SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Seminarium DEFENDO - WARSZAWA 26-27 kwiecień 2010

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 852
Seminarium Defendo Warszawa - 26-27 kwiecień 2010
W celu rozszerzenia wyboru i możliwości trenowania najskuteczniejszych metod walki w bliskim kontakcie, zdecydowaliśmy się wprowadzić do Polski prosty i maksymalnie efektywny system samoobrony - DEFENDO.

Defendo uchodzi za system europejski, pomimo, iż zawiera wpływy z systemów walk z różnych części świata. Choć jest to system nowoczesny, jego korzenie sięgają aż do starożytnej historii naszego kontynentu. Opiera się on na technikach, które wywodzą się z podstawowych reakcji obronnych w wypadku realnego zagrożenia życia i które w dużej mierze były dobrze znane przez naszych przodków.

W przeciwieństwie z wcześniejszą informacją seminarium DEFENDO organizujemy 26 i 27 kwietnia (poniedziałek, wtorek) w godzinach wieczornych (19:00-21:00).

UWAGA! Termin "seminarium" oznacza trening mający na celu przedstawić konkretne zagadnienia w bardziej kompleksowy sposób niż można to zrobić na zwykłym treningu. Na zajęcia należy przygotować się jak na normalny trening(obuwie i odzież sportowa, woda, ochraniacze, dużo chęci i energii


Zajęcia poprowadzi czołowy instruktor organizacji DEFENDO ALLIANCE, Antti Nurmi z Finlandii. Antti równocześnie jest instruktorem Krav Maga (expert 1, instruktor cywilny i militarny), byłym zawodnikiem MMA oraz trenerem przygotowującym siłowo i kondycyjnie zawodników MMA. Jednym z jego specjalizacji jest trening oparty o tak zwane odważniki (girya, kettlebell). Antti jest dyrektorem Martial Arts Training organizacji IKSA (International Kettlebell and Sport Academy).

W cenie seminarium, Antti Nurmi poprowadzi godzinny warsztat pod tytułem Fitness Wojownika (od godziny 18:00 do 19:00), w ramach którego przedstawi proste i maksymalnie skuteczne ćwiczenia rozwijające siłę, zręczność i kondycję za pomocą rosyjskiego odważnika (kettlebell, girya) oraz własnego ciała.
Lokalizacja:
Warszawa, ul. Polna 7A - Ośrodek Sportu i Rekreacji

Terminy:
26 kwiecień 2010 (poniedziałek)
18:00-19:00 Fitness Wojownika (Warrior's Fitness)
19:00-22:00 DEFENDO
27 kwiecień 2010 (wtorek)
19:00-22:00 DEFENDO

Cena:
Koszt jednego dnia wynosi 90 zł, dwa dni kosztują 150 zł.
Specjalna zniżka dla naszych studentów: 70 zł jeden dzień, 120 za dwa dni
Osoby, które w tym czasie mają swój normalny trening w OSiR-Polna w sali konferencyjnej, mogą wykupić wejściówkę na 1,5 godziny za 40 zł lub wykorzystać przepadający trening w innej grupie (dalsze info na treningu, telefonicznie lub drogą mailową).

Zapisy na seminarium i info:
Tel.: 693 351 775
Mail: info@defendo.pl

JUŻ W MAJU OTWIERAMY PIERWSZE GRUPY TRENINGOWE DEFENDO!
Wkrótce uruchomimy oficjalną stronę Defendo - Polska na [www.defendo.pl] 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 1298 Napisanych postów 29154 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 260575
http://www.sfd.pl/Szkolenia,_kursy,_staże__>_Info_o_terminach_tylko_tu-t500937.html 

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13811
A jak się ma to Defendo do tego co robi Lewro?
Ciekawym jestem bardzo ;)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 79498
Czy to Defendo ma coś wspólnego z panami:Billem Underwoodem,Williamem Fairbrainem,Erikiem Syke'sem?Czy to zbieżność nazw?


edit.Dobra już znalazłem info na stronce Defendo Alliance,z której wywnioskowałem(nie znam fińskiego),że pochodzi z linii Williama Fairbraina.

