SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sam testosteron -> duże ryzyko kontuzji (art)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 12431 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 185431
Ponieważ wpadam nieraz na zagraniczne board'y jest tam masa ciekawych artów a nie wszyscy znają angielski dlatego postaram się tłumaczyć niektóre z nich i zamieszczać tutaj. A po drugie mam zamiar zropic Profa z anglika więc ćwiczenia się przydadzą.
Art ten (w orginale) został napisany przez AnimlMass na competitivemuscle.


Wszyscy wiemy że wstrzykiwanie testosteronu zwiększa synteze białek ok 50 razy, w zależności od dawki i czasu, większość z nas zapomina jednak że zmniejsza on zarazem synteze kolagenu o ponad 50% - bardziej w granicach 80%, sprawiając że nasz stopień syntezy przypomina ten staruszka. Ponieważ kolagen buduje ścięgna, stajemy się narażeni na bardzo poważne kontuzje jeśli podnosimy coraz to większe ciężary, chyba że zrobimy przerwe w cyklu (chodzi o cykliczne stosowanie testosteronu - w USA wiele osób stosuje go w sposób ciągły np.: przez 2/3 roku) i pozwolimy stopniowi syntezy wrócić do normy. Inaczej będziemy mieli mięśnie goryla ze ścięgnami staruszka
Winstrol zwiększa syntezę kolagenu. Sprawi to że ścięgna rosną. Ale organizm rekompensuje sobie to sprawiając że stają się słabsze i bardziej podatne na kontuzje. Nawet nie wiesz ilu chłopaków doznało kontuzji podczas wysiłku anaerobowego (beztlenowego) będąc ma Winstrolu. Ludzie którzy robią serie po 1 - 5 powtórzeń, basebolliści którzy wykonują krótkie sprinty ze spoczynku (pozycji stacionarnej) - dla nich Winstrol powinien być ostatnim sterydem po który sięgną. Większość z nich lubi Winstrol ponieważ są po nm bardzo małe przyrosty masy a dla nich to jest ważne. Ścięgna pękają bardzo łatow na Winstrolu
Środki o których powiem zwiększają syntezę kolagenu oraz (co ważne) utwardzają/zagęszczają strukture połączeń między komórkami, co sprawia że ścięgna stają się twarde (wytrzymałe).
Winstrol mimo że zwiększa syntezę kolagenu, jak na ironie zmniejsza spójność/gęstość ścięgien, dlatego są one słabsze.
Możesz zaplanować cykl SAA który zwiększy syntezę kolagenu oraz spowoduje wzrost mięśni szkiletowych. Kluczem do tego jest odpowiedni dobór środków.
Deca, Equipoise, Anavar i Primobolan są środkami które z jednej strony spowodują wzrost mięśni szkieletowych a z drugiej jednocześnie podniosą stopień syntezy kolagenu, zwiększają masa i gęstość kości co sprawia że szansa odniesienia kontuzji spada prawie do zera w przeciwieństwie do sytuacji w której wybierzesz SAA takie jak sus, cyp, enth.
Kiedy jesteś na testosteronie zwiększa się masa i gęstość kości ale z powodu upośledzenia syntezy kolagenu ścięgna stają się słabsze.
Żeby zaplanować cykl którego celem jest zwiększenie masy/siły przy jednoczesnym zwiększeniu siły stawów/ścięgien.wiązadeł, wystarczająco aby nadążyło przy dużym przyroście mięśni, musisz wybierać środki takie jak Eq, Deca, Anavar lub Primo jako podstawę swojego cyklu. Testosteron może być dodany do cyklu aby utrzymać jego poziom w naturalnym stanie (tzn.: 100 - 200 mg/tydź) ale nie należy przekraczać tej granicy. Ponieważ wcześniej wspomniane środki zmniejszą wewnętrzną (własną) produkcję (poziom) testosteronu jego poziom może zostać utrzymany poprzez podawanie testosteronu z zewnątrz (100 - 200 mg/tydź). Testosteron w tych dawkach nie upośledzi syntezy kolagenu ale, paradoksalnie, pomoże ją zwiększyć. Tylko używanie testosteronu w dawkach powyżej 200 mg/tydź zakłuca syntezę kolagenu.
Deca w dawkach 3 mg/kg na tydzień zwiększy poziom procolagen'u III o 270% do końca 2 tygodnia. Procollagen III jest głównym wskaźikiem używanym do określania stopnia syntezy kolagenu. Jak wdać Deca jest bardzo dobrym środkiem dającym wszystko czego można oczekiwać - zwiększoną syntezę kolagenu, wzrost masy mięśniowejm, zwiększenie grubości i gęstości kości. Jedyną rzeczą jakiej nie uzyskasz to twardość (mięśni).
