SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SW w Krośnie pod kątem realnej walki - nie polecam

temat działu:

Baza klubów Sztuk Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 520
Założyłem ten temat dla wszystkich osób z Krosna i okolic aby przestrzec je przed wybieraniem się na trening SW w tym mieście,zakładając oczywiście że oczekują one dobrego treningu pod kątem realnej walki a nie dziecięcego light contactu

Dlaczego?

Jak się orientuje to w Krośnie na dzień dzisiejszy są 3 kluby sztuk walki

1.Judo Uks "piętnastka" (większość to same dzieci 6-14 lat, brak doświadczonych instruktorów)
2.Krośnieński Klub Karate Kyokushin (niby znany na całą Polskę ale tylko dzięki dobrym zawodnikom w KATA a o light contact-cie się nawet nie będe rozpisywał bo to się mija z celem...aha no i zapomniałem oczywiście dodać że większość członków klubu to także dzieci o podobnej granicy wiekowej jak wyżej na judo)
3.Klub Karate Garyu (parz. punkt.1)

4??? W Krośnie funkcjonowała także sekcja Muay Thai i podobno chłopaki naprawdę porządnie się tam obijali ale ponoć rozpadła się z braku odpowiedniej ilości członków,choć niewiem czy w tej chwili się reaktywowała (więc jeżeli jeszcze istnieje a ktoś szuka klubu w którym chciałby się nauczyć naprawdę dobrze walczyć, bez złych nawyków, to polecam, bo słyszałem wiele pochlebnych opinii)

Ja osobiście uczęszczałem na treningi Kyokushin na których tylko nauczyłem się poprawnie trzymać gardę i nie opuszczać rąk podczas uderzania...no i low kicki dość ładnie mi wychodziły

BO cała reszta pod kątem realnej walki to tylko złe nawyki
No bo jak można powiedzieć że klub uczy sztuki walki jeżeli w ogóle nie trenuje NIKOGO pod kątem full contactu (a sam FULL to dopiero początek drogi do wprawy w realnej walce)

Uderzenia na głowę pięściami zabronione (kiedyś na zawodach uderzyłem przeciwnika lekko prawym prostym w szczene odruchowo bo sam się wystawiał i mało co nie zostałem zdyskfalifikowany) nawet na sparingach uderzenia pieścią na głowę zabronione (chyba że z liścia )"Walka" ogranicza się praktycznie do kopania po tułowiu i polowaniu na "headshota" który w realnej walce skończył by się już sprowadzeniem. Moim zdaniem ten klub nie oferuje prawie niczego wartościowego pod kątem obicia w realnej walce.

Kihon aplikuję złe nawyki - tsuki kończy się ręką pod pachą, śmiech na sali, gdy jeszcze chodziłem na karate, w czasie przeznaczonym na trening samoobrony zamiast nauki dźwigni, rzutów, mieliśmy "przedszkolne" zapasy na kolanach (spraw by przeciwnik padł plecami na matę za pomocą rąk) które na dłuższą metę dawały jakąś namiastkę Grapplingu ale robiliśmy je tylko raz

Mógłbym jeszcze długo wymieniać bezsensowność treningów ale napiszę tylko tyle że raz instruktor na treningu powiedział że gdyby nawet chciał nas szkolić pod kątem FULL CONTACTU to niemiałby czasu bo cały trening musi przeznaczyć na przygotowywanie zawodników do zawodów KATA i LIGHT CONTACT a główny Sensei właśnie do KATA przywiązuje największą wagę

Jeżeli chodzi o Judo to nie chodziłem na nie, ale słyszałem nieraz że ogromna większość sekcji to dzieci 6-14 lat a one nie były by zbyt dobrymi partnerami sparingowymi (a do dźwigni to już napewno)

Więc jeśli jesteś z okolic Krosna i szukasz dobrego klubu SW z nadzieją na wyrobienie obicia w prawdziwej walce to te wyżej wymienione kluby omijaj!