W celu rozszerzenia wyboru i możliwości trenowania najskuteczniejszych metod walki w bliskim kontakcie, zdecydowaliśmy się wprowadzić do Polski prosty i maksymalnie efektywny system samoobrony - DEFENDO

W Poznaniu u Igora Barnasia można trenować Defendu od jakichś 2 lat z przekazu Matta Temkina z USA

Puchaczu patrząc na filmiki instruktora z Finlandii widzę podobieństwo w technikach do tego co uczy Lewro,lecz każdy instruktor z racji swojego doświadczenia wplata w techniki swoje niuanse i pewnie są też różnice


Poniżej wklejam artykuł napisany przez Knife'a o powstaniu Defendo-Defendu w pierwszej połowie XX wieku i jego twórcach.


System Defendo - wymyślił Bill Underwood około 1908 roku, później rozwijał podczas I wojny światowej i okresu międzywojennego. Pierwotna nazwa tego systemu to Combato. W 1945 roku Underwood zmienił jego nazwę z
"Combato" --> "Defendo". Wtedy też zaczęły się pierwsze treningi dla cywilów. Underwood napisał dwie książki: "Defendo, policyjny system samoobronny" (ang. "Defendo, Police System of Self-Defense") w 1950 roku oraz "Defendo, zachodni system ochrony osobistej" ("Defendo, The Occidental System (Western) of Self-Protection") w 1969 roku.

Natomiast system Fairbairn'a i Sykes'a - powstał pod nazwą Defendu, NIE defendo. Dopiero później ktoś przypisał nazwę Defendo do tego systemu. I teraz są niejasności. Studiując jakiekolwiek materiały trzeba zwrócić uwagę na daty powstania i twórcę.

System Williama Fairbairn'a i Erica Sykes'a może występować pod nazwami:

--> Defendu

--> Fairbairn Fighting System

--> Close Quarter Combat

--> Defendo

Natomiast system Billa Underwood'a:

--> Combato

--> Defendo

--> MODERN DEFENDO CQB

Jeszcze słowo wyjaśnienia o systemie Combato. Powstał wtórnie w 1975 dzięki Bradley'owi J. Steiner'owi. Pierwotny i oryginalny system jest oczywiście dziełem Billa Underwood'a. Ten "nowy" nosi także nazwę Jen-Do-Tao...

Defendu powstał pod nazwą "System Walki Fairbairn'a" około 1920 roku. System ten został stworzony, aby umożliwić policji miejskiej szanghaju uporać się z kryminalistami, bez dwóch zdań najniebezpieczniejszego, portu swiata. Tworcy systemu: William E. Fairbairn i inspektor Eric Anthony Sykes przeprowadzili szczegółowe studium przypadków aresztowań - aby zorientować się co naprawdę zachodzi w momencie zatrzymania przestępcy. System który stworzyli czerpie z technik chińskiego Boksu, Jiu Jitsu i walk ulicznych i udowodnił swoją niezmierną skutecznosć.Na początku drugiej wojny swiatowej Fairbairn i Sykes byli w formacji komandosów brytyjskich. Mieli rozkaz nauczać smiertelnej wersji systemu w szkole desantowo-dywersyjnej w Szkocji. To było super-tajne miejsce w którym uczył się od Fairbairn'a między innymi pułkownik amerykańskiej armii Rex Applegate.Dzięki pułkownikowi Applegate'owi te wysokiej skutecznosci umiejętnosci bojowe zostały włączone w cykl szkolenia oddziałów amerykańskich, komandosów/agentów OSS, pózniej także do FBI i CIA.

