SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SZOK!!!! 40 % z nas ma niedoczynnosc tarczycy i nie wiem o tym

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47093

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41
Dr Barnes opisał w swojej książce hipometabolizm (tzn. niską przemianę materii, charakteryzującą się niską spoczynkową temperaturą ciała). Nie jest to równoznaczne z niedoczynnością tarczycy, ale choroba ta wymaga diagnozy i leczenia!
Związana jest z niską odpornością organizmu i powoduje szereg chorób podanych przez dr Barnesa.
Przyczyną objawów niedoczynności tarczycy mogą być również: niedoczynność przysadki (częstsza niż się przypuszcza), niedoczynność nadnerczy (wtedy jest niskie DHEA), niskie ciśnienie krwi (niewydolność krążenia?), zespół dominacji estrogenów lub niedobory mikroelementów.
Choroby tarczycy często wywołane są niedoborami podstawowych mikroelementów: selenu, manganu, miedzi lub cynku.

Przypuszczalnie TSH może być w normie, kiedy razem z niedoczynnością występuje nadczynność tarczycy (w badaniu scyntygraficznym może być obecny guzek ciepły lub gorący). Guzek taki może wytwarzać głównie T3, w zmiennych ilościach, podczas gdy okresowo jest za mało T4 (niska rezerwa tarczycy).
Choroby tarczycy mogą mieć podłoże autoimmunologiczne, to znaczy spowodowane są obecnością przeciwciał przeciwko receptorom TSH, przeciwko symporterowi sodowo-jodkowemu, przeciwko TPO lub tyreoglobulinie - ciągle odkrywa się nowe fakty.

----------------------------------------------
Niedoczynność tarczycy może się przejawiać w postaci rozmaitych symptomów. Z wielu przebiegłych dolegliwości, które wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne, żadna nie jest tak powszechna jak niedoczynność. I żadna nie daje się tak łatwo i tanio uleczyć. Jednak właśnie ona jest najczęściej nie leczona a nawet nie podejrzewana.

Dawno już uznano, że silna niedoczynność tarczycy może mieć niszczący wpływ. Dziecko urodzone z silnie uszkodzoną tarczycą pozostanie karłem i będzie idiotą, o ile nie poda mu się preparatu tarczycy.

Dorosły z niedoczynnością tarczycy ma twarz “księżycowatą", grube rysy, grube nozdrza i wargi, powolną mowę oraz cierpi z powodu słabości i bierności aż do apatii.

Łagodna forma niedoczynności nie jest rzadka, a jej objawy mogą być mylące. Mogą występować różne objawy, nie mające nic wspólnego z ostrą formą niedoczynności.

Jednym z nich jest zmęczenie. Może ono opanować ofiarę tak powoli, że traktuje je ona jako normalny stan.

W innych przypadkach mogą wystąpić inne objawy, a nawet cały kompleks objawów: silne bóle głowy, powtarzające się infekcje, problemy skórne, zaburzenia pamięci, trudności w koncentracji, zaburzenia cyklu miesięcznego, depresja, symptomy paranoi.

Często tacy pacjenci są sklasyfikowani jako psychosomatyczni, a wielu jako hipochondrycy.

Przyczyną zamieszania są też zawodne testy. Należałoby zmierzyć ilość hormonu tarczycy wewnątrz każdej komórki ciała, gdzie kontroluje on szybkość utleniania paliwa. Oczywiste jest, że taki test nie jest możliwy.

Podstawowy test metabolizmu, w którym mierzy się ilość zużytego tlenu w stanie całkowitego spoczynku wymaga braku wszelkiej aktywności - wysiłku, trawienia, napięcia czy nawet zmartwienia. Należałoby go przeprowadzić po obudzeniu pacjenta, ale zanim otworzy on oczy. W rzeczywistości popełnia się wiele błędów.

Przez jakiś czas uważano, że pomiar poziomu cholesterolu we krwi może być przydatny. Nie może on jednak być uniwersalnym wskaźnikiem niedoczynności.

Innym testem jest pomiar ilości jodu związanego z białkiem (PBI). Jod z soli jodowanej może jednak łączyć się z białkiem dając błędny wynik. Mierzy się również ilość pobranego jodu radioaktywnego. Test ten jest jednak drogi i uciążliwy dla pacjenta. The Medical Letter ostrzegł niedawno, że szereg leków lub nawet szampony mogą zakłócić wyniki testów.