O muay thai się nie wypowiem bo nie widziałem ich treningów ale słyszałem same pochlebne opinie...poza tym neiwiem czy ta sekcja jeszcze dzisiaj istnieje

Możecie tu pisać swoje opinie na temat SW w waszych miastach
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 91
Słyszałeś może coś nie coś o sekcji krav magi?? bo się szczerze zastanawiałem właśnie 3x w tyg judo i 1x krav maga(tylko w sobotę jest).
Te sekcje które tu zawrłeś są na http://www.budo.krosno.net.pl/
link do krav magi: http://www.kravmaga.com.pl/oddzialy/krosno/index.htm

a może by sie zabrało około 15 ludzi i zrobić sekcje np. BJJ albo MT lub MMA

Zmieniony przez - trollik4 w dniu 2010-06-03 15:25:44

Zmieniony przez - trollik4 w dniu 2010-06-03 15:27:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie wiedziałem że w Krośnie jest Krav MAga ale wygląda na to że dopiero się formuje a na MMA przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać coś mi się zdaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ale jak nikt nie podejmie żadnych działań to nic z tego nie wyjdzie. Popytaj wśród znajomych czy by chętni nie byli jak znajdziemy grupę około 15 osób to myślę że dałoby się coś wykombinować. Tylko na kiedy trzeba by się ustawiać, czy na nowy rok szkolny czy już na wakacjach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
znaczy wiesz zebrać ludzi to jeszcze by się może udało ale
chodzi tu o to żeby znaleść jakiegoś trenera MMA no i sale

Jeżeli chodzi o Krav Mage to jest ona systemem a nie Sztuką walki więc ma zastosowanie wyłącznie pod realną walkę "wszystko dozwolone"
i opiera się na schematach w większości.

JA jestem zainteresowany MMA przede wszystkim bo Krav Maga bez uzupełnienia jej jakąś sztuką walki jest IMO mało efektywna

Tylko wiesz...o sekcji MMA na razie w Krośnie ani widu ani słychu a sami chętni nie wystarczą, bo jak wcześniej wspomniałem musi być znający się na rzeczy trener no i sala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3593
ja słyszałem ,że boks tajski to był dla kibiców znaczy trenowali pod kątem ustawek

war Fedor! war Carwin! war Werdum!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Co do trenera to trzeba po prostu zadzwonić np. do trenera z sekcji MMA do np Rzeszowa i się spytać czy by nie chciał nas trenować, albo czy by nie polecił jakiegoś trenera.
Co do sali to Ci powiem, że to problem najmniejszy. Dzwonisz do pierwszej lepszej szkoły która posiada salę albo wystarczyłaby nam przecież stara sala MOSiR-u. Narazie szukam sekcji w Rzeszowie, gdzieś już ją kiedyś widziałem na internecie, ale nie moge jej drugi raz znaleźć
Jak już coś byś znalazł to napisz w tym temacie.

A tak szczerze to najbardziej bym chciał trenować BJJ

Zmieniony przez - trollik4 w dniu 2010-06-05 12:54:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Znalazłem kontakty trenerów z Rzeszowa (trenują Muay Thai)
kontakty:

tel. 507 133 280
jwisniewski@orange.pl
Janusz Wiśniewski

tel. 888 822 333
romero1@o2.pl
Rafał Antończak
(Czytałem ze Rafał to dobry zawodnik).
Zadzwonić radzę dopiero wtedy, gdy znajdziemy tą grupę 15 osób.

tu jest link do sekcji MMA / Sambo http://spartakusrzeszow.hostzi.com/

Zmieniony przez - trollik4 w dniu 2010-06-05 13:12:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Responsive @ to organizujemy coś czy to raczej nie wypali ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
raczej nie wypali

TO musi się samo rozwinąć same chęci nie wystarczą to wszystko (opłata sali i.t.p kosztuje więc trener musi mieć pewność że mu się to zwróci)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dlatego trzeba by było zebrać tyle ludzi, żeby na przykład złożyć się po 50zł miesięcznie, a jakby było 15 osób to by było w sumie około 750 zł miesięcznie na sale i trenera.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dzialdowo Kick Boxing!

whey deli