SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sauna-wpływ na organizm

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5283

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 273 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4512
Witam, troche poszukalem i poczytałem, ale męczy mnie jedno pytanie. Czy odpoczynek w sałnie 1-2 razy w tygodniu może jakoś pozytywnie wpłynąć na regeneracje mięśni i na siłe. I czy przebywanie tam może jakoś spalić mięsień albo może zajść tam katabolizm, albo wręcz przeciwnie?
Wpływa to jakoś na mięśnie pozytywnie albo negatywnie ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 3413 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19334
ten tekst wydaje mi sie byc troche naciagany. co do odwodnienia, to sie zgodze ale chyba nikt nie jest na tyle glupi zeby nie pic duzo wody przed sauna i po saunie

co do reszty tekstu ... to w takim rozciaganie miesni przed i po treningu bylo by rownie duza glupote. a przeciez wlasnie brak rozciagania powoduje mniejsze przyrosty i jest czesto wypominanym bledem od trenerow. narazie dalej to nie wnikam, przydalo by sie by ktos inteligentniejszy to podsumowal, tak czy siak cos mi tu smierdzi

Sila jest bogiem, trening nalogiem, rzezba zabawa a masa podstawa
wielki spadek i wielki powrót

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 3413 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19334
same pozytywy. pospedziesz sie gowna z organizmu, bedziesz zdrowszy, nie mowiac o tym ze od samego siedzenia na saunie sie humor poprawia (wytwarzanie sie dopaminy).

czy w plynie to negatywnie na przyrosty masy ? watpie. jedyne co mozesz byc to odwodniony po wyjsciu (ale dziwota ) ale napijesz sie wody i po problemie.

Sila jest bogiem, trening nalogiem, rzezba zabawa a masa podstawa
wielki spadek i wielki powrót

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 251 Wiek 4 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11526
Ja tylko dodam,że nie każdy może korzystać z sauny,nie będę przeklejał tej litanii przeciwwskazań,łatwo to w google znaleźć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1448 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8915
no po ciezkim treningu sauna rozszerza Ci naczynia krwionosne wiec zakwasow sie mzoesz szybciej pozbyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 3413 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19334
kover- oczywiscie, ale takie informacje zazwyczaj wisza przed wejsciem do sauny nawet miedzy innymi chodzi o ludzi majacych problemy z ukladem krazenia, na zamalamce itp itd

Sila jest bogiem, trening nalogiem, rzezba zabawa a masa podstawa
wielki spadek i wielki powrót

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 259
Sauna nie jest wskazana zaraz po treningu siłowym ponieważ tracisz napięcie mięśni (czyli tracisz to co właśnie zbudowałeś, a przynajmiej jakąś część).

To nie sztuka walki walczy, to człowiek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1448 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8915
nie zgodzilbym sie no ale moze jestes bardziej doinformowany wiec nie bede sie spieral
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 629 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5944
Igas2609 czyli ciepla kapiel po treningu moze wplynac podobnie?

Tak ! Jestem Zbieraczem Sog'ów!
Zaglosuj na mnie,Prosze! =(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 3413 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19334
igas- Twoja teoria mi nie pasuje. przeciez miesnie nie buduja sie poprzez spiecie tylko przez mikrouszkodzenia wlokien miesniowych ktore pod wplywem podawania odpowiednich wartosci odzywczych sa regenerowane i odbudowywane mocniejsze. dodam tez ze przeciez po treningu ZALECANE jest porzadne ROZCIAGANIE trenowanych grup miesniowych.
jedyne co jest niedobrego w saunie po treningu to podniesienie podniesionego wczesniejszym treningiem cisnienia. jak poszedlem na saune po treningu to za szybko zaczelo mi sie krecic w glowie.

gothic- goraca kapiel napewno podziala odprezajaco ale moim zdaniem sa to same plusy a nie minusy

Zmieniony przez - marceliono w dniu 2010-03-17 16:42:59

Zmieniony przez - marceliono w dniu 2010-03-17 16:43:26

Sila jest bogiem, trening nalogiem, rzezba zabawa a masa podstawa
wielki spadek i wielki powrót

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1448 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8915
popieram wlasnie przedmowce , tak dziala podobno a jak juz masz zkwasy to beirzesz prysznic i na zmiane zimna woda ciepla zimna ciepla po 30s i cos tam pomaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1017 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11740
udowodnil to ktos? moze poprostu wydaje Ci sie ze pomaga bo sobie to wmawiasz?
ja w to nie wierze bo jaki to moze miec wplyw na odbudowe miesni?
bzdura

Give me some SOG, Gimmie Gimmie some SOG :D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie Pompki Są Najlepsze ??

Następny temat

Długość rąk a Wyciskanie Leżąć

WHEY premium