SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SW a zaniki po siłowni

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5611

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1355
Witam, mam 17 lat, trenuję od pół roku na siłowni (sukcesywnie).

Otóż mam pewien dylemat... Zależy mi i na sile i na umiejętności bicia się.

Mam możliwośc albo dwóch treningów SW w tygodniu, albo 3x na siłce. Nie chcę jednak stracic tego co osiągnąłem. Z drugiej strony nie młodnieję i z każdym rokiem coraz trudniej będzie się zapisac.

I stąd moje pytania:
1) Czy dobre by było jakbym tak rok pocwiczył na siłce, a potem SW.
2) Jak sobie co niektórzy radzą na studiach z trenowaniem SW ? Oczywiście nie w swoim mieście.
3) Czy jeślibym dobrze się odżywiał, czasami domowo cwiczył to czy jako tako masę i siłę bym zachował - przy treningach SW?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1355
Nie zależy mi na zawodach, bo rozpoczynając SW w wieku 17 lat, już raczej nie mam zamiaru startowac w zawodach (nie miałoby to chyba zbyt wielkiego sensu), poza tym nie mam na to czasu raczej. Zależy mi na skuteczności, ewentualnej samoobronie i po prostu dla siebie ;) Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1604
Ja na twoim miejscu postawił bym na SW, siłownie szybciej nadrobisz i siłownie możesz później w każdej chwili dołączyć, choć to zależy od priorytetów.

Odpowiednia dieta pozwoliła by Ci rozwijać się w obu kierunkach,ale to już zależy od możliwości niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1355
Szczerze mówiąc chciałbym utrzymac przede wszystkim wagę, bo moim zdaniem ona jest ważniejsza niż siła (szczególnie w uderzanych). Poza tym SW pomogłaby mi wyrobic kondycję, na której mi również zależy. Może i faktycznie postawię na SW. Mam nadzieję, że tym razem się uda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1604
Wagę utrzymasz jeżeli nie masz dużo tkanki tłuszczowej i będziesz miał w diecie odpowiedni bilans kaloryczny,a to nie jest trudne do zrobienia, po za tym treningi SW z automatu wpływają na siłę i kondycje. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
znasz wzór na siłe? chyba nie skora waga jest dla ciebie wazniejsza niz szybkosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1355
Czy ja napisałem że waga jest dla mnie ważniejsza niż szybkośc ? Nie, właśnie po to chcę zapisac się na SW, żeby poprawic szybkośc.

I bardzo dobrze znam wzór na szybkości, energię i takie tam, obawiam się, że nawet lepiej niż Ty ;)

Tylko zwróc uwagę na inną rzecz - człowiek ma ograniczenia w postaci ścięgien, mięśni, ogólnie całej genetyki. Nie uderzy z prędkością światła. Nawet wytrenowanemu 50kilowemu zawodnikowi, będzie ciężko miec taką siłę uderzenia jak osobie, która waży 110 kg, a jedynie wyciska żelastwo.

Kolejna sprawa - na początek zamierzam cwiczyc stójkę, potem dorzucę parter, więc masa w parterze również mi się przyda. Podejrzewam, że wszystkie kopnięcia, szczególnie te odpychające też wymagają odpowiedniej wagi.

No, ale dosyc tego pseudo-naukowego bełkotu. Nie ma on większego sensu, bo jak zapewne każdy wie, jest wiele czynników. Poza tym nie bez powodu są kategorie wagowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
>>moim zdaniem ona jest ważniejsza niż siła

siła = szybkość razy masa

szybkość jest kluczowa, masa to pikuś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 773 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9531
Czy jeślibym dobrze się odżywiał, czasami domowo cwiczył to czy jako tako masę i siłę bym zachował - przy treningach SW?

Jak będziesz trzymał dietę z odpowiednim bilansem, to będzie lepiej niż "jako tako"

Zmieniony przez - LaRive w dniu 2011-09-03 21:15:36

Bardzo pożyteczną rzeczą dla niewykształconego człowieka jest czytanie zbioru cytatów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1355
Na worku, który nie rusza się może i tak... poza tym, weź ustaw obok siebie osobę trenującą i nietrenującą. I niech uderzą w jednym czasie z maksymalną szybkością. Człowiek nie może rozwinąc nie wiadomo jakiej prędkości i nawet po latach treningu ta prędkośc nie będzie 2 razy większa.

Dopiero z tego co wiem SW wyrabia czas reakcji, celnośc, kondycję (więcej ciosów można zadac), wytrzymałośc mięśniową i takie tam... Po to się trenuje (pomijam aspekty psychologiczne).

W masę można ingerowac bardziej niż w szybkośc...

Poza tym w profilu widzę, że ważysz podobnie co ja. Nie wierzę, że miałbyś taki sam cios przy wadze 50 kg... Zresztą skończmy rozmawiac o jednym jedynym ciosie ;)

Chce się nauczyc bic a jednocześnie zachowac swoją posturę, i SW będzie chyba najlepszym wyjściem.

Peace!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moofer zrozum waga się zmienia o 10-20kg maksymalnie o 50%, natomiast przyspieszenie lata od 1 do 10 będąc szybkim możesz uderzać 10 krotnie mocniej! poczytaj sobie chodzby o bruce lee..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1355
To bardziej chyba polega na włożeniu masy ciała w cios niż na naprawdę zwiększeniu prędkości.

I skąd Ci wzięło się to 10, tak z ciekawości ?
O Brucie Lee czytałem i obawiam się, że nie jest on najlepszym przykładem.

Poza tym robimy OT.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kliczko-Adamek/ Wawa

Następny temat

ZGRUPOWANIE TSG-SENSHIN FIGHTING KARATE

WHEY premium