SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SKD - ocena planu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3475

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 204


Witam wszystkich.

Po tygodniowym, uważnym studiowaniu forum, postanowilem podzielic sie z Wami moim planem diety i prosze jednoczesnie o jej ocene.

Moje dane:
Waga: ~100kg Wzrost: ~180cm Zawartosc tluszczu: ~27,7% = 28kg

Takze jak widzicie nie jest wesolo, mam mocna budowe ciala, grubokoscista, wiec napewno nigdy nie dojde do idealnej wagi ciala, do danego wzrostu, marzy mi sie 80kg, ale zadowole sie i 85 ;) Obecna dieta brzmi: "Jem co chcem, a pijem co widzem", jako ze jestem otluszczony postanowilem skozystac z diety SKD, gdyz CKD jest doladowaniami i potrzebne sa cwiczenia na silce, poki co odpada, brak czasu.

Obliczenia: (wg. qazar https://www.sfd.pl/temat161108/) dokladne w excelu (zalacznik), tutaj pogladowe, zaokraglone, moga sie nie zgadzac do 1g ;)
1. 100x24=2400 kcal (BMR)
2a. 1x2400=2400 -> jako ze przez 2 tygodnie bede na indeksie 0, nie uprawiam sportu zadnego, mam siedzaca prace od 10-18, a pozniej komputer w domu.
2b. 1,1x2400=2640 (-15%)=2244kcal -> po tych dwoch tygodniach zamierzam obnizyc indeks o 15% oraz zaczac codziennie biegac po 1h (bedzie ciezko ;)

Wyliczenia dla 2a (2 tygodnie przystosowawcze):
Bialko: 159g (636kcal) -> 72,3*2,2 (sucha masa * zalecana dawka)
Wegle: 100g (400kcal) -> zalecana dawka dla SKD
Tluszcze: 152g (1364kcal/9kcal) -> reszta kalorii dzielona przez kalorycznosc tluszczu

Wyliczenia dla 2b (redukcja kalorii o 15% oraz aeroby, 1h biegania dziennie):
Bialko i Wegle jak w 2a
Tluszcze: 134g

Plan dla 5 posilkow:
0.B/W/T (5.50 pobodka/bieganie)
1.31g/40g/38g (7.00)
2.31g/30g/38g (10.00)
3.31g/20g/38g (13.00)
4.31g/10g/38g (16.00)
5.31g/0g/0g (19.00) (22.00 nyny)

Ocencie prosze czy moje zalozenia i obliczenia sa sluszne, szczegolnie ilosci bialka i wegla, bo pojawiaja sie rozbieznosci z bialkiem na forum czy liczyc od suchej masy, czy od wagi (zalezy od aktywnosci ruchowej?). No i ta ilosc wegli w pierwszym okresie, bo spotkalem sie ze ma byc w okresie przygotowawczym do 30g...

Jak wyliczenia beda ok, to przedstawie juz plan z posilkami, co i w jakich porcjach. Zalezy mi na czasie, bo chce zaczac od poniedzialku...

"Przeklety ten, kto miecz swoj trzyma z dala od krwi."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Rozumiem, że chcesz low carb, ale bez ketozy, jeśli żle reagujesz na większe ilości węglowodanów i masz małą aktywność to ok. Trudno powiedzieć jak Twój organizm zareaguje na tak wyliczoną kaloryczność... Białka możesz nawet dać mniej 1,75-2 g na kg suchej masy. Reszta tłuszcz. Zacznij od roweru stacjonarnego.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-03-08 23:29:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 204
No wlasnie chcialem pelna ketoze, cos pokopalem w obliczeniach?

"Przeklety ten, kto miecz swoj trzyma z dala od krwi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 406 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7315
No przez pierwsze 2 tyg powinieneś zrobić sobie wprowadzenie do 30g węgli a potem jeśli będziesz musiał to zwiększyć do góra 90g np bo z tego co wiem ketoza utrzymuje się jeśli nie spożywasz więcej niż 100g węgli więc lepiej nie brać równo tych 100g

Gdy ci czarny kot przebiegnie drogę nie myśl, że to pech... chyba, że jesteś myszą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Jeśli chcesz ketozę to daj 50 g węglowodanów lub mniej, jeśli nie to 100 g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 204
A widzisz, to dobrze. Zmienie obliczenia. rozumiem ze przez caly okres odchudzania wlacznie z wprowadzeniem ma by wegli ok 50g +-. A reszta obliczen ok? Jezeli tak to przedstawie dzisiaj wieczorem potrawy, czy jak to tam nazwac ;) Dzieki za pomoc...

"Przeklety ten, kto miecz swoj trzyma z dala od krwi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Ketoza może dać w Twoim przypadku pewne dodatkowe korzyści, ale utrzymywanie jej na siłę nie ma sensu. Możesz sprawdzić jak Twój organizm na to odpowie... brak koncentracji w pierwszych dniach/tygodniach itd. jak to się utrzyma to zwiększysz ilość węglowodanów do 100 g. Standardowo zbilansowana dieta też może dać dobre rezultaty, więc jeśli nigdy nie miałeś, żadnej diety to warto spróbować w taki sposób i pożniej jak będzie słabo to spróbujesz low carb. Sam zdecyduj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 204
Poki co moja desperacja jest duzo wieksza niz zdrowy rozsadek, sprobuje ketozy, jak bede mdlal z braku cukru to podniose ;) Oczywiscie wszystko z glowa, nie chce wyladowac w szpitalu. Plan taki, zjedziemy do 30g w 2 tygodniach przygotowawczych, pozniej jak zaczne aeroby podniose do 50g. Ketoze sprawdzam paskami, jak czesto? Codziennie sikac? Jak szybkie sa zmiany organizmu?

"Przeklety ten, kto miecz swoj trzyma z dala od krwi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 931 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14292
Nie ma sensu sprawdzać ketozy paskami, jak będziesz jadł ile trzeba to wejdziesz w ketozę i tak. A czas wejścia to 1-3dni.

Zmieniony przez - chudzio w dniu 2006-03-09 13:41:12

"Life is full of compromises."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 204
A powiedzcie mi jeszcze jak wyglada sprawa z przyprawami? Pieprz, sol, papryka ostra itp. Czy wolno czy wszystko jemy takie jalowe?

"Przeklety ten, kto miecz swoj trzyma z dala od krwi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 406 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7315
przyprawy są ok tylko z solą nie przesadzaj

Gdy ci czarny kot przebiegnie drogę nie myśl, że to pech... chyba, że jesteś myszą

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co zrobic z nadmiernym apetytem???? powazny problem

Następny temat

pompki dla dziewczyny

WHEY premium