SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SZtuka walki do obrony

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4683

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
czesc
moja historia nie jest zbyt piękna

4lata temu zostalem zaatakowany przez 3 kolesi


dopadli mnie , jeden usiadl na mnie zaczął okładać a 2 kopało
skonczylo sie to tak ze przez miesiac lezalem w spiaczce walczac o zycie, wiem ze jezeli bym znal jakas sztuke walki to bym sobie dal rade, teraz szczerze mowiac boje sie wychodzic z domu, zostal mi jakis uraz i wlasnie nie wiem czy zaczac cos trenowac, jezeli tak to jakie sztuki?


pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
a ja bym radzil wycignac kose oni predzej by ucielki ;))

jak wyciągasz kose to tylko po to by jej użyć.
A wątpie byś był przygotowany na to by później przesiedzieć ileś tam lat w pierdlu.

a co do combatów to w PL jest jeszcze choćby defendu czy kalaki

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Na kilku agresywnych, zdeterminowanych przeciwnikow zadziała pistolet (jeśli zdążysz go wyjąć). Ewentualnie pałka, miecz, czy nóż.

Jeśli chcesz się obyć bez zabijania-trenuj BIEGI.

Każdy normalny człowiek, nawet doświadczony instruktor sztuk walki, mając do wyboru walkę z kilkoma albo ucieczkę wybierze ucieczkę.

A na resztę pytań powinieneś znaleźć odpowiedź w temacie do którego link mam w podpisie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
no to jak po 4 latach Cie wzięlo dopiero na SW,to troszke czasu już minęło...jak do tej pory masz takie schizy że boisz się wyjsc z domu,to raczej zacząłbym wizyte od jakiegos dobrego specjalisty
co do SW to Cavior wyszystko napisał

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
nie przejmuj się , nikt pewnie z herosow - 4em nie dalby rady bo to po prostu nie możliwe. Na przyszłość kup sobie gaz pieprzowy i wal na twarz, ewentualnie klate z możliwie wyprostowaną ręką, to żadna ujma walnąć gazem jak idziesz w nocy czy masz co innego na głowie. mój kumpel miał podobną ostatnio sytuację we Wrocławiu , także niestety zdarzają się takie mendy.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Ja uważam, że gaz jest na prawdę rewelacyjnym narzędziem do obrony. Praktycznie daje szansę na ucieczkę czy nawet walkę z kilkoma napastnikami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
oczywiście że tak, mój stary też niedawno używał wieczorem z powodzeniem. Mój kumpel ma takiego pecha że w niecaly miesiac po tym zajsciu ( gdzie dostal od 3 kolesi ) , po miesiacu wracajac na chate zostal zaczepiony przez 2ch o "fajkę" , pozniej o zapałki , zaczeli się do niego sadzić z rękoma jak powiedział że nie ma, sypnął gazem , nie patrzył mówił nawet dokładnie gdzie wali , odeszli tylko coś odburkowując .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
gaz jest dobry,ale jednak jak sie patrzy gdzie tym gazem wali

PS: Oczywiscie pod warunkiem że zdąży się po niego sdięgnąć,oraz jak mi się ostatnio zdarzyło pod warunkiem ze nie da się zbytnio napastnikowi zauważyć ze mamy coś w zanadrzu

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2009-09-24 04:06:03

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Jeśli chodzi o gaz,to ostatnio rozmawiałem z kolegą-instruktorem samoobrony,taktyki interwencji i strzelania ,to opowiadał,że na bramce ograniczył bardzo techniki interwencji,żeby nie było uszkodzeń gościa i problemów przez to,przerzucił się na gaz właśnie,a swoje inne umiejętności wykorzystuje jak nie ma innej alternatywy i gaz nie daje rady.Policjanci na gaz przymykają oczy,gdy "poszkodowani" ich wezwą,bo nie matrwałych uszkodzeń,co po technikach typowych walki ,lub walnieciu parę razy batonem,lub innym sprzętem się zdarzają.

Sztuka walki do obrony?Lepiej trenować dla przyjemności,na marginesie powinna być chęć wykorzystywania poznanej SW tylko po to żeby się bronić,lepiej właśnie kupić sobie gaz i trochę różnych rzeczy z nim przetrenować.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Zawsze można się drugą ręką dystansować, jak w przypadku broni palnej także raczej cięzko jest nie sięgnąć po gaz. No chyba, że atak następuje zza pleców czy coś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Dollar masz rację.Nie chciałem pisać już co mozna sobie potrenować z gazem,ale skoro podobnie myślimy to rozwinę temat.Można uczyć się szybkiego wyciagania gazu(najlepiej mieć dla niego stałe ergonomiczne miejsce-tak aby po czasie trenowania reka szła tam automatycznie i jak najszybciej).Proponuję taki trening stopnowo.Najpierw samo wyciąganie,potem ,gdy już idzie nam w miarę płynnie i szybko robimy to po pompeczkach,lub z zawiązanymi oczami,co ma być pewnym odwzorowaniem stresu,bo w tym stanie tak łatwo już się nie wyciąga sprzętu,o czym sam się przekonałem.Można z kumplem,czy inną osobą,z kimś kto się do nas zbliża potrenować uderzenia stopujące nasadą dłoni w klatę,splot słoneczny(w realu można stopować twarz ) z jednoczesnym wyciaganiem gazu(poodobne ćwiczenia robi się z bronią krótką).

Po co tracić czas na uczenie się przez kilka lat sztuki walki dla obrony,skoro można to zrobić w inny sposób i znacznie szybciej?Liczy się ekonomiczny rachunek.


Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-09-24 16:21:04

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Samouczek - boks

Następny temat

Co najlepiej wybrac po boksie??

WHEY premium