadzać do upadku mięśniowego? Z tego co słyszałem, to tak powinno się robić. Jest tylko jeden problem.
Powiedzmy, że chcę wykonać 5 serii danego ćwiczenia po 10 powtórzeń. Te 10 powtórzeń doprowadza do upadku mięśniowego. A pomiędzy seriami robię do 30 s. przerwy. Podczas tej króciutkiej przerwy mięśnie nie "odpoczną" na tyle, abym mógł zrobić podczas drugiej serii 10 powtórzeń, gdyż upadek mięśniowy następuje po np. 9 powtórzeniach. Podczas kolejnej serii np. po 8 (nadal z tą samą przerwą - 30 s.) Później po 7. To tylko przykład, ale mam nadzieję, że dobrze obrazuje o co mi chodzi.

I teraz moje pytanie. Czy powinienem w takim wypadku ustalić sobie na każdą serię po np. 8 powtórzeń i tego się trzymać, czy może kierować się "momentem upadku mięśniowego" i na te 5 serii, robić kolejno np. 10,9,8,7 i 7 powtórzeń, za każdym razem przerywając w momencie upadku mięśniowego, gdy więcej już nie mogę?

Dodam tylko, że jestem na redukcji, a trening ten jest formą treningu siłowego, aby zachować jak najwięcej masy mięśniowej. Patrząc po ilości powtórzeń, ma charakter treningu na masę, gdyż słyszałem, że pomoże mi to zachować więcej mięśni - ale to już całkowicie inne tematy :)

W każdym razie chodzi o to, czy narzucić sobie z góry taką liczbę powtórzeń, którą będę w stanie wykonać w 5 seriach, z przerwami 30 s. Czy może nie ustalać ilości powtórzeń, a kierować się momentem upadku mięśniowego?

Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienie mi tej kwestii.

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7866 Napisanych postów 107835 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1280436
Nie mozesz w każdym ćwiczeniu doprowadzać do upadku mięśniowego, to jest dobre ale w osttanich seriach czy w treningu np hst gdzie wykonuejsz trening z pomocą, tak to w kazdym ćwiczeniu w każdej serii ktoś by musiał Cię asekurować.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
W zasadzie to wykonuję trening z wagą własnego ciała w domu, do tego mam hantelki. Robię pompki z obciążeniem, przysiady na jednej nodze z obciążeniem, podciąganie, itp. Tylko biceps robię z hantelkami. Wystarczy mi taki trening, gdyż jestem początkujący i to już daje mi odpowiedni wycisk. Poza tym mam około 50 km do najbliższej siłowni, tak więc jakoś sobie radzę :)
W każdym razie nie potrzebuję asekuracji w takim wypadku i mam możliwość doprowadzać do upadku mięśniowego w każdej serii. Pytanie tylko, czy jest to lepsze niż stała, narzucona z góry liczba powtórzeń i doprowadzanie mięśni do upadku tylko przy ostatniej serii?

Zmieniony przez - Kubas82 w dniu 2018-07-07 17:42:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 862 Napisanych postów 4297 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 120410
Stary, dlaczego TY dopasowujesz metody kulturystyczne do treningów kalistenicznych? Ćwiczenie do upadku to metoda body buildingowa. Mieszasz 2 różne światy i nie idzie zrozumieć, co w ogóle robisz.

Rozpisz może swój cały trening co i jak robisz bo ciężko mi uwierzyć że 5x10 pompek to już Ci tak DAJE W KOŚĆ że musisz kombinować i zastanawiać się, co tu zmienić.

Po kiego grzyba doprowadzać do upadku w ćwiczeniach z obciążeniem? Rób tak żeby zostawiać sobie zawsze zapas, żeby było z czego dokładać i prowadzić progres ciężarowy. Zamiast machać hantelkami 5-10 kg czy ile tam masz byś dokupił ciężaru i robił z męskimi ciężarami, a nie zastanawiał się, czy uginać na bica w 5 seriach czy do oporu tylko w ostatniej;)

Tak, też ćwiczyłem w domu z różowymi hantelkami, pompkami i drążkiem. I też myślałem O k***A, JAKI TO WYMAGAJĄCY TRENING, JAK JA SIĘ POCĘ:)
A później poszedłem na budowę gdzie musiałem nosić worki po 20 kg. Szybko zweryfikowało to moje podejście do treningu, obciążeń i progresu

Kup jakąś sztangę i do 100 kg obciążenia, wtedy sam się przekonasz czym skutkuje robienie 5 serii Pendlay rows do upadku i czy da się tak długo ćwiczyć

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-07-07 18:14:06

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
W zasadzie to tak jak pisałem, mam bardzo daleko do najbliższej siłowni, więc muszę sobie jakoś radzić. Redukuję tkankę tłuszczową i wykonuję do tego trening siłowy w warunkach domowych po to, aby zachować jak najwięcej mięśni. Oprócz tego wykonuję również biegi w charakterze interwałowym.
Jestem początkującą osobą i w zasadzie 5x10 pompek z obciążeniem rzeczywiście trochę daje w kość. Co dwa dni wykonuję FBW, a dokładniej pompki na barki, klatę, triceps, podciąganie na drążku, spięcia na brzuch i przysiady na jednej nodze. Wszystko po to, aby spalić jak najmniej mięśni. A jeśli chodzi o wagę, to spada sobie 0,5 kg na tydzień, także jestem zadowolony.
Chciałem tylko wiedzieć, czy lepiej jest doprowadzać podczas treningu siłowego do upadku mięśniowego w każdej serii, czy może tylko w np. ostatniej? Cały czas mam oczywiście na myśli trening siłowy na redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 862 Napisanych postów 4297 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 120410
Upadek mięśniowy w ostatniej serii:)

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-07-07 18:42:52

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Newbie Gains w praktyce