Pojawiło się wiele innych testów, których interpretacja jest jednak trudna. Pomiar stężenia hormonów we krwi nie dostarcza informacji o ich ilości wewnątrz komórek ciała. Można go porównać do oceny wydatków osoby rozrzutnej na podstawie zawartości portfela lub konta w banku.

Prostym testem jest pomiar podstawowej temperatury spoczynkowej. Poniżej temperatury 36.6oC mamy do czynienia z niedoczynnością tarczycy niezależnie od wyników innych testów. Zastosowanie leczenia preparatami tarczycy powoduje wzrost tej temperatury. Nie ma ryzyka nadczynności tarczycy dopóki podstawowa temperatura nie przekroczy 36.8oC.

Pomiaru temperatury należy dokonać rano, po obudzeniu się (termometr powinien być wstrząśnięty wieczorem). Temperaturę mierzy się w ustach lub pod pachą przez 10 minut, pozostając w spoczynku. Jednak dokładność tego testu mogą zakłócić takie czynniki jak: głodówka, niewydolność przysadki lub nadnerczy. Infekcje podwyższają temperaturę.

Dzieciom można mierzyć temperaturę w odbytnicy przez 2 minuty (jest ona około jednego stopnia wyższa niż pod pachą).

Mężczyźni mogą mierzyć temperaturę dowolnego dnia.

U kobiet temperatura waha się w cyklu. Najlepiej mierzyć temperaturę drugiego i trzeciego dnia cyklu. Po menopauzie można mierzyć każdego dnia.

Brytyjczycy pierwsi uznali niedoczynność tarczycy i zsyntetyzowali tyroksynę. Oni też jako pierwsi porównali wyniki różnych testów diagnostycznych. Zastosowanie całej baterii testów (podstawowy test metaboliczny, pomiar PBI, tyroksyny i cholesterolu) nadal pomija 20% przypadków niedoczynności.

Niektórzy lekarze mają zastrzeżenia do testu temperatury podstawowej, umożliwiającego pacjentom własną diagnozę. Ponadto jest to test bezpłatny.

Tarczyca kontroluje również poziom cholesterolu. Niedoczynność może prowadzić do chorób serca łącznie z zawałem. Leczenie niedoczynności zapewnia ochronę serca. Rosnąca ilość ataków serca jest związana ze wzrostem częstości niedoczynności tarczycy. Niedoczynność może również zwiększać częstość raka i ropniaka płuc.

Nawet do 40% społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych może być dotknięte niedoczynnością tarczycy.

Społeczeństwo składa się obecnie z dwóch grup: odpornych na infekcje i wrażliwych, którzy uniknęli śmierci dzięki postępowi medycyny. Ta druga grupa jest nową populacją. Jej członkowie łatwo ulegają infekcjom, często wskutek wadliwie funkcjonującej tarczycy. Są oni również podatni na inne wyniszczające choroby: choroby serca, rak płuc i ropniak płuc.

Leczenie za pomocą środków farmaceutycznych jest dobre, kiedy nie mamy innego wyboru. Jeśli jednak stosujemy je z powodu zmniejszonego wydzielania hormonów tarczycy, nie dostarczamy organizmowi tego, co on potrzebuje: jego własnej potężnej broni biologicznej.

Wielu pacjentów jest jednak leczonych za pomocą środków uspokajających, stymulujących lub innych, które tylko osłabiają symptomy. Wielu traktowanych jest jako neurotycy, hipochondrycy. Inni cierpią na choroby serca i inne wyniszczające choroby.

Już w 1933 roku O.P. Kimball (Cleveland Clinic) stwierdził, że żadna choroba nie jest tak często spotykana i nie rozpoznawana jak niedoczynność tarczycy. Przyczynę tego upatrywał w przekonaniu, że niedoczynność musi być związana z obrzękiem śluzowatym. “Dlaczego jednak to przekonanie miałoby się utrzymywać w świetle dowodów eksperymentalnych świadczących, że jest przeciwnie, trudno zrozumieć".

G.K. Wharton z Uniwersytetu Western Ontario uważa natomiast, że “kretynizm i obrzęk śluzowaty są podręcznikowymi przykładami niedoczynności gruczołu tarczowego. Bardzo mało napisano o łagodniejszych i nietypowych formach niewydolności tarczycy."