Primabolan w dawkach 5 mg/kg na tydzień zwiększy syntezę kolagenu o ok 180 % - gorzej niż Deca i Equipise ale nadal znacząco.
Equipoise w dawkach 3 mg/kg na tydzień zwiększy procollagen III o ok 340 % - ciut lepiej niż Deca.
Oxandrolone ma setki badań dokumentujących jego efektywność w leczeniu pacjentów którzy potrzebowałi gwałtownego wzrostu syntezy kolagenu.
Te środki mają dłuższy czas półtrwania niż większość SAA, powinno to być wzięte pod uwagę podczas planowania PCT z Clomidem. Oto one: Deca: 15 dni Equipoise: 14 dni Primobolan: 10.5 dni
Anavar ma okres półtrwania tylko 8 godzin więc nie powinien być problemem.
HGH jest najprawdopodobniej najbardziej efektywnym środkiem jeśli chodzi o zwiększanie syntezy kolagenu. Zwiększa ją w zależności od dawki - czym więcej HGH tym większy stopień syntezy kolagenu. Zaobserwowano także tą zdolność zarówno w badaniach krótko jak i długo terminowych. Z tego co czytałem HGH w dawkach 6 IU/dzień zwiększa stopień nagromadzenia kolagenu w uszkodzonych strukturach kolagenowych (miejsca kontuzji) o ok 250 %. Wyniki te pokazują że zwiększenie siły (chodzi o prędkość gojenia się) uszkodzeń w struktórze kolagenowej (np.: scięgna) spowodowane podawaniem HGH wywołane było przez większe nagromadzenie kollagenu w tych miejscach.
ęłęóEq, Primo, Anavar i Deca - wszystkie są dobre - zwiększają kilka bioproducentów (chcodzi o związki wywołujące syntezę) np.: procollagen I, II, III. HGH robi to samo tylko o wiele efektywniej/szybciej.
Użycie któregokolwiek z tych środków z jednoczesnym przyjmowaniem odpowiednich dawek testosteronu zwiększy syntezę kolagenu jednocześnie powodując przyrost masy mięśniowej.
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3027 Napisanych postów 35216 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 254541
czytałem w oryginale, SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 572 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14163
cos nowego i przydatnego
SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 12431 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 185431
Dzięki. Chciałbym odbić ale nie mam abona :(. Odwdzięcze się kolejnymi artami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3951 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 62148
i jak kazam zauwżysz nieczepiam sie "twoich" wypowiedzi jesli mają sens...
czytaj dalej...
a za arta SOG
1

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 12431 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 185431
No i ja nie czepiam się ciebie. Wiesz tam gdzie jest stado nabuzowanych testem mężczyzn zawsze będą kłótnie.
Peace bro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1307 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6677
Naprawde fajny arcik, wyjasnia nie ktore kontuzje qmpli

Konstytucja Rp art. 5 ust. 1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4337
SAA a sciegna/synteza kolagenu - BARDZO CIEKAWE zagadnienie. Dobry wybór tematyki.

Pozdrawiam,
1

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Usunięty przez Uriel za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 8310 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38343

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

...
Napisał(a)
Usunięty przez Uriel za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 10873 Napisanych postów 49713 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 12431 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 185431
E-lite to mój wzór . Robie tak jak on.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odblokowanie

Następny temat

Omka e3d czy e6d

Nutlove-choco