SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Saida/BLOG/judoczka na diecie,cel osiągnięty - str. 122 i walczymy dalej:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 117910

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Regresji,czyli że bierzemy coraz mniej ciężaru w kolejnej serii? To nie,tak chłopacy nie ćwiczą. A ja ćwiczę na siłowni tylko jak trenera nie ma,bo mam zakaz wstępu na siłownię Albo jak zupełnie nie mam z kim ćwiczyć.

Obliqes,to jak proponujesz ćwiczyć te przysiady? Bo dobija mnie słabość moich nóg i wiem,że muszę to poprawić.
______________________________________

Wczoraj dieta była trzymana cały dzień, za to bez treningu,bo tak trener kazał. Jak to dzisiaj będzie wygladało - nie mam pojęcia, o 10 mam pokaz judo i tam ustalimy,co z treningiem dzisiejszym.

Zmieniony przez - Saida w dniu 2009-02-18 08:27:16

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Tak jak robisz jest dobrze, ale nie musisz sie kurczowo trzymac 10 powtorzen, to moze byc zakres od 6-10 i po prostu dodawaj ciezar, tak by sie jeszcze w tym zakresie mieścić. Martwy ciag jest tez super na sile ogolna calego ciala, i nog tez.

A poza tym możesz sobie dodatkowo serie przysiadow bez obciazenia robic w ramach jakiegoś wytrzymałościowego treningu.
Ostatnio robiłam takie cos, na czas, na prawdę morderstwo dla nóg - zajmuje ok 15min:
1 padnij powstan - 14 przysiadow
2 padnij powstan - 13 przysiadow
3 padnij powstan - 12 przysiadow
.
.
.
15 padnij powstan - 0 przysiadow

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-02-18 10:12:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Obliqes, ten obwód to jeszcze na razie nie dla mnie,wystarcza mi sama tamta ilość padnij powstań,jaką mi dałaś w pierwszym treningu Ale po jakimś czasie na pewno spróbuję. Jakieś przerwy między kolejnymi seriami robisz,czy tak non stop padnia powsatrań i przysiad?

Wczoraj pokaz wyszedł ładnie,zrobiłam 7 rzutów i zebrałam spore oklaski od widowni,aż się chce trenować po czymś takim Ale treningu trener nie kazał robić,więc było tylko bjj. Suple: jak zawsze,dieta zgodnie z rozpiską i znalazłma nowy sposób na kurczaka

Trening wyglądał tak:
Na początku robiliśmy obalenia,później pracowaliśmy nad tym,żeby przejść z nich do bocznej.
Po przerobieniu obaleń zajęliśmy się pozycją boczną - klucze i kombinacje z nimi, duszenia z bocznej.

Potem przerobiliśmy dwia duszenia z dosiadu, ale słabo mi wychodziły (kontrola ręki przeciwnika głową),ale pod koniec już doszłam do tego,co robię źle - była to jedna z kombinacji z bocznej (boczna-dosiad- kończąca).

Na koniec jeszcze techniki z gardy - balacha i trójkąt, do tego omoplata,ale jak mówiłam,to robimy praktycznie na każdym treningu,jako techniki podstawowe.

Jak robię bjj bez judo wcześniej,to słabo się męczę na tym treningu. Za to mogę dawać z siebie wszystko,choć z drugiej strony - jestem bardzo rozgadana i rozpraszają mnie drobne rzeczy. Ot,taka natura Za to chłonę jak gąbka i wszystko dużo szybciej wychodzi.
____________________________________________________________________

Dzisiaj z dietą małe komplikacje - zjadłam dwa pączuchy,oprócz tego reszta zgodnie z rozpiską. W tym moemncie wszyscy w domu mają zakaz wnoszenia słodyczy do domu,a jak już,to mają je chować tak,żebym ich nie znalzła Bo wszystko wymiotę.