Arnold Jackson napisał w The Journal of the American Medical Association: “Niedoczynność tarczycy jest najczęstszym schorzeniem chronicznym i jednocześnie najczęściej przeoczanym u osób mieszkających w Middle West. To stwierdzenie jest oparte na doświadczeniu 37 lat diagnozowania i leczenia tysięcy przypadków w klinikach Mayo i Jackson".

Jedną z obrazowych demonstracji znaczenia tarczycy dla organizmu były eksperymenty Broda O. Barnesa na królikach.

Jeśli młode króliki pozbawi się gruczołu tarczycy, po upływie dwóch tygodni ich sierść staje się sucha i zaczyna odpadać. Po następnym tygodniu ich waga pozostaje w tyle za wagą zdrowych królików. W miarę upływu czasu każda ich komórka jest dotknięta brakiem hormonu tarczycy. Króliki te przechodzą szereg infekcji, a czas ich życia sięga połowy średniego czasu życia. Jeśli poda im się preparaty tarczycy, wracają cudownie do zdrowia.
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 62148
ciekawe.......

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 391 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2301
bardzo ciekawe jednym słowem chłopaki wiecie co trzeba dorzucać do cyklu zeby nie chorować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 898 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24602
Ciekawe.

Ginomen czasem jednak coś ciekawego napisze, trzeb to przyznać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41
Nadciśnienie może być obecne przez lata, nie alarmując ofiary, nie dając wskazówki jego obecności i nie wywołując objawów. Około 23 miliony Amerykanów cierpi na tą chorobę. Jednak połowa o tym nie wie, a połowa z tych, co wiedzą o tym, nie jest leczona.

U chorych na nadciśnienie ataki serca są trzy do pięciu razy częstsze niż u innych, wylewy krwi do mózgu – cztery razy częstsze, przeciążenie serca – 5 razy częstsze. Rośnie ryzyko uszkodzenia nerek i ślepoty.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadza się narodową kampanię przeciwko nadciśnieniu. Biorą w niej udział organizacje rządowe, lekarskie, przedstawiciele przemysłu, firm farmaceutycznych i towarzystw ubezpieczeniowych.

Z każdym uderzeniem serca ciśnienie krwi wzrasta, w okresie odpoczynku serca, ciśnienie się obniża. Ciśnienie waha się w ciągu dnia: zmniejsza się w czasie snu, wzrasta w czasie aktywności fizycznej lub podniecenia. System regulacji ciśnienia dostosowuje się precyzyjnie i szybko do potrzeb. Ale ten system kontroli może ulec uszkodzeniu prowadząc do nadciśnienia.

Objawy nadciśnienia: bóle i zawroty głowy, słabość lub zmęczenie, mogą być uznane za wynik innych zaburzeń.

Kiedy serce musi pompować krew przy nadmiernym ciśnieniu, jego objętość się powiększa, a mięsień sercowy się osłabia.

Nadmierne ciśnienie w naczyniach wieńcowych, które zaopatrują serce, może uszkodzić ich ścianki i umożliwia powstanie słabych punktów, w których niesione przez krew złogi odkładają się. Gromadzenie się tych złogów zwęża średnicę tętnic, zmniejszając przepływ krwi do serca i torując drogę do ataku serca.

Nadciśnienie zwiększa ryzyko wylewu krwi do mózgu, powodując zatkanie tętnic mózgowych złogami. Dwa miliony Amerykanów cierpi z powodu skutków wylewu: paraliżu, straty czucia, równowagi, wzroku czy mowy.

Nadciśnienie jest też główną przyczyną przeciążenia serca. Osłabione serce nie może dostatecznie zaopatrywać tkanek. Niedokrwione nerki nie usuwają dosyć wody z krwi, zmniejsza się ilość moczu, a woda gromadzi się w płucach i innych tkankach.

Jest oczywiście wiele przyczyn nadciśnienia. W 10 do 15% przypadków można ustalić przyczynę. Może to być zwężenie aorty, leczone operacyjnie.

W niektórych przypadkach spowodowane jest ona łagodnym nowotworem nadnerczy, który wytwarza nadmierną ilość substancji podnoszących ciśnienie krwi. I w tym przypadku leczenie polega na operacyjnym usunięciu nowotworu.

Niedożywione nerki wytwarzają reninę, która wyzwala wzrost ciśnienia krwi. Jeśli dojdzie do arteriosklerozy nerek, w wyniku zatkania tętnicy nerkowej złogami, spadek przepływu krwi powoduje uwolnienie reniny.

Jednak w większości przypadków - od 85 do 90% - nie można podać określonej przyczyny fizycznej nadciśnienia.

