SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Seria Lelanne'a na palce, przedramiona, biceps oraz triceps i mięsień równoległy.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 1855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 108
Ostatnio na necie szukałem jak można trenować palce ponieważ ważę dosyć sporo i mam problem z chodzeniem w pozycji L-Seat. Znalazłem gdzieś te ćwiczenia i chciałem się zapytać czy opłaca mi się je robić. Pewnie kojarzycie Jacka Lelanne'a. No więc niby zacząłem te ćwiczenia i mam już 17 dzień w arkuszu początkującym. Jedyne co mnie martwi to ćwiczenia na samym końcu etapu ponadprzeciętnego. Czuje efekty po 17 dniach (mogę wykonać pompkę tygrysią na jendej ręce), ale wątpię czy w ciągu 70 dni dam radę opanować pompki kciukowe. Macie jakieś sugestie?

Tutaj jest link do serii:

http://www.2shared.com/file/ZY5rk1bs/Seria_Lelannea.html
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 108
Naprawdę zależy mi na waszej opinii. Btw, czytałem, że taki układ pompek wpływa idealnie na wytrzymałość, bo niektóre zwiększają objętość sarkoplazmy w mięśniach, a pozostałe ćwiczenia wyrabiają ogromną siłę i wytrzymałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 108
Proszę wypowiedzcie sie, czy warto to ćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ale o co chodzi? I po co pisze trzy posty jeden pod drugim?

i po co dajesz link do ściągania pliku?

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2012-09-16 11:53:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 108
Chodzi o to, aby ktoś sprawdził czy opłaca się robić tą serię w celu ulepszenia wytrzymałości i siły palców i przedramienia głównie, chodzi mi tutaj szczególnie o pozycję L-seat, w której chciałbym się poruszać na palcach, lecz nie mam wystarczająco dużo siły, a na samych ściskaczach już nie czuję różnicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Kto ma sprawdzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 108
Nie chcę być bezczelny, ale możesz to nawet być Ty, ponieważ ja nie mam doświadczenia jako trener i opieram się jedynie na opiniach ludzi, którzy się na tym znają. Ogólnie, każdy kto miałby czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Możesz wyjaśnić, o co Ci chodzi nie wrzucając tajemniczych plików do ściągania? Ciężko opisać problem?

Poza tym nie sądzę, aby w tym dziale przebywały osoby umiejące doskonalić technikę pompek tygrysich czy czego tam jeszcze. Brzmi jak z filmu z Bruce Lee.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 108
Prosto i z góry:

Pozycja L-Seat:

http://www.unique-bodyweight-exercises.com/images/L-seat-edit.jpg

Otóż chciałbym nauczyć się poruszać palcami w tej pozycji, ale nie mam odpowiednio dużo siły. Ćwiczę palce już dosyć sporo bo 4 miesiące, ale ściskacz już nic nie pomaga. I chciałem się zapytać, czy po tej serii będę mógł poruszać się palcami w tej pozycji?

P.S.: Pompka tygrysia jest na triceps jeśli o niej nie slyszales:


class="link" target="_blank">



Zmieniony przez - Xerx w dniu 2012-09-16 13:13:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Dziwne pytanie. To zależy od stopnia przykładania się do treningu, Twojej wagi, stażu treningowego, dotychczasowych umiejętności i rodzaju treningu, o którym nie napisałeś ani słowa prócz jakiegoś linku.

Poza tym tematyka posta mocno mija się z założeniami działu, który jest poświęcony treningowi kulturystycznemu a nie gimnastycznemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 108
No więc ważę 84 kg, mój staż wynosi ogólnie 2 lata, na palce 4 miesiące siłowy (dotychczas). Ale że trening nic nie dawał (trenowałem głównie na ściskaczach od 80 do 135 kg) to znalazłem tą serie, ale nie jestem pewien czy pomoże mi ona osiągnąć cel. I z góry przepraszam za błędny dział, jestem nowy na forum, nie mogłem znaleźć lepszego niż "trening dla zaawansowanych".

Zmieniony przez - Xerx w dniu 2012-09-16 13:32:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenia na klatke.

Następny temat

5-cio dniowy plan treningowy

WHEY premium