Kiedy tylko brytyjska szkoła bojowa w Szkocji miała gotowych instruktorów nowego systemu obaj twórcy Defendo zostali przeniesieni: Fairbairn do północno-amerykańskiej jednostki specjalnego przeznaczenia ("Camp X"), a Sykes do S.O.E (Wydziału operacji specjalnych) - gdzie szkolił agentów specjalnych do działania na tyłach wroga. Szkoła Fairbairn'a w Oshawie (w Kanadzie) uczyła siły specjalne aliantów.Najsłynniejszą jednostką drugiej wojny swiatowej wyszkoloną w systemie Defendo była pierwsza jednostka specjalna, lepiej znana jako "brygada diabłów". Najlepsi z najlepszych, unikalna i zabójcza grupa stworzona z sił amerykańskich i kanadyjskich - zyskała reputację - podjęcia najtrudniejszych akcji - gdzie nikt inny nie mógł walczyć. Ci ludzie byli najlepiej wytrenowanymi oddziałami drugiej wojny swiatowej i własnie te oddziały były prekursorami amerykańskich sił specjalnych.

Zwycięstwo aliantów w II wojnie swiatowej zakończyło szeroką ekspansję systemu Defendo w Ameryce Północnej - gdyż żołnierze powrócili do życia w cywilu. Tylko profesjonalisci, instruktorzy nie zaprzestali trenować. Po II wojnie Defendo zaimplementowała w szkoleniu m.in. policja w Kanadzie i Ameryce. Od tamtego czasu oryginalny system stał się podstawą dla niemal każdego policyjnego systemu walki wręcz w swiecie zachodnim.
Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2010-04-24 18:34:16

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13811
Thx :)
Wpadłem na youtuba i wniosek jeden, panowie z Finlandii robią podobne rzeczy jak w Kapapie :)
Zastanawiają mnie tylko techniki na głowę z wykręcaniem, mnie uczono że to najszybsza droga do skręcenia komuś karku :/ Tylko jeden pan miał kolegę przytulonego do klaty reszta na długim dyszlu :/
Poza tym panowie z Norwegi powinni popracować na uderzeniami i kopniakami :) Ale to bolączka każdego systemu, mało kto potrafi dobrze boksować i kopać:)
A wypominam te uderzenia, bo jak już ktoś się czymś chwali to niech się chwali czymś dobrym :)

Larry_69 ciągnij temat dalej, bo miło jak ktoś coś nowego robi :)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4112
no i bardzo dobrze im więcej szkół tymi wiesze będzie zainteresowane ta forma walki, tak w Poznianiu od 2 lat już istnieje Defendu my wywodzimy się z bardziej brutalnej wersji c56 lub BAS 3 jak kto woli ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 852
Sorry że troche odgrzewam - ale w Warszawie ruszyły treningi Defendo i po kilku z tego co widzialem/robilem stwierdzam, że ten system opiera sie na prostocie - jak najmniej technik, jak najbardziej uniwersalnych.

W kazdym to mowia - ale tu naprawde tak troche jest.

Wydaje mi sie, ze jest bardzo efektywny dla wszelkiego rodzaju policji, sluzb i ochroniarzy, takie ma zreszta korzenie. Skracanie dystansu i kontrola. Ale sa tez elemnty, ktore ktos mniejszy moze spokojnie wykorzystac.

Nie bede reklamowal kto i co - ale wpisujac w google treningi defendo można ogarnąć kto to robi. Pierwszy rekord - Krav Maga treningi - to ci goscie. Na Facebooku w Defendo Polska. Jak kogos cos interesuje mozna pytac - jak bede wiedzial odpowiem. A jak nie to zapytam.

Nowy system w Polsce z tego co wiem. Mi sie podoba na razie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 852
A soorry nie ogarnolem ze maja stronke defendoalliance.pl Mam nadzieje ze to nie reklama - i ze nikt mnie za to nie zbanuje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szukamy nowego moda zamiast QUEBLA do działu.

Następny temat

"SŁABY" ten dział do 56 potęgi

aerofull