W 1971 roku dr Sidney C. Werner wyjaśnił zależność między nadciśnieniem i niedoczynnością tarczycy. W niedoczynności ciśnienie krwi jest często podwyższone, powracając do normy po leczeniu.

Pacjenci z Wiednia w Szpitalu Kaiserin Elisabeth (1958) cierpiący na wole wykazywali wzrost ciśnienia krwi z wiekiem. Potrzebne były kolejne operacje usuwania tarczycy w celu zapobieżenia uduszeniu. Po każdej operacji ciśnienie krwi rosło.

Dr Pericles Menof z RPA leczył pacjentów z nadciśnieniem preparatami tarczycy. Stan tych, u których nadciśnienie związane było z chorobą nerek, nie uległ poprawie. Jeśli tętnica nerkowa ulegnie stwardnieniu zwężającemu i zatkaniu, terapia tarczycy nie poprawi krążenia w obrębie nerek.

Nadciśnienie występuje u 10% populacji, niedoczynność tarczycy u 40%. O ile niedoczynność nie chroni przed nadciśnieniem, obie choroby mogą występować łącznie.

Pacjenci z nadciśnieniem poddani terapii preparatami tarczycy chorują znacznie rzadziej niż wynikałoby to z danych statystycznych typowych dla wieku. Jedynie w przypadku uszkodzenia nerek, leczenie tarczycy musi być wspomagane lekami obniżającymi ciśnienie.

Oczywiście są inne przyczyny nadciśnienia. Jeśli jednak test temperatury podstawowej wykaże obniżoną temperaturę, niedoczynność tarczycy powinna być niezwłocznie leczona. Leczenie powinno być kontynuowane przez całe życie.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41
OTYŁOŚĆAby pokonać otyłość niezbędna jest efektywna dieta odchudzająca i sprawne działanie tarczycy.

Dieta bogata w węglowodany sprzyja otyłości. Są one szybciej przyswajalne, absorbowane i magazynowane w wątrobie czy w mięśniach. Szybko opuszczają przewód pokarmowy wywołując uczucie głodu.

Posiłki tłuste wolniej opuszczają żołądek nie powodując bólów z głodu.

Miażdżyca może być związana z dietą (patrz ATAKI SERCA). Poziom cholesterolu jest jednak związany z aktywnością tarczycy, a leczenie niedoczynności przywraca poziom cholesterolu do normy.

Manipulacja dietą przyczyniła się do wzrostu występowania otyłości. Przy ograniczeniu tłuszczów, zwiększone zostało spożycie węglowodanów. To właśnie one odpowiedzialne są za wzrost apetytu.

W latach pięćdziesiątych dr Alfred W. Pennington polecał dietę bogatą w tłuszcze. W 1956 roku w Lancecie donoszono, że strata wagi była szybsza na diecie wysokotłuszczowej niż na wysokobiałkowej. Kaloryczność tłuszczy jest około dwukrotnie większa niż białek, ale rekompensuje to wydłużony czas przebywania tłuszczów w żołądku i związany z tym spadek apetytu.

Dieta wysokotłuszczowa pozwala na uniknięcie nadmiernego wzrostu cukru we krwi, tak powszechnego przy spożywaniu węglowodanów. Wysoki poziom cukru uwalnia insulinę do krwi, zwiększając zapotrzebowanie na glukozę.

Na podstawie doświadczeń na szczurach stwierdzono, że insulina zwiększa apetyt i nadmiar jej we krwi przy braku pożywienia przez godzinę doprowadza do śmierci zwierząt w konwulsjach hipoglikemicznych.

Głodówki są polecane osobom, które nie mogą pozbyć się nadwagi w inny sposób. Z powodu osłabienia i niskiego ciśnienia osoby te wymagają hospitalizacji. Po 24 godzinach, rezerwy węglowodanów w organizmie zostają zużyte i w moczu pojawiają się ketony. Następuje po w wyniku mobilizacji zmagazynowanych tłuszczów.

Ketozę można również osiągnąć eliminując węglowodany z diety przy zapewnieniu wystarczających ilości białek i tłuszczów. Jest to tańsze i praktyczniejsze niż hospitalizacja. Ketony pojawiają się we krwi po 24 godzinach, a apetyt obniża się. Dobre samopoczucie pojawia się zazwyczaj po kilku dniach. Dietę można kontynuować przez kilka tygodni

Dieta wysokobiałkowa zwiększa zapotrzebowanie na hormony tarczycy. Nadmiar białek obniża podstawowy metabolizm. To wyjaśnia dlaczego tak trudno stracić wagę stosując standardowe, wysokobiałkowe diety.

