SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

STEWIA - czyżby SARM...?

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4808

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
W tym artykule analizuję badania sugerujące, że stewiozydy wykazują aktywność anaboliczną, podobną do SARM-ów:

http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/stewia-slodki-eliksir-muskulow/#more-788

S. Ambroziak

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 748 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12915
a jakie to słodziki, w sensie jakie produkty? ile tego trzeba by wziąć aby poczuć działanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Praktyczne pytania są najtrudniejsze. W tym przypadku nie dysponujemy badaniami na ludziach, więc trudno na nie odpowiedzieć. Spróbuję przeliczyć stosowane w tamtym badaniu dawki, ze szczurów - na ludzi.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Musi to chwilę potrwać, bo muszę odszukać to badanie i je przeanalizować.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
Przeanalizuj Sławku ciekawi mnie to.. Czytałem co prawda art zarowno Twój jak i Mauro Fisberga dotyczacy metabolizowania stevi przez organizm ludzki i zwierzecy Były tam pokrótce opisywane doswiadczenia na szczurach ale ze wzgledu na podobieństwo mikroflory jelitowej człowieka i szczura uwazam ze są one miarodajne. Nie stwierdzono tam żadnego działania toksycznego ani rakotwórczego.Jest bezpieczna w 100 procentach.Jedynie czego sie obawiam to ze przeszkoda na codzienne używanie zamiast cukru moze byc cena. Jest to jednak według mnie alternatywa dla sztucznych słodzikow jak aspartam czy cyklamat. Były publikowane badania na swiniach dotyczace własnie stevi w Food and Chemical Toxicology Journal ale mi to gdzies uciekło.

Zmieniony przez - Hermann1 w dniu 2012-12-12 21:17:56

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Właśnie, generalnie jest kupa opracowań stewii, ale do tej pory nikt nie zwrócił uwagi na badania, mówiące o jej aktywności anabolicznej.

Spróbuję dzisiaj przyjrzeć się dawkowaniu, bo - jak zwykle - zarobiony jestem.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Więc tak: w tym badaniu podawano szczurom doustnie 10 mg stewiozydu na 1 kg wagi ciała, na dobę. Ponieważ dawki z gryzoni, z uwagi na szybszy metabolizm ksenobiotyków, dzieli się przez 7, to dla przeciętnego pakera wyjdzie jakieś 130 mg stewizydu dziennie. Teraz trzeba by popatrzeć na standaryzacje produktów rynkowych...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 748 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12915
a gdzie tą stewię można dostać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Produktów to jest od groma. Ale w internecie widziałem oferty sprzedaży stewiozydów 90-procentowych, w opakowaniach po 50 g, 2, 5 i 20 kilogramów. Sądzę, że przy podanym wyżej dawkowaniu - wspomaganie nie byłoby zbyt drogie.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Sam się zastanawiam, czy nie kupić i nie spróbować...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Stewi używam chyba od 5 lat zanim 99% ludzi o niej w ogóle słyszało. Odkąd UE zaakceptowało ją jako nowa żywność jest tania jak barszcz i dostępna praktycznie wszędzie (ja kupuje albo na Allegro albo w sklepach Intermarche), więc polecam wszystkich spróbować, mi smak bardzo odpowiada.
Słodzę nią jako zamennik g... jakim są słodziki syntetyczne, oczywiście anabolicznie działa tak samo jak pozostałe ziółka i cuda opisywane przez Pana Ambroziaka czy Różańskiego czyli na równi z placebo.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

META TAJLANDIA

Następny temat

Szybka poprawa wyglądu po offie.

WHEY premium