SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SZTYWNY91/Forma is coming (92)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 126168

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
WITAM WSZYSTKICH

Po długim namyśle postanowiłem założyć dziennik treningowy. Głównym powodem założenia dziennika jest brak motywacji do treningów. Poza tym, zaczyna się sesja, później wakacje(jakaś praca, imprezy), przez co będzie mi ciężej skupić się na diecie i treningach, a dzięki dziennikowi, mam nadzieje, że nie będę miał problemu z utrzymaniem odpowiedniej dyscypliny i motywacji

Historia
A więc zaczęło się w wakacje, a dokładniej w sierpniu 2008 roku, miałem te 16 latek, pracowałem przez całe wakacje, na nowe ciuchy, na imprezy i inne głupoty, ale wpadłem na pomysł, że może zacznę ćwiczyć, dużo kumpli chwaliło się ile to oni podnoszą, jakie to ławeczki mają, z drugiej strony często kumple się dziwili czemu mam tak zapadniętą klatę (szewska klata), w pewnym momencie zaczęło mi to przeszkadzać. suma sumarów kupiłem sobie ławeczkę keltona, troche obciążenia, gryfy, posprzątałem w piwnicy i postanowiłem, że będę ćwiczył. Poczytałęm trochę na forum, ułożyłem sobie trening, dietę, ładnie rosłem, lecz niestety młody byłem, dobrze mi się układało z dziewczynami, a więc zaczęło się dużo imprez, alkoholu, spadki, kontuzje i tak przez dwa lata z systemem parę miesięcy ćwiczeń pare miesięcy imprez osiągnąłem bardzo niewiele. jednak po maturach w maju 2010 r. postanowiłem, że zacznę ćwiczyć na sto procent. I tak mniej więcej od 2 lat ćwiczę bez przerwy.

Wymiary, typ budowy

wzrost 174
waga 80
łapa 38
klata 106
pas 87
talia83
uda 61
łyda 39

czyli jak widzicie jest lipton

jeśli chodzi o typ budowy to jestem bardzo drobnokostny, raczej wiotki, lecz o dziwo łatwo nabieram tłuszczu, gdy nie trzymam diety.


Cele


w tej chwili jestem po 13 tygodniach redukcji, na której schudłem 10 kilo oraz zeszło mi 12 - 13 cm z pasa, uznałem że nabywanie wielu kilogramów nie ma zupełnie sensu. Mam zamiar przybrać max 10 kg w okresie czasu czerwiec - marzec. Zależy mi głównie na łapach, które zawsze wolno rosły, na szerokości i grubości pleców, na górze i środku klaty, na szerokości i tyle barków, na dwugłowych uda i na masie mięśni brzucha. Siłowo chciałbym do końca okresu masowego brać 140 na serie w przysiadach i ciągach.



dieta

na redukcji skończyłem na 2300 kcal w dni treningowe, a więc mysle że jak zacznę masę od 2400 i będę sobię dodawać 100-200 co tydzień to będzie ok a więc:

1. płatki owsiane 50 g
migdały 20 g
jajka 250 g
oliwa 15 g

2. filet z kurczaka 200 g
oliwa 15 g

3. filet z kurczaka 200 g
kasza 50 g

TRENING

4. mintaj 200 g
makaron durum 50 g

5. twarożek 100 g
oliwa 15 g

oczywiście do diety wliczam warzywa i owoce





Trening


poniedziałek klata + bic

1. wyciskanie na skosie rampa 8
2. wyciskanie hantli na płaskiej 4x 10
3. przenoszenie sztangielki 4x 12
4. uginanie ramion ze sztangą 4x 8
5. uginanie młotkowe ławka skos 4x 12


wtorek plecy + przedramiona

1. MC rampa 6
2. drążek nachwyt 4x 6 (stały ciężar)
3. Wiosło sztangą podchwytem 4x 8
4. Wiosło nachwytem szeroko 4x 10
5. odwrotne rozpiętki 4x15
6. przedramiona podchwyt 3 x 20
7. przedramiona nachwyt 3 x 20



czwartek barki + tric

1. wyciskanie hantli siedząc 4 x 10
2. unoszenie hantli siedząc 4 x 15
3. podciąganie sztangi do brody szeroko 4 x 12
4. szrugsy siedząc hantlami 4 x 12
5. wyciskanie sztangi wąsko 3 x 8
6. francuz leżąc 3 x 10
7. ściąganie drążka 3 x 12

piątek nogi + brzuch

1. przysiad tylni rampa 6
2. przysiad przedni 4 x 10
3. żuraw 4 x 10
4. uginanie nóg z hantlą leżąc 4 x 12
5. wspięcia na palce z hantlą 4 x 20
6. spięcia brzucha leżąc 3 x 20
7. unoszenie nóg leżąc 3 x 20




suplementacja

podczas redu brałem dużo supli, więc postanowiłem, że ww najbliższym czasie będę brał tylko magnez i tran


Myślę że to chyba wszystko :) trening i dietę zaczynam od poniedziałku :)




Zmieniony przez - SZTYWNY91 w dniu 2012-06-02 18:58:18

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2237 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14236
masz podobną historię do mojej z tymi imprezami i alkoholem ;d

"Żółty ser tam wrzuciłeś ?
Może jeszcze narkotyki zacznij zażywać ? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
Myślę, że takich jak my jest o wiele wiele więcej :D, teraz potrafię parę tygodni bez alko wytrzymać, ale po paru miesiącach bez zabaw to już zwariować można :D

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
a teraz fotki, nie umiem przerabiać, więc troche lipa wyszła z jakością, ale myslę że w miare coś widać :D
1. wakacje rok 2008
2. koniec lutego tego roku. 1 tydzień redukcji
3. 13 tydzień redu
4. jakieś pozowane :D










Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Walnąłbyś jakieś normalne pozy. A nie w lustrze xD
Jest dobrze, powodzenia życzę :)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
Venc1Lq - postaram się w najbliższym czasie wrzucić trochę fotek i dzięki za wsparcie

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
tu w pozach jak widać jest straszna lipa, głównie w łapach i plecach.







Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Najlepsza metamorfoza z tego 1 zdjęcia które zapodałeś w drugie z chłopaczka w wielkiego chłopa
Powodzenia

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie jest źle, gdzie te patyczki "sztywny palu Azjii"
Porób trochę szrugsów, pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Dobrze jest, plecki fajne. No i widać że nogi ćwiczysz, a nie jakiś bocian ;d

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
Killing232 - raczej z chuderlaka w grubasa, tak wogóle to na pierwszej fotce ważyłem 62 kg, a na drugiej 92

pawel1235 - w rzeczywistości łapy strasznie chude

Venc1Lq - plecki wydają mi się strasznie wąskie i płaskie, ale dzięki . A nóżki to ćwiczę od zawsze, nie wyobrażam sobie żebym tego nie robił

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do poprawy. Proszę o pomoc.

Następny temat

Może i bardzo tego chcemy, lecz z grupy i tak nie wyjdziemy /// SPAM TDP !!

WHEY premium