Racjonalna dieta zapewnia 1 gram białka na kilogram masy ciała i minimum 50 g węglowodanów, w celu uniknięcia ketozy. Należy spożywać dostatecznie dużo tłuszczów, aby zaspokoić apetyt. Dietę tą można stosować przez dłuższy okres czasu, jeśli dostarcza się dodatkowo witaminę B.

chylcie czoła przed potega ginomena:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3465 Napisanych postów 36347 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 259935
Nadmiar białek obniża podstawowy metabolizm. To wyjaśnia dlaczego tak trudno stracić wagę stosując standardowe, wysokobiałkowe diety.

z tego co wyczytalem to jest odwrotnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41
wlasnie moze ktos madry sie wypowie na ten temat bo nawet taki expert jak ja jest teraz w kropce, ah ano i przyjrzyjcie si esobie, ile z was , szczegolnie kobiet , zle wyglada, ma klopoty z cera, wciaz zalany wyglad itp, i to nie wina tego ze ktos jest ednomorfem tylko niski poziom tarczycy, ale biznes sie kreci bo wciaz kupujecie nowe kremy, kosmetyczki,odzywki, ktora malo daja a tylko maskuja niedostatek, ,jesli ni ewierzyci eprpoponuj ezrobic kazdemu z was experyment poprostu zazyjdzie przez tydzien 50 mcg eurothyxu i obserwujciee siebie , i tylko ni emowci ze si eboici eze was zablokuj eito bo to bzdura tak mala dawka nie blokuje i jest to calkowici enaturalny hormon cial a , nie ma zadnych skutko wubocznych!!!

NA KOLANA PRZED POTEGĄ GINOMANA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41
OBALAM MITY:w skrocie i na temat, to co bylo modne 10 lat temu jest zakorzenione w waszej psychice mimo ze jest sprzeczne z naukowymi dowodami i praktyka
1.OGRANICZ SOD I POJ DUZO WODY-to najwiekszze nieporozumienie, czy wiEcie dlaczego niektorzy sa na zawodach plascy jak deska i zalani woda zarazem? ano dlatego wlasnie ze za bardzo wzieli sobie do serca powyzsze slowa, pijac duzo wody bez odpowiEdniej podazy soli, nawet przyjmujac duzo magnezu potasu, wapna i weglowodanow, nadal bedziemy plascy i jeszcze bardziej zalani, sod to krew , im mniej sodu jemy tym mniej krwi krazy, miesniie sa zalane plaskie i miekkie, a skladniki odzywcze gromadza sie pod skora, przy niedoborze sodu potas ucieka z miesni,bleble niechec mi sie pisac o aldosteronie itp
moja rada, do kazdej butli 1,5 litrowej czystej wody dosypywac pol lyzeczki soli,lub chlejcie wode z morza i nie ladujcie w siebie duzo potasu bo efekt podobny bedzie jak z ograniczeniem sodu

2.DIETY WYSOKOTLUSZCOWE NISKOWEGLOWE SA DOBRE: hehe czy wiecie ile osob popelnilo samobojstwo na dieciesniewskiego? nie wiecie bo to zatajono, otoz normalny czlowiek siedzcy pol dni an adupie , musi miec dzienni edo dyspozycji ok 150-200 wegli, jesli ich ni edostanie musi je wytworzyc z bialka koniec kropka, a wiec po co obciazac organizm dodatkowa praca?duze spozycie tlusczu nic tu ni eda, uklad nerwowy i mozg popzrebuje weglowodanow i zaden tluszc tego nei zastapi, diety CKD i ine to kompletna bzdura ktor auszcupla tylko zapsa glokogenu i wody i daj ezludzenie szczuplosci, wysokotluszcowa diet apowoduje nerwowosc, bezsennsoc, agresje alenie daje sily:) ok ide sie odesrac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3465 Napisanych postów 36347 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 259935
pisz pisz niech Cie kupa nie zatrzymuje, soga dalem bo ciekawie piszesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 62110
NA KOLANA PRZED POTEGĄ GINOMANA


kłaniam się miszczu.......

luknelem po lebkach i ogolnie to nic ciekawego nie odkryłeś

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Salbutamol - uboczne skutki

Następny temat

Duraject 100

Obnizka