Z treningów tylko judo,znowu siłowo,podobnie,jak na ostatnim treningu
a) pierwsze cztery serie wyglądały następująco: 50 brzuszków z nogami pod kątem prostym, 50 odchyleń tułowia, 20 pompek japońskich w przód, 50 skośnych mięśni brzucha na stronę
b) kolejne cztery serie: 50 unoszeń nóg na mięśnie brzucha,rękoma trzymając się drabinek, 50 "delfinków", czyli w leżeniu tyłem unosiłam obie nogi, 20 pompek japońskich do tyłu i ponownie skosy,jak w pierwszej części serii.

Na koniec:
a) cztery serie dociągania, wszędzie po 10 powtórzeń: 20kg, 25kg, 30kg,35kg
b) cztery serie przysiadów,wszędzie też po 10 powtórzeń: 30kg, 35kg, 40kg,35kg. Na koniec sprawdziłam tylko,czy przysiądę 50kg. Przysiądę

Przy przysiadach na drugiej serii coś zrobiło "chrup" w kolanie i od tamtej pory było ciężej,ale dałam radę I mam pytnie,co do techniki: czy przy wstawaniu można delikatnie skręcać same kolana do środka czy raczej jest to ruch niepożądany?

Co do wrażeń: brak chęci do treningu znowu Nie wiem,skąd mi się bierze,ale trzyma się już od tygodnia i muszę ze sobą walczyć,żeby pójśc na matę. Do dzisiaj,jak już poszłam,to było dobrze,ale dzisiaj też musiałam sama ze sobą walczyć o każde powtórzenie, więc generalnie trening średnio się udał. Jestem zadowolona jedynie z dociągania i przysiadu.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
czy przy wstawaniu można delikatnie skręcać same kolana do środka czy raczej jest to ruch niepożądany?

NIGDY!!! Dbaj o stawy - urazy powstają najczęściej właśnie przez przesunięcie w płaszczyźnie poziomej. Jeśli tak jest, to za duży ciężar wzięłaś.

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2009-02-19 21:27:16

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ok,ok,będe pamiętać Zdarzyło się dzisiaj parę razy,ale właśnie nie na tym najwyższym ciężarze

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Możesz nawet lekko wypychać kolana na zewnątrz, jeśli Ci to pomoże - na pewno jest bezpieczniejsze, niż w drugą stronę.

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
rozciagaj sobie przywodziciele przed przysiadami i rozgrzewaj kolana, pokrec nimi w te i we wte. Na zmiane mozesz robic tez przysiad sumo, angażuje mocniej przywodziciele.
Z chrupnięciem to roznie bywa, w sumie moze nic nie oznaczac tak jest najczesciej, ale komfort musi byc.
A ma kto sprawdzic technike tobie bys robila prawidolow, to bardzo wazne, Pstryknij zdjecie chociaz jak robisz przysiad bez niczego

To trening na czas wiec przerwy nie ma, ale i tak człowiek nie daje rady ciurkiem wiec robi przerwy kiedy juz nie moze , by zlapac pare oddechow To dobry trening warto zrobic, nawet na zmiane z tamtym, a zreszta on sie pewnie juz wyczerpal, jak go robilas, to warto cos nowego wprowadzic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Myślę,że na pewno pomoże to wyzbyć się chęci skręcania kolana do środka. Dziękuję bardzo Radzio

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Pstryknij zdjecie chociaz jak robisz przysiad bez niczego

Ciało się inaczej układa bez obciążenia. Ja np. z pustą sztangą robię siady jak połamany .

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wiem,że przy zwykłych przysiadach lubię skręcać kolana do środka i przerzucać ciężar ciała na wewnętrzną stronę stóp,ale o dziwo przy przysiadzie z obciążeniem tego nie robię. I jak byłam młodsza to mi szły pięty do góry oraz czasem pochylałam się do przodu Teraz już patrzę w górę tylko przy jednym-dwóch powtórzeniach mi tak wychodzi. Przynajmniej tak mówi trener2

Tamten trening się jeszcze nie skończył,nie doszłam dalej,niż do 8 obwodów,bo zawsze z jakiegoś powodu miałam przerwę tygodniową,dwutygodniową i zaczynałam od początku

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

linki do stron

Następny temat

???

WHEY premium