SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ser prosto od krowy jakie makro?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 691

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 808
Cześć, mam pytanie, biorę mleko prosto od rolnika 2x2l w tygodniu z którego robię ser twarogowy, mleko po odstaniu ma śmietanę. Czekam aż odstoi 2-3 dni następnie delikatnie je podgrzewam i czekam aż się zetnie gdzie następnie odcedzam przez firankę. I tu moje pytanie jak liczyć średnią kaloryczność takiego sera ? Czy jako ser tłusty, smietankowy? czy jaką wartość przyjąć? jest mi to niezbędne dla prawidłowego wyliczenia dziennego zapotrzebowania kcal, wiem że pewnie nie da się tak przez internet bez badań tego określić dokładnie ale jaką przybliżoną wartość makro mogę przyjąć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
przyjmij jako ser tłusty, aż tak dokładnie nie ma co się bawić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Prawdopodobnie(wg tabel w necie) będą to wartości zbliżone do twarogu tłustego, niemniej chyba nie jesz tego twarogu codziennie w nie wiadomo jakich ilościach by robiło Ci różnicę kilka gram tłuszczu czy białka w tą czy w tą?

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
przyjmij jak dla sera tłustego, aczkolwiek sam jak kiedyś szukałem to w internecie dla sera od krowy makro strasznie się różniło od tego tłustego (szczególnie ilością białka), ale liczyłbym jako tłusty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Również uważam, że wartości odżywcze dla sera twarogowego tłustego będą najbliższe prawidłowym wartościom odżywczym sera, który wytwarzasz. Niestety dokładnie nie da się tego określić, ponieważ sporo zależy od składu mleka, czy dokładnego sposobu produkcji. Warto jednak pamiętać, że nie jadasz przecież tego bardzo często, że możliwy był spory błąd. Podobnie jak w przypadku innych tłustych produktów np. boczku, łopatki, karkówki, czy łososia każdy kawałek może mieć zupełnie inną ilość tłuszczów i niegdy nie trafimy dokładnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Witaj,
Jak koledzy wyżej taki ser licz jak tłusty twaróg, nie ma co się "spinać o pare gram w tą czy w tą stronę. Bierz i tak na wszystko poprawkę.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja

Następny temat

Dieta na masę i trening

WHEY premium