SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Seminarium Boksu Francuskiego Savate, 11-12 czerwca w Warszawie!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1454

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Chcielibyśmy Was zaprosić na nasze I Otwarte Seminarium Bosku Francuskiego Savate (11-12 czerwca, Warszawa, Klub SOTO przy Karolkowej 28).

Zwracamy się do Was, ponieważ zajmujecie się sportami „uderzanymi”, a do takich zalicza się również Boks Francuski Savate (BFS), dotychczas praktycznie nieobecny w Polsce.

Sytuacja ta jednak się zmienia! Po raz pierwszy w naszym kraju będzie można poznać podstawy BFS pod okiem doświadczonego paryskiego zawodnika i trenera – Jimmy Charlot.

Wyobrażamy sobie, że będzie to ciekawa okazja do poznania nowych technik, nowego podejścia do treningu i do walki, ale ciągle w granicach Waszych zainteresowań – walki sportowej prowadzonej przy użyciu uderzeń i kopnięć.

BSF jest sportem bardzo dynamicznym i precyzyjnym, pełnym zaskakujących technik, pracy w pozycji oraz imponujących kombinacji uderzeń i kopnięć (istnieją dwie formuły: combat – full contact oraz assaut – light contact).

Przekonajcie się o tym na naszym Seminarium! Zapraszamy osoby doświadczone jak i początkujące.

Nasze wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/233851453660434/
Nasza strona w klubie SOTO: www.soto.waw.pl/savate
Nasza strona na Facebook’u: https://www.facebook.com/SavateWarszawa/

W załączniku nasz plakat!

SAVATE: sport walki opierający się na technikach uderzeń i kopnięć. Zawodnicy, poza rękawicami bokserskimi, noszą również specjalne buty. Zwany również Boksem Francuskim, sport ten korzeniami sięga XIX wieku oraz tradycji francuskiej szermierki.

NASZ PROJEKT: Savate - Boks Francuski w Warszawie! Zafascynowani tym sportem walki, jeździmy regularnie do Paryża, aby trenować w tamtejszych klubach Savate – Boksu Francuskiego.
Jako doświadczeni instruktorzy (Jujitsu, Karate), chcemy dzielić się zdobytą wiedzą. Dlatego też prowadzimy zajęcia z podstaw SBF w każdą sobotę o 12.00, w klubie Soto.
Kolejnym etapem naszego rozwoju jest zaproszenie do Polski trenera i zawodnika SBF – Jimmy’ego Charlot. Poprowadzi on dla nas dwudniowe seminarium, otwarte dla wszelkich amatorów sportów walki!

Z walecznym pozdrowieniem!
Klub Savate L’Extrême Est

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 135 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6270
Ciekawe czym się różni lewy prosty z krokiem do przodu boksu Francuskiego od lewego prostego boksu Polskiego?Albo czym różni się od siebie 30 pompek wykonanych na obu tych treningach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2
Dzięki za pytanie! Zacząłbym od tego, że chyba możemy mówić o Polskiej Szkole Boksu, natomiast Boks Polski - jako odrębna dyscyplina - nie istnieje. Jeśli zaś chodzi o Savate Boks Francuski (SBF) i jego podobieństwo do Boksu Angielskiego to sprawa wygląda tak, że techniki BA zostały zapożyczone przez twórców SBF (Charles Lecours w połowie XIX wieku). Zatem lewy prosty w SBF wygląda jak analogiczna technika w BA. Co stanowi o oryginalności SBF, to walka i kopnięcia w specjalnych butach (kształtem podobne do butów BA, ale wzmocnione w przedniej części). W Kick-boxingu, Karate czy Muay Thai walczy się boso i często kopie piętą, kolanem lub piszczelem. W SBF wolno kopać jedynie stopą, ale dzięki butom są to techniki również bardzo skuteczne. Jeśli chodzi o rodzaj ćwiczeń zwanych pompkami, jest ich zapewne niezliczona ilość i każdy trener proponuje swoje ulubione. My ostatnio w Paryżu robiliśmy pompki z przybijaniem "piątki" partnerowi ćwiczącemu naprzeciwko. Może na seminarium w Warszawie też takie będą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 135 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6270
Dzięki za odpowiedż.Widzę,że kolega bardzo się postarał !Ja napisałem tak trochę dla żartu,ironicznie.Chodziło mi o to ,że wg mnie wszystkie style walki,poza podziałem na uderzane i chwytane,są do siebie bardzo podobne.Szala zdecydowanie przechyla się w stronę walki o potencjalnych uczniów i podniszczenie konkurencji.A co się z tym wiąże-zarobek i pozycję trenera.I bardzo dobrze!Cios prosty to cios prosty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trenuje boks a nie mam pewności siebie i jestem za spokojny w ringu.

Następny temat

Które wybrać?

nutloveb